Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Bridgewater State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/24/2018 09:30 PM
             Bridgewater State vs. Bentley University - 1/24/2018              
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:50.07    1:54.85        
     1) Kaduboski, Kate D 21            2) Niemiec, Emily S 21            
     3) Warren, Anne E 21               4) Chen, Jessica X 21             
       29.05    31.91    27.94    25.95                                    
  2 Bentley University-NE  'B'                        2:00.40    2:01.94        
     1) Weiner, Emily R 20              2) Jameson, Brooke A 21           
     3) Viator, Melissa A 20            4) Shoemaker, Amanda N 18         
       32.10    34.21    27.76    27.87                                    
  3 Bentley University-NE  'C'                        2:00.09    2:02.41        
     1) Metivier, Kayla E 19            2) Revelas, Ariana L 20           
     3) Molnar, Delaney L 20            4) Guldemond, Lea G 20            
       36.05    29.14    31.40    25.82                                    
  4 Bridgewater State University-NE  'A'              1:57.44    2:05.35        
     1) Tobias, Adi 19                  2) Damphousse, Maddie E 20        
     3) Grant, Abbie E 21               4) Souza, Danielle M 21           
       32.37    37.22    29.12    26.64                                    
  5 Bridgewater State University-NE  'B'                   NT    2:10.53        
     1) Werra, Katie N 18               2) Brennen, Amanda L 22           
     3) Kent, Haleigh M 20              4) Meyrick, Jane 19               
       32.90    36.92    32.46    28.25                                    
  6 Bridgewater State University-NE  'C'                   NT    2:19.31        
     1) McGovern, Bridgette A 25        2) Costorf, Jessica 19            
     3) Marmion, Jennifer 20            4) Puma, Shea 20                  
       32.59    41.09    32.69    32.94                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridgewater State University-NE  'A'              1:35.96    1:39.34        
     1) Smith, Richard C 22             2) Willis, Dylon J 19             
     3) McAlear, Quinn J 19             4) Medina, Max M 22               
       24.99    26.91    24.13    23.31                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:42.55    1:40.53        
     1) Yoshihara, Jarod M 19           2) Homorodean, Paul A 19          
     3) Boains, Jonny D 21              4) Alkaya, Alper 20               
       26.84    27.24    24.51    21.94                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                        1:43.25    1:44.41        
     1) Riina, Michael J 19             2) Trozenski, Sam D 20            
     3) Stelmah, Dima A 20              4) Bennice, Clayton P 18          
       27.56    28.35    25.37    23.13                                    
  4 Bridgewater State University-NE  'B'                   NT    1:47.86        
     1) Santos, Giulian 19              2) Snowman, Bryceon R 19          
     3) Belinsky, Alexander P 20        4) McDougall, Robert J 20         
       28.48    31.50    24.70    23.18                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                        1:53.66    1:53.46        
     1) Phelan, Ryan M 20               2) Bandy, Matthew M 19            
     3) Aswad, Nicholas M 19            4) Levenson, Simon L 22           
       16.12    17.59    25.91    53.84                                    
  6 Bridgewater State University-NE  'C'                   NT    2:07.53        
     1) Cross, Casey 18                 2) Carnese, Cameron 19            
     3) Capella, Joseph 19              4) Collette, Sean 21              
       32.26    38.12    28.76    28.39                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolan, Haley B            21 #bsuswimanddive-NE  19:19.76   19:37.65        
      31.88   35.04   35.81   35.85   35.79   36.14   35.80   36.00
      35.86   36.01   36.09   35.86   35.35   35.70   35.81   35.87
      36.17   35.83   35.96   35.79   36.13   36.09   36.23   36.03
      35.95   35.64   36.02   35.78   35.73   36.15   35.92   35.39
      33.98
  2 Coogan, Mackenzie L       18 #bsuswimanddive-NE        NT   19:52.97        
      32.15   35.72   36.45   36.74   36.97   37.29   37.35   36.50
      37.05   34.42   35.60   36.50   36.95   36.68   36.78   36.69
      35.87   36.51   36.55   36.28   36.43   36.97   37.20   36.37
      36.58   36.06   35.12   35.76   36.42   36.02   36.41   36.04
      32.54
  3 Moneghan, Nicole E        20 #bsuswimanddive-NE  20:35.70   20:47.77        
      32.80   36.12   36.94   37.23   37.26   38.02   37.62   38.18
      37.50   38.09   38.38   37.91   38.24   38.37   37.90   38.54
      38.58   38.16   37.74   37.76   38.20   38.73   39.04   38.63
      38.08   38.34   38.07   37.97   38.54   37.94   38.01   37.91
      36.97
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elenio, Frank C           20 Bentley-NE                NT   17:41.14        
  2 Rose, Jameson O           21 #bsuswimanddive-NE  17:43.98   18:02.69        
  3 Hebert, Andrew R          21 #bsuswimanddive-NE        NT   20:23.86        
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viator, Melissa A         20 Bentley-NE           1:59.14    1:59.66        
      27.77   30.36   31.06   30.47                                
  2 Chen, Jessica X           21 Bentley-NE           2:01.74    2:05.18        
      29.55   30.99   32.37   32.27                                
  3 Grant, Abbie E            21 #bsuswimanddive-NE   2:12.24    2:09.43        
      30.72   33.11   34.73   30.87                                
  4 Barno, Emily R            18 Bentley-NE           2:02.18    2:09.74        
      29.30   32.41   33.90   34.13                                
  5 Souza, Danielle M         21 #bsuswimanddive-NE   2:11.24    2:11.81        
      30.17   33.23   34.72   33.69                                
  6 Miskiv, Picabo P          21 #bsuswimanddive-NE   2:22.33    2:20.34        
      30.68   35.14   37.86   36.66                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alkaya, Alper             20 Bentley-NE           1:49.05    1:50.88        
      25.82   28.00   28.79   28.27                                
  2 Smith, Richard C          22 #bsuswimanddive-NE   1:51.41    1:51.16        
      25.70   28.11   28.74   28.61                                
  3 Fales, Tanner R           18 Bentley-NE           1:49.21    1:51.47        
      25.76   28.03   29.10   28.58                                
  4 Fay, Timothy A            20 Bentley-NE           1:56.78    1:58.04        
      26.93   30.34   31.51   29.26                                
  5 Marino, Timucin M         19 #bsuswimanddive-NE   2:02.58    1:59.23        
      27.29   29.93   31.89   30.12                                
  6 Stringfellow, Ryan J      21 #bsuswimanddive-NE   2:16.06    2:15.01        
      29.72   32.81   35.73   36.75                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warren, Anne E            21 Bentley-NE           1:06.28    1:05.46        
      32.01   33.45                                                
  2 Weiner, Emily R           20 Bentley-NE           1:04.41    1:07.68        
      32.47   35.21                                                
  3 Werra, Katie N            18 #bsuswimanddive-NE   1:08.38    1:11.14        
      33.67   37.47                                                
  4 Hill, Rachel E            18 Bentley-NE           1:11.29    1:12.70        
      36.38   36.32                                                
  5 Gallagher, Kaitlin M      18 #bsuswimanddive-NE   1:13.48    1:13.86        
      36.56   37.30                                                
  6 McGovern, Bridgette A     25 #bsuswimanddive-NE   1:13.29    1:14.75        
      35.30   39.45                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        19 Bentley-NE             54.06      55.23        
      26.97   28.26                                                
  2 Vukas, Christopher M      21 Bentley-NE             54.67      57.21        
      27.56   29.65                                                
  3 Flaherty, Sean            19 #bsuswimanddive-NE     58.62      58.85        
      28.33   30.52                                                
  4 Phelan, Ryan M            20 Bentley-NE           1:00.70    1:03.53        
      30.52   33.01                                                
  5 Cross, Casey              18 #bsuswimanddive-NE   1:05.77    1:10.53        
      34.11   36.42                                                
  6 Henderson, Eric M         19 #bsuswimanddive-NE        NT    1:20.37        
      39.95   40.42                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemiec, Emily S          21 Bentley-NE           1:08.80    1:11.65        
      33.55   38.10                                                
  2 Revelas, Ariana L         20 Bentley-NE           1:10.58    1:12.94        
      34.37   38.57                                                
  3 LaRovere, Emily J         18 Bentley-NE           1:16.42    1:16.31        
      35.94   40.37                                                
  4 Damphousse, Maddie E      20 #bsuswimanddive-NE        NT    1:23.70        
      39.33   44.37                                                
  5 Rogier, Katie             21 #bsuswimanddive-NE   1:19.70    1:25.47        
      40.01   45.46                                                
  6 Costorf, Jessica          19 #bsuswimanddive-NE   1:33.09    1:30.86        
      41.78   49.08                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willis, Dylon J           19 #bsuswimanddive-NE     58.88    1:00.63        
      28.13   32.50                                                
  2 Homorodean, Paul A        19 Bentley-NE           1:02.31    1:01.19        
      28.52   32.67                                                
  3 Trozenski, Sam D          20 Bentley-NE           1:01.78    1:03.84        
      29.44   34.40                                                
  4 Medina, Max M             22 #bsuswimanddive-NE        NT    1:09.65        
      32.84   36.81                                                
  5 Levenson, Simon L         22 Bentley-NE           1:10.13    1:12.24        
      33.79   38.45                                                
  6 Collette, Sean            21 #bsuswimanddive-NE   1:14.77    1:21.43        
      39.13   42.30                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacNeil, Paige K          19 Bentley-NE           2:17.31    2:17.87        
      30.56   35.49   35.32   36.50                                
  2 Metivier, Kayla E         19 Bentley-NE           2:22.76    2:24.92        
      31.75   36.70   37.81   38.66                                
  3 Molnar, Delaney L         20 Bentley-NE           2:27.39    2:36.95        
      34.94   40.39   41.04   40.58                                
  4 Brennen, Amanda L         22 #bsuswimanddive-NE   2:40.47    2:46.74        
      34.58   41.61   44.88   45.67                                
  4 Meyrick, Jane             19 #bsuswimanddive-NE   2:39.67    2:46.74        
      34.81   41.85   44.84   45.24                                
  6 Marmion, Jennifer         20 #bsuswimanddive-NE   3:01.16    2:53.02        
      36.01   42.83   46.38   47.80                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elenio, Frank C           20 Bentley-NE           1:59.49    2:00.04        
      27.02   30.77   30.97   31.28                                
  2 Stelmah, Dima A           20 Bentley-NE           2:04.69    2:06.24        
      28.68   31.97   32.41   33.18                                
  3 Bandy, Matthew M          19 Bentley-NE                NT    2:09.23        
      29.08   32.13   33.72   34.30                                
  4 McAlear, Quinn J          19 #bsuswimanddive-NE   2:18.69    2:13.77        
      26.75   32.84   35.86   38.32                                
  5 Marino, Timucin M         19 #bsuswimanddive-NE   2:09.93    2:14.50        
      29.26   33.71   35.62   35.91                                
  6 Henderson, Eric M         19 #bsuswimanddive-NE   2:13.49    2:20.88        
      32.04   34.59   36.22   38.03                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rauch, Hannah B           20 Bentley-NE             26.96      26.58        
  2 Souza, Danielle M         21 #bsuswimanddive-NE     26.72      27.33        
  3 Cadogan, Courtney L       18 Bentley-NE             26.83      27.50        
  4 Blum, Alyssa              19 Bentley-NE             27.09      27.80        
  5 Gagne, Julia              20 #bsuswimanddive-NE     28.45      28.43        
  6 Meyrick, Jane             19 #bsuswimanddive-NE        NT      28.72        
  7 Miskiv, Picabo P          21 #bsuswimanddive-NE        NT      29.18        
  8 Rogier, Katie             21 #bsuswimanddive-NE     34.19      30.42        
  9 Puma, Shea                20 #bsuswimanddive-NE     33.78      33.92        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Giulian           19 #bsuswimanddive-NE     22.87      22.90        
  2 Boains, Jonny D           21 Bentley-NE             22.81      23.34        
  3 Alkaya, Alper             20 Bentley-NE             21.84      23.40        
  4 Flaherty, Sean            19 #bsuswimanddive-NE     22.94      23.49        
  5 Bennice, Clayton P        18 Bentley-NE             22.69      23.66        
  6 Snowman, Bryceon R        19 #bsuswimanddive-NE     23.52      24.09        
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logozzo, Caroline N       19 Bentley-NE            239.40     235.15        
  2 Driscoll, Ryann H         18 Bentley-NE            221.25     221.25        
  3 Karl-Morin, Kate          23 #bsuswimanddive-NE    146.00     145.50        
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiroga-Vargas, Juan P    21 Bentley-NE            230.33     223.10        
  2 Belinsky, Alexander P     20 #bsuswimanddive-NE    221.70     199.65        
  3 Misuraca, Robert C        21 Bentley-NE            192.22     197.85        
  4 Parisi, Sean M            19 Bentley-NE            170.85     170.95        
  5 O'Connor, Benjamin        22 #bsuswimanddive-NE    176.45     146.85        
  6 Capella, Joseph           19 #bsuswimanddive-NE    124.00     129.50        
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guldemond, Lea G          20 Bentley-NE             55.91      56.94        
      27.78   29.16                                                
  2 LaRovere, Emily J         18 Bentley-NE             55.89      57.89        
      28.07   29.82                                                
  3 Coogan, Mackenzie L       18 #bsuswimanddive-NE     56.75      58.21        
      27.85   30.36                                                
  4 Reynolds, Nora E          19 Bentley-NE             57.88    1:00.62        
      29.14   31.48                                                
  5 Gallagher, Kaitlin M      18 #bsuswimanddive-NE   1:01.97    1:01.78        
      30.17   31.61                                                
  6 Kent, Haleigh M           20 #bsuswimanddive-NE   1:03.11    1:05.48        
      31.45   34.03                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        19 Bentley-NE             49.40      48.89        
      23.45   25.44                                                
  2 Alkaya, Alper             20 Bentley-NE             49.10      49.57        
      23.68   25.89                                                
  3 Karam, Aidan J            21 Bentley-NE             50.41      50.07        
      24.54   25.53                                                
  4 McDougall, Robert J       20 #bsuswimanddive-NE     51.03      52.91        
      25.42   27.49                                                
  5 Medina, Max M             22 #bsuswimanddive-NE     51.78      53.34        
      25.71   27.63                                                
  6 Carnese, Cameron          19 #bsuswimanddive-NE   1:14.43    1:10.99        
      31.96   39.03                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaduboski, Kate D         21 Bentley-NE           2:06.93    2:10.63        
      31.02   33.24   33.51   32.86                                
  2 Nolan, Haley B            21 #bsuswimanddive-NE   2:18.87    2:21.89        
      33.66   36.04   36.25   35.94                                
  3 Molnar, Delaney L         20 Bentley-NE           2:21.53    2:27.55        
      35.61   37.54   37.64   36.76                                
  4 Moneghan, Nicole E        20 #bsuswimanddive-NE        NT    2:28.06        
      36.34   37.39   37.77   36.56                                
  5 Puma, Shea                20 #bsuswimanddive-NE        NT    3:12.75        
      43.79   48.26   50.95   49.75                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        19 Bentley-NE           1:54.36    1:58.91        
      28.18   30.01   30.12   30.60                                
  2 Rose, Jameson O           21 #bsuswimanddive-NE   2:00.01    2:02.98        
      28.71   31.81   31.72   30.74                                
  3 Flaherty, Sean            19 #bsuswimanddive-NE   2:14.76    2:13.43        
      29.82   33.43   35.21   34.97                                
  4 Phelan, Ryan M            20 Bentley-NE           2:15.45    2:18.82        
      31.81   34.94   36.31   35.76                                
  5 Vukas, Christopher M      21 Bentley-NE           2:08.02    2:22.07        
      29.07 1:04.61   32.05   16.34                                
  6 Cross, Casey              18 #bsuswimanddive-NE   2:37.16    2:37.24        
      36.35   39.45   40.56   40.88                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Selin          18 Bentley-NE           2:33.86    2:37.33        
      34.71   39.05   41.16   42.41                                
  2 Revelas, Ariana L         20 Bentley-NE           2:36.20    2:39.49        
      37.01   41.23   41.31   39.94                                
  3 Ball, Julia A             18 Bentley-NE           2:34.45    2:42.30        
      36.04   41.12   42.74   42.40                                
  4 Tobias, Adi               19 #bsuswimanddive-NE   2:50.59    2:55.76        
      39.03   44.24   46.21   46.28                                
  5 Rogier, Katie             21 #bsuswimanddive-NE   3:03.14    3:09.53        
      43.70   48.22   49.47   48.14                                
  6 Costorf, Jessica          19 #bsuswimanddive-NE   3:22.01    3:20.60        
      43.54   50.72   53.12   53.22                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard C          22 #bsuswimanddive-NE   2:09.97    2:15.10        
      31.71   34.96   34.31   34.12                                
  2 Willis, Dylon J           19 #bsuswimanddive-NE   2:14.53    2:15.92        
      31.11   35.49   35.21   34.11                                
  3 Trozenski, Sam D          20 Bentley-NE           2:14.70    2:16.29        
      30.91   34.87   35.73   34.78                                
  4 Bandy, Matthew M          19 Bentley-NE           2:16.56    2:23.80        
      32.68   36.75   37.26   37.11                                
  5 Riina, Michael J          19 Bentley-NE                NT    2:26.74        
      33.12   37.08   37.90   38.64                                
  6 Collette, Sean            21 #bsuswimanddive-NE   2:47.42    2:51.91        
      37.92   43.48   45.61   44.90                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacNeil, Paige K          19 Bentley-NE                NT    5:20.80        
      29.56   31.74   32.15   32.55   32.61   32.47   32.61   32.47
      32.47   32.17                                                
  2 Jameson, Brooke A         21 Bentley-NE           5:21.01    5:21.69        
      28.79   31.34   32.51   32.29   33.05   33.08   33.09   33.36
      32.47   31.71                                                
  3 Shoemaker, Amanda N       18 Bentley-NE           5:46.52    5:48.72        
      31.12   34.71   35.91   36.03   36.19   35.75   35.12   34.81
      34.84   34.24                                                
  4 Gagne, Julia              20 #bsuswimanddive-NE   5:57.94    5:55.11        
      31.15   34.36   35.78   36.04   36.22   36.17   36.34   36.72
      36.48   35.85                                                
  5 Brennen, Amanda L         22 #bsuswimanddive-NE   5:59.31    6:04.82        
      31.41   35.72   36.35   37.14   37.09   37.13   37.91   38.28
      37.25   36.54                                                
  6 Seuling, Jenny E          20 Bentley-NE           6:06.80    6:10.37        
      32.40   36.09   37.08   37.40   38.05   38.45   38.40   37.98
      17.84   56.68                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fales, Tanner R           18 Bentley-NE           4:57.69    5:05.18        
      26.86   29.24   30.59   30.85   31.69   31.30   31.72   31.58
      31.49   29.86                                                
  2 Stelmah, Dima A           20 Bentley-NE           5:18.98    5:11.84        
      18.11   15.68   15.18   39.20   31.19   28.68   34.95   32.37
      32.43 1:04.05                                                
  3 Fay, Timothy A            20 Bentley-NE           5:09.41    5:17.56        
      28.46   31.58   32.49   32.51   32.72   32.77   32.40   31.83
      31.85   30.95                                                
  4 Marino, Timucin M         19 #bsuswimanddive-NE   5:15.07    5:19.88        
      28.76   31.05   32.41   32.76   32.94   32.62   33.21   32.40
      32.24   31.49                                                
  5 Hebert, Andrew R          21 #bsuswimanddive-NE   5:37.59    5:44.63        
      30.18   34.30   35.00   35.75   35.89   36.04   35.46   35.14
      34.10   32.77                                                
  6 Stringfellow, Ryan J      21 #bsuswimanddive-NE   6:12.29    6:23.59        
      33.19   36.33   38.31   38.91   39.91   40.09   40.60   39.79
      39.13   37.33                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rauch, Hannah B           20 Bentley-NE           1:05.54    1:04.81        
      30.79   34.02                                                
  2 Grant, Abbie E            21 #bsuswimanddive-NE   1:05.10    1:05.59        
      30.74   34.85                                                
  3 Reynolds, Nora E          19 Bentley-NE           1:04.41    1:06.37        
      31.29   35.08                                                
  4 Cadogan, Courtney L       18 Bentley-NE           1:08.19    1:07.51        
      31.44   36.07                                                
  5 Moneghan, Nicole E        20 #bsuswimanddive-NE   1:14.55    1:13.08        
      33.69   39.39                                                
  6 Marmion, Jennifer         20 #bsuswimanddive-NE   1:17.13    1:15.60        
      34.39   41.21                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        19 Bentley-NE             53.31      54.39        
      25.27   29.12                                                
  2 Yoshihara, Jarod M        19 Bentley-NE             54.58      55.50        
      26.19   29.31                                                
  3 McAlear, Quinn J          19 #bsuswimanddive-NE     55.36      55.53        
      25.26   30.27                                                
  4 McDougall, Robert J       20 #bsuswimanddive-NE     58.04    1:00.37        
      27.96   32.41                                                
  5 Henderson, Eric M         19 #bsuswimanddive-NE     58.49    1:00.45        
      28.57   31.88                                                
  6 Aswad, Nicholas M         19 Bentley-NE           1:05.10    1:04.50        
      29.76   34.74                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logozzo, Caroline N       19 Bentley-NE            225.67     225.70        
  2 Driscoll, Ryann H         18 Bentley-NE            197.17     196.55        
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belinsky, Alexander P     20 #bsuswimanddive-NE    254.65     218.90        
  2 Quiroga-Vargas, Juan P    21 Bentley-NE            199.80     184.00        
  3 Misuraca, Robert C        21 Bentley-NE            172.50     174.65        
  4 Parisi, Sean M            19 Bentley-NE            168.97     162.15        
 
Event 29  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemiec, Emily S          21 Bentley-NE           1:00.24    1:03.20        
      29.65   33.55                                                
  2 Karadeniz, Selin          18 Bentley-NE           1:08.98    1:06.81        
      32.76   34.05                                                
  3 Barno, Emily R            18 Bentley-NE           1:05.04    1:08.88        
      31.75   37.13                                                
  4 Tobias, Adi               19 #bsuswimanddive-NE   1:12.40    1:11.24        
      33.11   38.13                                                
  5 Miskiv, Picabo P          21 #bsuswimanddive-NE        NT    1:12.51        
      34.85   37.66                                                
  6 Kent, Haleigh M           20 #bsuswimanddive-NE   1:14.45    1:16.25        
      34.97   41.28                                                
 
Event 30  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Richard C          22 #bsuswimanddive-NE     53.61      55.92        
      25.81   30.11                                                
  2 Trozenski, Sam D          20 Bentley-NE           1:02.59      57.76        
      26.82   30.94                                                
  3 Boains, Jonny D           21 Bentley-NE             54.88      57.94        
      27.01   30.93                                                
  4 Willis, Dylon J           19 #bsuswimanddive-NE     59.04      59.33        
      28.96   30.37                                                
  5 Bennice, Clayton P        18 Bentley-NE             58.62      59.79        
      28.47   31.32                                                
  6 Capella, Joseph           19 #bsuswimanddive-NE   1:06.40    1:09.60        
      30.81   38.79                                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:45.26        
     1) Chen, Jessica X 21              2) Warren, Anne E 21              
     3) Rauch, Hannah B 20              4) Niemiec, Emily S 21            
       26.81    26.52    26.51    25.42                                    
  2 Bridgewater State University-NE  'A'              1:44.98    1:46.67        
     1) Grant, Abbie E 21               2) Souza, Danielle M 21           
     3) Coogan, Mackenzie L 18          4) Nolan, Haley B 21              
       27.89    27.24    25.54    26.00                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:48.73        
     1) Guldemond, Lea G 20             2) Reynolds, Nora E 19            
     3) Weiner, Emily R 20              4) MacNeil, Paige K 19            
       26.76    28.12    27.87    25.98                                    
  4 Bentley University-NE  'A'                        1:39.59    1:52.22        
     1) Metivier, Kayla E 19            2) Ball, Julia A 18               
     3) Hill, Rachel E 18               4) LaRovere, Emily J 18           
       28.32    26.61    30.89    26.40                                    
  5 Bridgewater State University-NE  'B'                   NT    1:57.48        
     1) Gallagher, Kaitlin M 18         2) Gagne, Julia 20                
     3) Damphousse, Maddie E 20         4) Foster, Rebecca 22             
       29.17    29.94    27.81    30.56                                    
  6 Bridgewater State University-NE  'C'                   NT    1:58.89        
     1) McGovern, Bridgette A 25        2) Rogier, Katie 21               
     3) Werra, Katie N 18               4) Meyrick, Jane 19               
       29.85    32.00    28.96    28.08                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridgewater State University-NE  'A'              1:29.82    1:30.68        
     1) Santos, Giulian 19              2) McAlear, Quinn J 19            
     3) Rose, Jameson O 21              4) Flaherty, Sean 19              
       22.82    22.52    22.59    22.75                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:26.68    1:31.71        
     1) Vukas, Christopher M 21         2) Quiroga-Vargas, Juan P 21      
     3) Boains, Jonny D 21              4) Karam, Aidan J 21              
       22.85    23.09    23.29    22.48                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:36.97        
     1) Fay, Timothy A 20               2) Stelmah, Dima A 20             
     3) Elenio, Frank C 20              4) Bandy, Matthew M 19            
       24.96    24.44    23.36    24.21                                    
  4 Bridgewater State University-NE  'B'                   NT    1:38.85        
     1) Snowman, Bryceon R 19           2) Hebert, Andrew R 21            
     3) Cross, Casey 18                 4) O'Connor, Benjamin 22          
       24.66    25.00    25.32    23.87                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:41.36        
     1) Riina, Michael J 19             2) Fales, Tanner R 18             
     3) Levenson, Simon L 22            4) Aswad, Nicholas M 19           
       24.86    23.92    25.14    27.44                                    
  6 Bridgewater State University-NE  'C'                   NT    1:56.75        
     1) Stringfellow, Ryan J 21         2) Carnese, Cameron 19            
     3) Capella, Joseph 19              4) Collette, Sean 21              
       30.16    30.33    27.26    29.00                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Bentley University                  221   2. Bridgewater State University         67
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Bentley University                  176   2. Bridgewater State University        120