Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Roger Williams University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/7/2014 08:22 PM
                          RWU vs. Bentley - 11/7/2014                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:55.55   11  
     1) Earley, Shannon I SO            2) Martel, Hailey L JR            
     3) Almandoz, Andrea SO             4) Johnson, Katharine D FR        
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:57.26    4  
     1) Hand, Emily E FR                2) Sousa, Abagail C FR            
     3) Mercurio, Alana N SR            4) Pegno, Margaret A SO           
  3 Bentley University-NE  'A'                        1:56.61    1:58.35    2  
     1) Schlenker, Laura A SO           2) Niemiec, Emily S FR            
     3) Clauss, Melissa H JR            4) Chen, Jessica X FR             
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:40.69   11  
     1) Lutze, Jamie P SO               2) Kitchen, David C SO            
     3) Pasqualucci, Gabriel J FR       4) Sonstrom, Colin R JR           
       26.46    27.74    24.00    22.49                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:44.34    1:42.56    4  
     1) Vukas, Christopher M FR         2) Mulvey-Hudson, Connor L SR     
     3) Coleman, Gregory M SO           4) Bartlett, Liam C SO            
       26.60    28.23    25.46    22.27                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:46.38    2  
     1) Witty, Josh T SR                2) Liulakis, Alex M JR            
     3) McCarthy, Colin M SO            4) Boains, Johnny D FR            
       26.59    32.08    24.89    22.82                                    
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:49.42  
     1) Giampetro, Eric L FR            2) Chow, Jonathan K FR            
     3) Hann, Brian T SO                4) Pontrelli, John W FR           
       29.34    29.27    27.24    23.57                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                        1:44.34    1:50.56  
     1) Regan, Brian P JR               2) Gilpin, Ryan P JR              
     3) Langin, Andrew P SR             4) McSorley, Brandon R SO         
       29.16    31.18    26.71    23.51                                    
  6 Bentley University-NE  'D'                             NT    1:53.44  
     1) Amoroso, Cam P SR               2) Ferrara, Ian R FR              
     3) Faria, Rene A SR                4) Nickerson, Andrew W SO         
       31.28    31.23    25.67    25.26                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Shannon I         SO RWU-NE                    NT   10:58.34    9  
      30.33   32.02   32.72   33.45   32.83   33.00   33.18   33.21
      33.56   34.14   33.11   33.42   33.33   34.23   32.97   33.80
      32.83   33.33   32.99   29.89                                
  2 Warren, Anne E            FR Bentley-NE          11:28.84   11:23.16    4  
      31.37   34.08   33.95   33.71   33.82   33.72   33.73   33.79
      34.66   33.73   33.81   34.68   34.76   34.95   35.65   35.82
      34.09   34.68   34.69   33.47                                
  3 Edwards, Nadine K         SR Bentley-NE          11:21.24   11:32.10    3  
      30.44   32.67   33.28   33.73   34.54   34.52   34.93   35.20
      35.20   35.30   35.51   35.55   35.43   35.44   35.37   35.16
      35.47   34.95   34.75   34.66                                
  4 Cuevas, Brittany M        SO RWU-NE                    NT   11:52.24    2  
      30.04   33.68   34.74   35.02   35.71   35.71   35.86   35.99
      36.01   36.33   36.30   36.53   36.31   36.32   36.52   36.82
      36.55   36.23   36.21   35.36                                
  5 Goodrich, Haley E         FR RWU-NE                    NT   12:04.52    1  
      30.73   35.02   35.41   35.39   35.80   35.98   35.99   36.18
      36.78   35.75   36.95   36.82   37.41   36.88   35.66   38.35
      37.73   38.02   37.65   36.02                                
  6 Giordano, Michelle E      JR Bentley-NE          12:12.72   12:21.69  
      33.15   36.05   36.77   36.90   37.31   37.32   37.43   37.70
      37.66   37.58   37.56   37.50   37.66   37.67   37.66   37.37
      37.55   37.17   37.05   36.63                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Davis L           SO Bentley-NE                NT   10:39.94    9  
      27.80   31.70   33.04   32.40   32.08   32.40   32.90   32.43
      32.47   32.45   32.52   32.78   32.66   32.51   32.44   31.13
      31.42   31.52   31.46   31.83                                
  2 Spazzarini, Jason E       SR RWU-NE                    NT   10:45.07    4  
      30.18   32.36   32.65   32.78   33.19   32.75   32.98   32.89
      32.94   32.94   32.75   32.64   33.13   32.15   30.13   30.53
      31.28   32.05   32.46   32.29                                
  3 Mason, Luke W             SR Bentley-NE                NT   11:11.37    3  
      28.21   32.14   33.96   34.23   32.96   32.91   33.62   33.14
      33.84   34.19   34.30   34.45   34.56   33.40   33.72   33.79
      35.35   35.01   33.99   33.60                                
  4 Nickerson, Andrew W       SO Bentley-NE          11:08.32   11:39.95    2  
      29.11   32.26   33.04   33.61   33.82   33.49   33.40   34.38
      34.80   35.03   34.85   34.53   34.26   34.57   34.55   34.54
      34.30   34.20   34.19   57.02                                
  5 Campbell, Alex S          SO RWU-NE                    NT   13:02.65    1  
      32.45   37.08   39.40   39.81   39.28   38.73   41.60   41.20
      39.99   40.47   40.05   40.08   40.17   39.73   40.67   40.28
      40.35   38.37   37.85   35.09                                
 -- Cremin, Ryan T            FR RWU-NE                    NT        SCR  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niman, Stephanie M        SR RWU-NE                    NT    2:02.92    9  
      28.14   30.94   32.16   31.68                                
  2 Richards, Shantelle L     FR RWU-NE                    NT    2:05.62    4  
      28.88   31.50   32.61   32.63                                
  3 Culkin, Kelly L           JR Bentley-NE           2:07.11    2:06.08    3  
      29.03   31.61   32.79   32.65                                
  4 Eberlin, Holly J          FR RWU-NE                    NT    2:07.05    2  
      29.35   31.76   32.99   32.95                                
  5 Simoneau, Kaitlyn R       SR Bentley-NE           2:10.67    2:08.09    1  
      29.49   32.07   33.18   33.35                                
  6 Goodwin, Lindsey A        JR Bentley-NE           2:10.65    2:09.97  
      29.74   32.40   33.51   34.32                                
  7 Panzarino, Elizabeth A    SR RWU-NE                    NT    2:12.13  
    1:38.02   34.11                                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karam, Aidan J            FR Bentley-NE           1:51.98    1:50.49    9  
      25.67   27.80   28.68   28.34                                
  2 Bourque, Isaac C          SR RWU-NE                    NT    1:50.99    4  
      25.71   27.63   28.63   29.02                                
  3 Pasqualucci, Gabriel J    FR RWU-NE                    NT    1:52.79    3  
      25.90   28.55   29.32   29.02                                
  4 Wallace, Ryne L           JR RWU-NE                    NT    1:53.03    2  
      26.50   28.62   28.80   29.11                                
  5 Connolly, Tim P           JR Bentley-NE           1:55.88    1:53.28    1  
      24.82   28.08   30.15   30.23                                
  6 Boains, Johnny D          FR Bentley-NE           1:54.82    1:53.62  
      25.72   28.13   29.56   30.21                                
  7 Zimmer, Jerrod W          SO Bentley-NE           2:02.19    1:58.03  
      26.78   29.69   30.70   30.86                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGahie, Kaitlin A        SO Bentley-NE             25.87      25.75    9  
  2 Pegno, Margaret A         SO RWU-NE                    NT      25.89    4  
  3 Johnson, Katharine D      FR RWU-NE                    NT      26.12    3  
  4 Edwards, Nadine K         SR Bentley-NE             26.26      26.51    2  
  5 Hellstern, Nicole A       SO Bentley-NE             26.74      27.20    1  
  6 Shadwell, Alysia L        SR RWU-NE                    NT      27.68  
  7 Borges, Sydney E          FR RWU-NE                    NT      28.17  
  8 Donovan, Mikaela M        SR Bentley-NE             30.39      30.09  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bury, Sebastian F         JR Bentley-NE             22.40      22.61    9  
  2 Moran, Christian F        SR RWU-NE                    NT      22.94    4  
  3 Bartlett, Liam C          SO Bentley-NE             22.64      22.99    3  
  4 Faria, Rene A             SR Bentley-NE             22.93      23.14    2  
  5 Marchese, Paul S          FR RWU-NE                    NT      23.34    1  
  6 Sonstrom, Colin R         JR RWU-NE                    NT      23.36  
  7 Lutze, Jamie P            SO RWU-NE                    NT      23.80  
  8 McCarthy, Colin M         SO Bentley-NE             27.14      23.82  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almandoz, Andrea          SO RWU-NE                    NT    2:16.84    9  
    1:18.88   57.96                                                
  2 Nolte, Hannah M           FR RWU-NE                    NT    2:17.03    4  
  3 Niemiec, Emily S          FR Bentley-NE           2:17.43    2:17.18    3  
      40.52 1:36.66                                                
  4 Behan, Maddy R            SO RWU-NE                    NT    2:25.31    2  
      25.76 1:59.55                                                
  5 Schlenker, Laura A        SO Bentley-NE           2:30.08    2:29.71    1  
      43.53 1:46.18                                                
  6 Goodrich, Haley E         FR RWU-NE                    NT    2:30.05  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchen, David C          SO RWU-NE                    NT    2:02.18    9  
      25.65   31.84   34.54   30.15                                
  2 Witol, Dennis A           SO Bentley-NE           2:07.74    2:06.90    4  
      27.08   31.63   37.09   31.10                                
  3 Gillie, Andrew T          FR RWU-NE                    NT    2:08.16    3  
      27.89   33.20   36.37   30.70                                
  4 Coleman, Gregory M        SO Bentley-NE           2:07.00    2:09.68    2  
      27.99   33.36   39.53   28.80                                
  5 Ahlmeyer, Matthew C       SO Bentley-NE           2:10.82    2:09.96    1  
      27.23   31.42   40.33   30.98                                
  6 Liulakis, Alex M          JR Bentley-NE           2:12.11    2:11.09  
      26.34   33.42   39.99   31.34                                
  7 Gauthier, Jim R           FR RWU-NE                    NT    2:14.43  
      28.59   32.40   38.69   34.75                                
  8 Russo, Stephen M          JR RWU-NE                    NT    2:18.25  
      35.03   34.50   36.77   31.95                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Paige E            SR Bentley-NE            226.19     232.20    9  
  2 Konkol, Jess A            JR RWU-NE                    NP     191.85    4  
  3 Ducharme, Kayla M         FR Bentley-NE            158.25     168.60    3  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridge, Colton W          JR Bentley-NE            264.07     263.10    9  
  2 Cilia, Nicholas R         SO Bentley-NE            191.85     191.62    4  
  3 Lautenschlager, Connor P  FR RWU-NE                    NP     182.62    3  
  4 Shanahan, Ryan T          SR Bentley-NE            158.70     161.10    2  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Anne E            FR Bentley-NE           2:16.87    2:19.05    9  
      31.83   35.45   35.80   35.97                                
  2 Mercurio, Alana N         SR RWU-NE                    NT    2:24.67    4  
      31.65   35.92   38.34   38.76                                
  3 Trenholm, Erica L         SR RWU-NE                    NT    2:29.31    3  
      32.49   36.51   37.65   42.66                                
  4 Clauss, Melissa H         JR Bentley-NE           2:32.39    2:31.19    2  
      32.64   36.43   39.27   42.85                                
  5 Behan, Maddy R            SO RWU-NE                    NT    2:38.33    1  
  6 Giordano, Michelle E      JR Bentley-NE           2:44.14    2:45.88  
      35.75   42.48   44.42   43.23                                
 -- Bush, Alyssa E            FR RWU-NE                    NT         DQ  
      31.65   36.52   38.04   39.31                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spazzarini, Jason E       SR RWU-NE                    NT    2:05.30    9  
      28.35   31.69   32.68   32.58                                
  2 Gillie, Andrew T          FR RWU-NE                    NT    2:06.49    4  
      28.76   31.67   32.41   33.65                                
  3 Ahlmeyer, Matthew C       SO Bentley-NE           2:08.00    2:08.55    3  
      28.18   31.95   33.75   34.67                                
  4 Witol, Dennis A           SO Bentley-NE           2:07.46    2:08.93    2  
      28.26   31.09   32.68   36.90                                
  5 Zimmer, Jerrod W          SO Bentley-NE                NT    2:12.49    1  
      28.51   32.90   34.98   36.10                                
  6 Hann, Brian T             SO RWU-NE                    NT    2:25.03  
    1:05.12   38.90   41.01                                        
  7 Russo, Stephen M          JR RWU-NE                    NT    2:26.89  
      29.81   36.36   39.39   41.33                                
  8 Langin, Andrew P          SR Bentley-NE           2:32.40    2:33.20  
      32.31   38.01   39.95   42.93                                
 -- Coleman, Gregory M        SO Bentley-NE                NT        SCR  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGahie, Kaitlin A        SO Bentley-NE             55.83      56.12    9  
      26.95   29.17                                                
  2 Niman, Stephanie M        SR RWU-NE                    NT      56.22    4  
      26.76   29.46                                                
  3 Chen, Jessica X           FR Bentley-NE             56.90      56.99    3  
      27.53   29.46                                                
  4 Johnson, Katharine D      FR RWU-NE                    NT      57.17    2  
      26.89   30.28                                                
  5 Richards, Shantelle L     FR RWU-NE                    NT      58.39    1  
      27.79   30.60                                                
  6 Pegno, Margaret A         SO RWU-NE                    NT      58.64  
  7 Hellstern, Nicole A       SO Bentley-NE             58.51      59.36  
      27.75   31.61                                                
  8 Simoneau, Kaitlyn R       SR Bentley-NE           1:00.68      59.50  
      28.65   30.85                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bury, Sebastian F         JR Bentley-NE             49.72      49.46    9  
      23.90   25.56                                                
  2 Moran, Christian F        SR RWU-NE                    NT      50.34    4  
      23.83   26.51                                                
  3 Vukas, Christopher M      FR Bentley-NE             50.51      50.67    3  
      24.20   26.47                                                
  4 Bourque, Isaac C          SR RWU-NE                    NT      51.24    2  
      24.76   26.48                                                
  5 Boains, Johnny D          FR Bentley-NE             54.92      51.38    1  
      24.55   26.83                                                
  6 Bartlett, Liam C          SO Bentley-NE             51.76      51.45  
      24.34   27.11                                                
  7 Marchese, Paul S          FR RWU-NE                    NT      52.05  
      25.65   26.40                                                
  8 Pontrelli, John W         FR RWU-NE                    NT      54.54  
      25.96   28.58                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hand, Emily E             FR RWU-NE                    NT    2:15.20    9  
      32.51   33.78   34.32   34.59                                
  2 Nolte, Hannah M           FR RWU-NE                    NT    2:16.51    4  
      31.31   34.01   34.84   36.35                                
  3 Mone, Alexis J            SR RWU-NE                    NT    2:25.48    3  
      34.55   36.45   37.30   37.18                                
  4 Goodwin, Lindsey A        JR Bentley-NE           2:21.21    2:26.53    2  
      34.64   36.71   36.88   38.30                                
  5 Schlenker, Laura A        SO Bentley-NE           2:26.74    2:27.84    1  
      33.28   37.92   38.91   37.73                                
  6 Emmons, Rachel A          JU RWU-NE                    NT    2:28.95  
 -- Almandoz, Andrea          SO RWU-NE                    NT        SCR  
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Witty, Josh T             SR Bentley-NE           2:03.23    2:02.06    9  
      27.96   30.27   31.55   32.28                                
  2 Connolly, Tim P           JR Bentley-NE           2:04.33    2:04.47    4  
      28.81   31.29   32.57   31.80                                
  3 Lutze, Jamie P            SO RWU-NE                    NT    2:05.90    3  
      29.00   31.21   32.33   33.36                                
  4 Gauthier, Jim R           FR RWU-NE                    NT    2:14.57    2  
      30.33   33.93   34.74   35.57                                
  5 Regan, Brian P            JR Bentley-NE           2:13.88    2:15.35    1  
      31.52   34.26   34.90   34.67                                
  6 Giampetro, Eric L         FR RWU-NE                    NT    2:17.16  
      31.32   33.93   36.08   35.83                                
  7 Amoroso, Cam P            SR Bentley-NE                NT    2:21.06  
      32.01   34.13   36.93   37.99                                
  8 Hann, Brian T             SO RWU-NE                    NT    2:30.50  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Shannon I         SO RWU-NE                    NT    5:23.64    9  
      28.69   31.55   32.32   33.19   32.84   32.94   33.48   33.23
      33.25   32.15                                                
  2 Edwards, Nadine K         SR Bentley-NE           5:30.13    5:28.99    4  
      29.72   32.21   32.71   33.24   33.76   33.96   33.93   33.89
      33.43   32.14                                                
  3 Almandoz, Andrea          SO RWU-NE                    NT    5:30.18    3  
      29.71   32.24   32.90   33.04   33.00   33.33   33.82   34.19
      34.24   33.71                                                
  4 Warren, Anne E            FR Bentley-NE           5:35.74    5:36.59    2  
      31.37   33.75   33.89   33.70   33.91   33.74   35.23   34.10
      33.85   33.05                                                
  5 Culkin, Kelly L           JR Bentley-NE           5:34.12    5:40.22    1  
      30.56   33.26   34.33   34.67   34.79   34.38   34.25   34.40
      34.98   34.60                                                
  6 Eberlin, Holly J          FR RWU-NE                    NT    5:46.23  
    3:59.62   36.04 1:10.57                                        
  7 Cuevas, Brittany M        SO RWU-NE                    NT    5:47.02  
      29.57   33.55   34.82   34.95   34.85   35.41   35.90   36.27
      36.44   35.26                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karam, Aidan J            FR Bentley-NE           5:06.35    5:08.16    9  
      27.36   31.11   31.84   32.17   31.83   31.12   30.99   31.10
      30.79   29.85                                                
  2 Wilson, Davis L           SO Bentley-NE           5:06.35    5:15.37    4  
      27.78   31.27   31.68   32.25   32.18   32.03   32.45   31.68
      32.14   31.91                                                
  3 Gillie, Andrew T          FR RWU-NE                    NT    5:18.53    3  
      29.25   31.86   32.24   32.07   32.22   31.80   31.98   32.56
      33.13   31.42                                                
  4 Wallace, Ryne L           JR RWU-NE                    NT    5:20.59    2  
      28.71   31.65   32.03   32.51   32.49   32.99   33.15   32.89
      32.77   31.40                                                
  5 Mason, Luke W             SR Bentley-NE           5:22.63    5:20.72    1  
      27.76   32.14   33.50   33.60   33.16   33.12   33.34   32.78
      32.40   28.92                                                
  6 Spazzarini, Jason E       SR RWU-NE                    NT    5:21.09  
      29.42   31.73   32.71   33.09   33.53   33.07   33.35   32.97
      32.61   28.61                                                
  7 Zimmer, Jerrod W          SO Bentley-NE           5:25.64    5:23.89  
      28.86   31.82   32.60   33.13   33.09   33.29   33.18   33.12
      32.70   32.10                                                
 -- Cremin, Ryan T            FR RWU-NE                    NT        SCR  
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Konkol, Jess A            JR RWU-NE                    NP     195.52    9  
  2 Wilde, Paige E            SR Bentley-NE            232.79     195.22    4  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridge, Colton W          JR Bentley-NE            270.07     238.05    9  
  2 Cilia, Nicholas R         SO Bentley-NE            170.99     180.52    4  
  3 Lautenschlager, Connor P  FR RWU-NE                    NP     160.27    3  
  4 Shanahan, Ryan T          SR Bentley-NE            164.92     151.05    2  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martel, Hailey L          JR RWU-NE                    NT    2:34.60    9  
      34.21   38.91   40.82   40.66                                
  2 Niemiec, Emily S          FR Bentley-NE           2:36.23    2:36.90    4  
      34.95   39.81   40.90   41.24                                
  3 Sousa, Abagail C          FR RWU-NE                    NT    2:42.22    3  
      35.80   41.57   41.56   43.29                                
  4 Shadwell, Alysia L        SR RWU-NE                    NT    2:47.22    2  
      36.69 2:10.53                                                
  5 Behan, Maddy R            SO RWU-NE                    NT    2:47.79    1  
      38.44   42.69   43.57   43.09                                
 -- Koeber, Alison P          SR Bentley-NE           3:08.33        SCR  
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchen, David C          SO RWU-NE                    NT    2:18.38    9  
      30.93   34.48   35.88   37.09                                
  2 Mulvey-Hudson, Connor L   SR Bentley-NE           2:22.93    2:22.64    4  
      31.43   36.23   37.54   37.44                                
  3 Witol, Dennis A           SO Bentley-NE           2:25.06    2:26.81    3  
      33.02   36.59   38.28   38.92                                
  4 Gilpin, Ryan P            JR Bentley-NE           2:32.03    2:30.44    1.5
      33.36   38.60   39.12   39.36                                
  4 Liulakis, Alex M          JR Bentley-NE                NT    2:30.44    1.5
      34.99   37.48   39.30   38.67                                
  6 Chow, Jonathan K          FR RWU-NE                    NT    2:32.14  
  7 Gauthier, Jim R           FR RWU-NE                    NT    2:32.83  
      31.83   37.30   41.32   42.38                                
  8 Russo, Stephen M          JR RWU-NE                    NT    2:37.91  
      34.83   40.76   41.47   40.85                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    3:49.69   11  
     1) Nolte, Hannah M FR              2) Cuevas, Brittany M SO          
     3) Richards, Shantelle L FR        4) Niman, Stephanie M SR          
       26.86    56.06    27.54    59.08    27.05    57.92    26.96    56.63
  2 Bentley University-NE  'A'                        3:47.91    3:52.36    4  
     1) Goodwin, Lindsey A JR           2) Culkin, Kelly L JR             
     3) Chen, Jessica X FR              4) McGahie, Kaitlin A SO          
       29.19  1:00.75    28.74  1:00.41    26.49    56.14    26.31    55.06
  3 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    4:00.00    2  
     1) Eberlin, Holly J FR             2) Bush, Alyssa E FR              
     3) Panzarino, Elizabeth A SR       4) Shadwell, Alysia L SR          
       28.60    59.89    28.79  1:00.29    27.90    59.17    28.38  1:00.65
  4 Roger Williams University-NE  'C'                      NT    4:08.92  
     1) Borges, Sydney E FR             2) Martel, Hailey L JR            
     3) Mercurio, Alana N SR            4) Trenholm, Erica L SR           
       29.74  1:02.29    30.73  1:04.59    28.06  1:00.39    29.48  1:01.65
  5 Bentley University-NE  'B'                        4:12.09    4:11.03  
     1) Hellstern, Nicole A SO          2) Simoneau, Kaitlyn R SR         
     3) Giordano, Michelle E JR         4) Donovan, Mikaela M SR          
       28.11    59.50    27.81    58.69    31.55  1:06.21    31.42  1:06.63
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        3:22.87    3:18.37   11  
     1) Vukas, Christopher M FR         2) Karam, Aidan J FR              
     3) Wilson, Davis L SO              4) Bury, Sebastian F JR           
       23.97    50.15    23.99    49.95    23.39    49.37    23.06    48.90
  2 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    3:19.61    4  
     1) Bourque, Isaac C SR             2) Pasqualucci, Gabriel J FR      
     3) Wallace, Ryne L JR              4) Moran, Christian F SR          
       24.80    51.32    23.34    49.11    23.99    49.72    23.54    49.46
  3 Bentley University-NE  'B'                        3:35.50    3:24.92    2  
     1) McCarthy, Colin M SO            2) Coleman, Gregory M SO          
     3) Connolly, Tim P JR              4) Mason, Luke W SR               
       24.79    52.04    23.98    50.66    24.06    50.64    24.49    51.58
  4 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    3:32.58  
     1) Marchese, Paul S FR             2) Pontrelli, John W FR           
     3) Pelkey, Griffin A FR            4) Sonstrom, Colin R JR           
       25.42    53.34    25.31    53.33    25.65    54.97    24.58    50.94
  5 Bentley University-NE  'C'                        3:44.50    3:33.16  
     1) Regan, Brian P JR               2) Nickerson, Andrew W SO         
     3) Ahlmeyer, Matthew C SO          4) Witty, Josh T SR               
       26.35    55.03    25.24  1:18.31    27.90    52.68    27.28    27.14
  6 Bentley University-NE  'D'                             NT    3:46.73  
     1) Amoroso, Cam P SR               2) Ferrara, Ian R FR              
     3) Langin, Andrew P SR             4) McSorley, Brandon R SO         
       27.07    57.61    27.40    57.03    26.70    57.84    24.53    54.25
 
                    Combined Team Scores - Through Event 26                    
 
  1. Roger Williams University           238   2. Bentley University                  237
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Roger Williams University           148   2. Bentley University                   86
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Bentley University                  151   2. Roger Williams University            90