Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Roger Williams University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/11/2016 08:51 PM
                         RWU vs. Bentley - 11/11/2016                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:54.57   11  
     1) Nolte, Hannah M JR              2) Sousa, Abigail C JR            
     3) Almandoz, Andrea SR             4) Pegno, Margaret A SR           
       28.87    32.57    27.22    25.91                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:52.18    1:54.79    4  
     1) Kaduboski, Kate D SO            2) Revelas, Ariana L FR           
     3) Hellstern, Nicole A SR          4) Guldemond, Lea G FR            
       28.47    32.86    28.06    25.40                                    
  3 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:58.30    2  
     1) Surian, Allison E FR            2) Sweeney, Kenzie E FR           
     3) Kline, Abigail I SO             4) Richards, Shantelle L JR       
       30.91    32.11    29.27    26.01                                    
  4 Bentley University-NE  'B'                             NT    2:04.81  
     1) Schlenker, Laura A SR           2) Jameson, Brooke A SO           
     3) Warren, Anne E JR               4) Weiner, Emily R FR             
       31.76    34.91    29.58    28.56                                    
  5 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    2:04.91  
     1) Micucci, Sarah SO               2) Borges, Sydney E JR            
     3) Kalletta, Claire M JR           4) Braley, Alana K SO             
       32.15    36.26    30.52    25.98                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:38.87   11  
     1) Olson, Hunter A SO              2) Kitchen, David C SR            
     3) Pasqualucci, Gabe J SO          4) Sannicandro, Mike A FR         
       25.11    27.70    24.13    21.93                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:39.64    1:39.90    4  
     1) Yoshihara, Jarod M FR           2) Trozenski, Sam D FR            
     3) Elenio, Frank C SO              4) Bartlett, Liam C SR            
       25.42    27.81    24.60    22.07                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:42.78    2  
     1) Ahlmeyer, Matt C SR             2) Zimmer, Jerrod W SR            
     3) McCarthy, Colin M SR            4) Vukas, Christopher M JR        
       26.71    29.32    24.35    22.40                                    
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:45.70  
     1) Sullivan, Joey P FR             2) Chow, Jonathan K JR            
     3) Alcala, Fernan A FR             4) Marchese, Paul S JR            
       27.83    28.36    31.43    18.08                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:50.11  
     1) Fay, Tim A FR                   2) Bakaj, Jan M SO                
     3) Phelan, Ryan M FR               4) Quiroga-Vargas, Juan P JR      
       28.93    31.80    26.32    23.06                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viator, Melissa A         SO Bentley-NE          11:08.47   11:03.45    9  
      28.36   32.41   32.63   33.20   33.34   33.38   33.46   33.35
      33.45   33.64   33.59   33.76   33.93   33.94   34.16   33.72
      33.92   34.06   33.60   31.55                                
  2 Pielka, Gabrielle L       SO RWU-NE                    NT   11:26.93    4  
      29.05   32.30   32.88   33.42   33.75   33.59   33.86   35.01
      35.10   34.92   35.07   35.38   35.08   35.88   35.50   35.36
      36.42   35.41   34.96   33.99                                
  3 Rauch, Hannah B           SO Bentley-NE          11:38.18   11:32.61    3  
      29.69   33.56   34.20   34.67   34.60   34.75   35.24   35.22
      35.57   35.99   36.17   36.12   35.74   35.68   35.13   34.66
      34.56   34.22   33.69   33.15                                
  4 Surian, Allison E         FR RWU-NE                    NT   11:37.22    2  
      30.61   34.72   35.45   35.20   34.87   34.69   34.71   35.15
      35.29   35.09   35.01   34.96   35.19   35.62   35.28   35.28
      34.70   34.89   35.71   34.80                                
  5 Cuevas, Brittany M        SR RWU-NE                    NT   11:56.11    1  
      30.62   34.69   35.58   35.62   35.93   36.09   36.20   36.60
      36.39   36.16   36.03   36.63   36.36   36.50   36.34   36.48
      36.56   36.38   35.85   35.10                                
  6 Molnar, Delaney L         SO Bentley-NE                NT   12:37.40  
      32.03   36.00   36.87   37.32   38.27   37.76   38.23   38.10
      38.53   38.59   38.87   38.82   38.89   38.44   38.82   38.90
      38.87   38.45   38.35   37.29                                
  7 Seuling, Jenny E          SO Bentley-NE          13:02.67  x12:49.98  
      33.75   36.95   37.73   38.84   38.77   39.52   39.65   39.34
      40.07   39.42   39.57   39.71   39.40   38.94   39.09   38.65
      38.64   38.22   37.88   35.84                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sausto, Daniel J          FR Bentley-NE          10:15.46   10:41.99    9  
      26.88   29.98   31.99   31.97   32.38   33.03   32.97   33.71
      33.28   33.92   33.16   33.27   33.01   33.35   33.07   32.84
      32.52   31.52   31.95   27.19                                
  2 Ahlmeyer, Matt C          SR Bentley-NE                NT   10:47.65    4  
      26.89   30.37   31.71   32.00   32.72   32.84   32.95   33.45
      33.29   33.08   33.14   33.17   33.00   33.24   33.40   33.12
      33.18   33.14   32.61   30.35                                
  3 McGeary, Ryan J           SO Bentley-NE          10:38.89   10:48.49    3  
      26.75   29.73   31.66   32.25   32.59   33.32   33.29   33.04
      33.71   33.56   33.47   33.01   33.31   33.52   33.74   33.03
      33.22   33.02   31.46   30.81                                
  4 Stelmah, Dima A           SO Bentley-NE                NT  x10:59.37  
      28.48   31.24   32.06   32.70   32.99   33.41   33.67   33.34
      32.88   33.84   33.66   34.11   34.81   33.92   33.07   34.29
      34.34   33.92   32.17   30.47                                
  5 Gallagher, Peter F        FR RWU-NE                    NT   11:07.22    2  
      28.24   31.97   32.90   33.54   34.05   33.06   33.33   33.86
      33.60   34.11   33.91   34.09   34.09   34.20   34.28   34.14
      34.67   33.47   33.35   32.36                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richards, Shantelle L     JR RWU-NE                    NT    2:00.03    9  
      28.08   30.37   30.95   30.63                                
  2 Almandoz, Andrea          SR RWU-NE                    NT    2:00.92    4  
      27.43   30.14   31.21   32.14                                
  3 Callahan, Erin H          FR RWU-NE                    NT    2:01.52    3  
      28.07   30.77   31.83   30.85                                
  4 Jameson, Brooke A         SO Bentley-NE           2:02.65    2:01.65    2  
      28.38   30.80   31.62   30.85                                
  5 Guldemond, Lea G          FR Bentley-NE           2:05.79    2:05.75    1  
      29.00   31.66   32.34   32.75                                
  6 Revelas, Ariana L         FR Bentley-NE                NT    2:08.70  
      29.09   32.75   33.80   33.06                                
  7 McGuire, Kaitlin          FR RWU-NE                    NT   x2:10.35  
      29.79   32.47   33.94   34.15                                
  8 Reynolds, Nora E          FR Bentley-NE           2:09.27   x2:11.47  
      29.45   32.92   34.44   34.66                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        FR Bentley-NE           1:57.07    1:46.75    9  
      24.91   27.13   27.33   27.38                                
  2 Karam, Aidan J            JR Bentley-NE           1:48.38    1:46.77    4  
      24.77   27.42   27.36   27.22                                
  3 Olson, Hunter A           SO RWU-NE                    NT    1:46.98    3  
      24.33   26.96   28.09   27.60                                
  4 Wilson, Davis L           SR Bentley-NE           1:49.15    1:49.66    2  
      25.14   28.13   28.27   28.12                                
  5 Penny, Jeremy S           FR RWU-NE                    NT    1:54.31    1  
      25.86   29.07   30.11   29.27                                
  6 Quinn, Conor              FR RWU-NE                    NT    1:54.84  
      26.43   29.54   29.84   29.03                                
  7 Walter, Dean E            SO RWU-NE                    NT   x1:56.94  
      25.96   29.56   30.24   31.18                                
  8 Fay, Tim A                FR Bentley-NE           1:59.76   x2:02.56  
      27.10   30.65   32.22   32.59                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGahie, Kaitlin A        SR Bentley-NE             24.95      25.06    9  
  2 Nolte, Hannah M           JR RWU-NE                    NT      25.89    4  
  3 Bush, Alyssa E            JR RWU-NE                    NT      26.07    3  
  4 Pegno, Margaret A         SR RWU-NE                    NT      26.14    2  
  5 Hellstern, Nicole A       SR Bentley-NE             26.61      26.34    1  
  6 Micucci, Sarah            SO RWU-NE                    NT     x27.18  
  7 Damphousse, Maddie E      SO Bentley-NE                NT      28.09  
  8 Redondo, Patricia         FR Bentley-NE             30.12     x29.72  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasqualucci, Gabe J       SO RWU-NE                    NT      22.16    9  
  2 Sannicandro, Mike A       FR RWU-NE                    NT      22.39    4  
  3 Bartlett, Liam C          SR Bentley-NE             22.24      22.40    3  
  4 Alkaya, Alper             FR Bentley-NE             22.36      22.47    2  
  5 Trozenski, Sam D          FR Bentley-NE             23.20      22.67    1  
  6 Marchese, Paul S          JR RWU-NE                    NT      23.16  
  7 Quiroga-Vargas, Juan P    JR Bentley-NE                NT     x23.24  
  8 Campbell, Alex S          SR RWU-NE                    NT     x24.61  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaduboski, Kate D         SO Bentley-NE                NT    4:40.86    9  
      30.12   34.23   35.56   35.47   41.81   41.14   31.72   30.81
  2 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT    4:41.56    4  
      30.27   34.89   34.52   33.78   42.88   41.75   32.62   30.85
  3 Niemiec, Emily S          JR Bentley-NE                NT    4:45.42    3  
      29.95   35.01   37.00   36.50   39.78   40.69   33.65   32.84
  4 Leopizzi, Amanda M        SO RWU-NE                    NT    5:04.14    2  
      31.22   35.89   38.94   39.34   43.66   44.85   35.92   34.32
  5 Conner, Carrington        FR RWU-NE                    NT    5:12.75    1  
      31.86   36.49   41.17   39.37   44.42   46.02   37.49   35.93
  6 Ayotte, Jen J             FR RWU-NE                    NT   x5:14.19  
      31.48   37.68   39.05   39.04   45.76   46.13   38.47   36.58
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchen, David C          SR RWU-NE                    NT    4:24.08    9  
      25.55   30.51   34.83   35.26   37.14   37.87   31.70   31.22
  2 Babuka, John R            FR RWU-NE                    NT    4:25.43    4  
      26.63   31.41   35.51   35.94   37.14   38.02   30.82   29.96
  3 Sausto, Daniel J          FR Bentley-NE                NT    4:26.41    3  
      28.58   32.72   34.83   34.50   39.06   39.26   29.47   27.99
  4 Gillie, Andrew T          JR RWU-NE                    NT    4:27.28    2  
      27.59   31.87   36.23   36.00   36.59   37.39   31.59   30.02
  5 Elenio, Frank C           SO Bentley-NE                NT    4:29.78    1  
      26.97   31.50   35.71   34.78   39.05   39.54   31.45   30.78
  6 Witol, Dennis A           SR Bentley-NE                NT    4:32.37  
      27.50   31.27   35.56   36.16   38.00   39.19   32.06   32.63
  7 Bandy, Matthew M          FR Bentley-NE                NT   x4:36.91  
      28.30   32.56   36.52   37.10   38.30   39.54   32.16   32.43
  8 Hann, Brian T             SR RWU-NE                    NT   x5:05.27  
      30.18   36.00   40.34   40.29   43.19   44.58   35.69   35.00
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Logozzo, Caroline N       FR Bentley-NE            206.85     184.27    9  
  2 Banks, Emma               FR RWU-NE                    NP     144.37    4  
  3 Buonafede, Melissa R      SO RWU-NE                    NP     141.97    3  
  4 Eberlin, Holly J          JR RWU-NE                    NP     109.87    2  
  5 Milne, Stephanie          FR RWU-NE                    NP     x97.65  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cilia, Nick R             SR Bentley-NE            208.95     202.87    9  
  2 Lautenschlager, Connor P  JR RWU-NE                    NP     190.87    4  
  3 Seabrook, Josh S          SO RWU-NE                    NP     188.47    3  
  4 Witol, Dennis A           SR Bentley-NE            138.08     172.65    2  
  5 Orr, Alex                 SR Bentley-NE            143.85     132.60    1  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Anne E            JR Bentley-NE           2:18.70    2:17.00    9  
      31.20   34.97   35.79   35.04                                
  2 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT    2:17.19    4  
      31.00   34.62   36.33   35.24                                
  3 Kline, Abigail I          SO RWU-NE                    NT    2:21.25    3  
      32.02   34.68   35.98   38.57                                
  4 Bush, Alyssa E            JR RWU-NE                    NT    2:24.43    2  
      31.66   36.03   37.46   39.28                                
  5 Klein, Casey              FR RWU-NE                    NT   x2:31.32  
      32.90   38.70   40.23   39.49                                
  6 Damphousse, Maddie E      SO Bentley-NE           2:43.95    2:45.16    1  
      33.73   39.67   45.69   46.07                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elenio, Frank C           SO Bentley-NE           1:59.57    2:02.29    9  
      27.20   31.14   31.60   32.35                                
  2 Babuka, John R            FR RWU-NE                    NT    2:04.06    4  
      27.52   31.76   32.39   32.39                                
  3 Gillie, Andrew T          JR RWU-NE                    NT    2:04.54    3  
      28.02   32.36   31.62   32.54                                
  4 Stelmah, Dima A           SO Bentley-NE           2:07.67    2:06.83    2  
      27.94   32.00   32.75   34.14                                
  5 McCarthy, Colin M         SR Bentley-NE           2:14.38    2:11.41    1  
      28.37   33.71   34.47   34.86                                
  6 Phelan, Ryan M            FR Bentley-NE           2:14.47   x2:15.00  
      27.77   33.60   36.17   37.46                                
  7 Alcala, Fernan A          FR RWU-NE                    NT    2:19.63  
      29.23   34.53   37.24   38.63                                
  8 Hann, Brian T             SR RWU-NE                    NT   x2:26.19  
      30.05   35.48   39.00   41.66                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGahie, Kaitlin A        SR Bentley-NE             54.90      54.97    9  
      26.62   28.35                                                
  2 Richards, Shantelle L     JR RWU-NE                    NT      56.18    4  
      26.76   29.42                                                
  3 Callahan, Erin H          FR RWU-NE                    NT      56.32    3  
      27.02   29.30                                                
  4 Nolte, Hannah M           JR RWU-NE                    NT      56.53    2  
      26.83   29.70                                                
  5 Guldemond, Lea G          FR Bentley-NE             57.81      57.34    1  
      27.42   29.92                                                
  6 Hellstern, Nicole A       SR Bentley-NE             58.11      59.19  
      27.55   31.64                                                
  7 Borges, Sydney E          JR RWU-NE                    NT   x1:00.95  
      28.85   32.10                                                
  8 Redondo, Patricia         FR Bentley-NE                NT   x1:06.06  
      30.80   35.26                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karam, Aidan J            JR Bentley-NE             49.02      48.52    9  
      23.47   25.05                                                
  2 Pasqualucci, Gabe J       SO RWU-NE                    NT      49.10    4  
      24.06   25.04                                                
  3 Wilson, Davis L           SR Bentley-NE             49.50      49.22    3  
      23.43   25.79                                                
  4 Alkaya, Alper             FR Bentley-NE             50.13      49.55    2  
      23.22   26.33                                                
  5 Sannicandro, Mike A       FR RWU-NE                    NT      50.13    1  
      23.54   26.59                                                
  6 Penny, Jeremy S           FR RWU-NE                    NT      51.55  
      24.75   26.80                                                
  7 Ebersold, William L          RWU-NE                    NT     x53.33  
      25.77   27.56                                                
  8 Bakaj, Jan M              SO Bentley-NE                NT     x57.32  
      26.66   30.66                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaduboski, Kate D         SO Bentley-NE           2:10.44    2:09.62    9  
      30.45   32.91   33.25   33.01                                
  2 Pielka, Gabrielle L       SO RWU-NE                    NT    2:13.90    4  
      31.20   33.19   34.50   35.01                                
  3 Molnar, Delaney L         SO Bentley-NE                NT    2:21.48    3  
      33.93   35.99   35.82   35.74                                
  4 Klein, Casey              FR RWU-NE                    NT    2:25.60    2  
      33.02   37.27   37.66   37.65                                
  5 Schlenker, Laura A        SR Bentley-NE           2:28.07    2:25.73    1  
      33.72   38.10   38.22   35.69                                
  6 Leopizzi, Amanda M        SO RWU-NE                    NT    2:26.75  
      35.01   36.67   37.66   37.41                                
  7 Weiner, Emily R           FR Bentley-NE                NT   x2:30.50  
      34.11   38.32   39.14   38.93                                
  8 Kalletta, Claire M        JR RWU-NE                    NT   x2:50.80  
      34.74   40.72   43.88   51.46                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        FR Bentley-NE           1:57.72    1:56.77    9  
      27.34   29.50   29.74   30.19                                
  2 Olson, Hunter A           SO RWU-NE                    NT    2:00.21    4  
      27.29   30.35   31.48   31.09                                
  3 Ahlmeyer, Matt C          SR Bentley-NE           2:04.40    2:04.93    3  
      28.63   31.63   32.22   32.45                                
  4 Vukas, Christopher M      JR Bentley-NE           2:05.11    2:06.13    2  
      28.82   31.82   33.08   32.41                                
  5 Sullivan, Joey P          FR RWU-NE                    NT    2:16.59    1  
      30.84   34.47   35.99   35.29                                
  6 Harkins, Matthew          FR RWU-NE                    NT    2:17.80  
      30.97   34.23   36.04   36.56                                
  7 Campbell, Alex S          SR RWU-NE                    NT   x2:24.28  
      32.48   36.27   37.34   38.19                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Viator, Melissa A         SO Bentley-NE                NT    5:21.00    9  
      28.67   32.15   32.57   32.80   33.12   33.24   32.97   32.77
      31.87   30.84                                                
  2 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT    5:24.89    4  
      28.94   31.54   32.42   32.86   33.69   33.46   33.43   33.49
      32.99   32.07                                                
  3 Jameson, Brooke A         SO Bentley-NE           5:29.82    5:25.39    3  
      29.03   31.89   32.86   33.31   33.27   33.62   33.66   32.95
      33.31   31.49                                                
  4 Rauch, Hannah B           SO Bentley-NE           5:35.62    5:36.04    2  
      30.03   33.57   34.21   34.80   34.59   34.30   34.32   33.74
      33.96   32.52                                                
  5 Surian, Allison E         FR RWU-NE                    NT    5:45.99    1  
      29.14   32.18   33.65   35.31   35.69   35.43   35.01   36.91
      37.08   35.59                                                
  6 Cuevas, Brittany M        SR RWU-NE                    NT    5:50.98  
      30.92   34.66   35.57   35.64   35.82   36.08   36.51   35.77
      34.89   35.12                                                
  7 Reynolds, Nora E          FR Bentley-NE           5:56.29   x5:55.25  
      30.75   34.26   34.63   35.81   36.10   36.47   36.88   37.04
      37.10   36.21                                                
  8 Guitard, Madison          FR RWU-NE                    NT   x6:14.53  
      32.46   36.30   37.89   38.53   38.70   38.43   38.99   38.62
      38.31   36.30                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGeary, Ryan J           SO Bentley-NE           4:59.63    4:55.64    9  
      25.95   28.88   30.04   30.29   30.07   29.90   29.96   30.03
      30.43   30.09                                                
  2 Sausto, Daniel J          FR Bentley-NE           5:02.44    4:58.42    4  
      27.17   29.42   29.73   30.46   30.52   30.37   30.45   31.00
      31.02   28.28                                                
  3 Babuka, John R            FR RWU-NE                    NT    5:00.58    3  
      25.87   28.74   29.98   30.78   30.77   30.72   30.85   31.15
      31.46   30.26                                                
  4 Quinn, Conor              FR RWU-NE                    NT    5:17.38    2  
      28.35   30.58   31.56   32.01   32.19   32.26   32.66   32.94
      33.09   31.74                                                
  5 Gallagher, Peter F        FR RWU-NE                    NT    5:19.48    1  
      27.32   31.25   31.97   32.57   32.91   32.94   33.60   33.33
      33.04   30.55                                                
  6 Fay, Tim A                FR Bentley-NE           5:21.14    5:19.93  
      27.94   32.03   32.95   33.08   33.42   33.49   33.29   32.62
      31.83   29.28                                                
  7 Walter, Dean E            SO RWU-NE                    NT   x5:36.63  
      28.48   32.82   34.38   34.71   34.53   34.55   34.42   34.60
      34.20   33.94                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Logozzo, Caroline N       FR Bentley-NE            176.10     180.15    9  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seabrook, Josh S          SO RWU-NE                    NP     206.85    9  
  2 Cilia, Nick R             SR Bentley-NE            194.02     188.95    4  
  3 Lautenschlager, Connor P  JR RWU-NE                    NP     169.80    3  
  4 Witol, Dennis A           SR Bentley-NE                NP     140.17    2  
  5 Orr, Alex                 SR Bentley-NE            117.90     130.27    1  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niemiec, Emily S          JR Bentley-NE           2:31.42    2:31.62    9  
      33.88   38.61   39.50   39.63                                
  2 Sweeney, Kenzie E         FR RWU-NE                    NT    2:34.13    4  
      33.38   39.09   40.51   41.15                                
  3 Sousa, Abigail C          JR RWU-NE                    NT    2:37.44    3  
      35.30   40.75   40.09   41.30                                
  4 Scheer, Kindra            FR RWU-NE                    NT    2:38.27    2  
      35.17   39.90   41.59   41.61                                
  5 Revelas, Ariana L         FR Bentley-NE           2:38.59    2:38.68    1  
      34.86   39.99   42.19   41.64                                
  6 Cuevas, Brittany M        SR RWU-NE                    NT   x2:39.07  
      36.58   40.18   41.16   41.15                                
  7 Damphousse, Maddie E      SO Bentley-NE           2:53.31    2:54.81  
      39.66   44.63   45.72   44.80                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchen, David C          SR RWU-NE                    NT    2:15.81    9  
      30.26   34.16   36.18   35.21                                
  2 Trozenski, Sam D          FR Bentley-NE           2:16.37    2:16.49    4  
      29.66   35.07   36.54   35.22                                
  3 McGeary, Ryan J           SO Bentley-NE           2:18.46    2:19.16    3  
      31.89   36.16   35.93   35.18                                
  4 Gillie, Andrew T          JR RWU-NE                    NT    2:22.30    2  
      32.88   36.20   37.24   35.98                                
  5 Bandy, Matthew M          FR Bentley-NE           2:25.60    2:22.38    1  
      31.69   36.34   37.26   37.09                                
  6 Zimmer, Jerrod W          SR Bentley-NE                NT   x2:23.93  
      31.52   36.27   37.90   38.24                                
  7 Chow, Jonathan K          JR RWU-NE                    NT    2:26.50  
      31.92   37.81   39.29   37.48                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:43.34    1:42.75   11  
     1) Viator, Melissa A SO            2) Rauch, Hannah B SO             
     3) Niemiec, Emily S JR             4) McGahie, Kaitlin A SR          
       26.26    26.43    25.13    24.93                                    
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:49.83    4  
     1) Leopizzi, Amanda M SO           2) Braley, Alana K SO             
     3) Micucci, Sarah SO               4) Pielka, Gabrielle L SO         
       26.45    28.03    27.13    28.22                                    
  3 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    1:52.28    2  
     1) Borges, Sydney E JR             2) Guitard, Madison FR            
     3) McGuire, Kaitlin FR             4) Ayotte, Jen J FR               
       27.86    30.93    26.52    26.97                                    
  4 Bentley University-NE  'B'                        2:00.02    1:53.50  
     1) Reynolds, Nora E FR             2) Seuling, Jenny E SO            
     3) Weiner, Emily R FR              4) Schlenker, Laura A SR          
       28.15    29.51    28.88    26.96                                    
  5 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:54.57  
     1) Bush, Alyssa E JR               2) Pegno, Margaret A SR           
     3) Callahan, Erin H FR             4) Almandoz, Andrea SR            
       26.26    26.76    37.25    24.30                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:29.52    1:27.85   11  
     1) Alkaya, Alper FR                2) Wilson, Davis L SR             
     3) Vukas, Christopher M JR         4) Bartlett, Liam C SR            
       22.44    21.97    21.60    21.84                                    
  2 Bentley University-NE  'B'                        1:32.77    1:31.44    4  
     1) McCarthy, Colin M SR            2) Stelmah, Dima A SO             
     3) Quiroga-Vargas, Juan P JR       4) Karam, Aidan J JR              
       22.71    23.69    23.10    21.94                                    
  3 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:33.39    2  
     1) Chow, Jonathan K JR             2) Penny, Jeremy S FR             
     3) Walter, Dean E SO               4) Marchese, Paul S JR            
       23.37    23.37    22.92    23.73                                    
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:36.24  
     1) Gallagher, Peter F FR           2) Campbell, Alex S SR            
     3) Quinn, Conor FR                 4) Ebersold, William L            
       23.56    24.51    24.29    23.88                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 26                    
 
  1. Bentley University                  269   2. Roger Williams University           205
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Bentley University                  127   2. Roger Williams University           105
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Bentley University                  142   2. Roger Williams University           100