Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to College of Saint Rose  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/9/2014 02:47 PM
                      Saint Rose vs. Bentley - 11/9/2014                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The College of Saint Rose-AD  'A'                   13.33    1:55.99   11  
     1) McMillen, Jessica 18            2) Walsh, Shannon 19              
     3) Reinhardt, Olivia 19            4) Beckford, Kiersten B 21        
       29.75  1:02.37  1:31.57  1:55.99                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:56.17    4  
     1) Clauss, Melissa H 20            2) McGahie, Kate A 19             
     3) Niemiec, Emily S 17             4) Edwards, Nadine K 21           
       30.22  1:02.69  1:30.83  1:56.17                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    2:14.25    1  
     1) Schlenker, Laura A 19           2) Koeber, Ali P 21               
     3) Giordano, Michelle E 20         4) Donovan, Mikaela M 21          
       31.91           1:50.34  2:14.25                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The College of Saint Rose-AD  'A'                 1:35.38    1:38.38   11  
     1) Howard, Eric M 21               2) McRae, Elie 19                 
     3) Wilson, Timothy W 20            4) DeSouza, Luciano 19            
       25.26    52.67  1:17.32  1:38.38                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:42.70    4  
     1) Witty, Josh T 21                2) Mulvey-Hudson, Connor L 21     
     3) Coleman, Gregory M 19           4) Bartlett, Liam C 18            
       26.90    55.01  1:20.54  1:42.70                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:45.15    1  
     1) Connolly, Timothy P 20          2) Witol, Dennis A 19             
     3) McCarthy, Colin M 19            4) Faria, Rene A 21               
       26.56    57.52  1:22.78  1:45.15                                    
  4 The College of Saint Rose-AD  'B'                      NT    1:48.96  
     1) Frandsen, Garret 18             2) Romero, Jorge A 21             
     3) Spylios, Dominick 21            4) Duguay, Tylor 18               
       57.41           1:24.87  1:48.96                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:53.70  
     1) Amoroso, Cam P 21               2) Gilpin, Ryan P 20              
     3) Langin, Andrew P 22             4) Regan, Brian P 20              
       29.85  1:01.59  1:29.22  1:53.70                                    
  6 Bentley University-NE  'D'                             NT    1:54.03  
     1) Ahlmeyer, Matt C 19             2) Ferrara, Ian R 18              
     3) Nickerson, Andrew W 19          4) McSorley, Brandon R 19         
       27.51  1:00.91  1:29.87  1:54.03                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Samantha C          20 Saint Rose-AD             NT   11:20.23    9  
       29.15  1:01.94  1:35.27  2:09.22  2:43.54  3:17.78  3:52.49  4:27.07
     5:01.60  5:36.10  6:10.18  6:44.77  7:18.97  7:53.60  8:28.27  9:02.82
     9:37.44 10:12.26 10:46.46 11:20.23                                    
  2 Culkin, Kelly L           20 Bentley-NE                NT   11:34.69    4  
       30.92  1:04.54  1:38.84  2:13.57  2:48.32  3:22.97  3:57.73  4:32.19
     5:06.66  5:41.46  6:16.28  6:51.28  7:26.80  8:02.29  8:37.73  9:13.13
     9:48.62 10:24.13 10:59.62 11:34.69                                    
  3 Keddy, McKenzie           19 Saint Rose-AD             NT   11:49.69    3  
       31.68  1:05.86  1:41.07  2:16.33  2:52.03  3:27.93  4:03.67  4:39.59
     5:16.04  5:52.19  6:28.41  7:04.72  7:40.21  8:16.06  8:51.59  9:27.35
    10:03.19 10:39.30 11:14.94 11:49.69                                    
  4 Giordano, Michelle E      20 Bentley-NE                NT   12:06.18    2  
       32.38  1:07.10  1:42.40  2:17.90  2:53.61  3:29.78  4:06.25  4:42.94
     5:19.53  5:55.76  6:32.74  7:09.52  7:46.60  8:23.81  9:00.99  9:38.36
    10:15.62 10:52.83 11:29.96 12:06.18                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conley, Michael S         18 Saint Rose-AD       10:18.98   10:24.58    9  
       26.76    57.23  1:27.54  1:58.37  2:29.48  3:00.46  3:31.92  4:03.67
     4:35.38  5:05.13  5:37.33  6:08.90  6:40.41  7:12.35  7:44.12  8:15.82
     8:47.22  9:18.52  9:49.47 10:24.58                                    
  2 Duguay, Tylor             18 Saint Rose-AD       10:27.96   10:27.52    4  
       27.75    58.23  1:29.41  2:00.67  2:32.22  3:03.69  3:35.70  4:07.76
     4:39.78  5:11.92  5:43.93  6:16.09  6:47.89  7:19.80  7:51.00  8:22.58
     8:54.01  9:25.32  9:56.62 10:27.52                                    
  3 Karam, Aidan J            18 Bentley-NE                NT   10:35.61    3  
       27.45    58.17  1:29.89  2:01.55  2:33.13  3:05.02  3:37.48  4:09.30
     4:41.19  5:13.07  5:44.65  6:17.00  6:49.25  7:21.08  7:52.61  8:25.08
     8:57.77  9:31.09 10:03.64 10:35.61                                    
  4 Romero, Jorge A           21 Saint Rose-AD       10:51.58   10:50.29    2  
       28.56    59.51  1:31.40  2:03.63  2:36.18  3:08.81  3:41.57  4:14.54
     4:47.36  5:20.31  5:53.64  6:26.81  6:59.80  7:33.15  8:05.99  8:38.88
     9:11.39  9:43.94 10:15.73 10:50.29                                    
  5 Zimmer, Jerrod W          19 Bentley-NE                NT   11:02.52    1  
       29.00  1:00.90  1:33.77  2:07.09  2:40.71  3:14.57  3:48.48  4:21.99
     4:55.83  5:29.80  6:03.20  6:36.56  7:09.94  7:43.20  8:16.31  8:50.16
     9:23.55  9:57.05 10:29.97 11:02.52                                    
  6 Nickerson, Andrew W       19 Bentley-NE                NT   11:36.85  
       29.87  1:02.76  1:36.69  2:11.06  2:45.91  3:21.25  3:55.57  4:30.44
     5:05.26  5:40.58  6:15.81  6:51.17  7:26.91  8:02.53  8:38.62  9:14.62
     9:50.07 10:25.82 11:01.42 11:36.85                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beckford, Gabriana        18 Saint Rose-AD        2:01.58    1:59.78    9  
       28.58    59.30  1:29.52  1:59.78                                    
  2 McMillen, Jessica         18 Saint Rose-AD             NT    2:03.67    4  
       29.14  1:01.21  1:33.28  2:03.67                                    
  3 Chen, Jessica             17 Bentley-NE                NT    2:03.76    3  
       27.72    58.00  1:30.62  2:03.76                                    
  4 Edwards, Nadine K         21 Bentley-NE                NT    2:04.87    2  
       28.73  1:00.00  1:32.18  2:04.87                                    
  5 Leombruno, Rachel         19 Saint Rose-AD             NT    2:05.62    1  
       28.91  1:00.44  1:33.16  2:05.62                                    
  6 Goodwin, Lindsey A        20 Bentley-NE                NT    2:12.84  
       29.98  1:02.80  1:37.48  2:12.84                                    
  7 Noble, Stephanie          20 Saint Rose-AD        2:16.71    2:19.92  
       31.89  1:07.50  1:43.98  2:19.92                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Eric M            21 Saint Rose-AD        1:43.40    1:45.86    9  
       24.14    51.00  1:17.88  1:45.86                                    
  2 Wilson, Davis L           20 Bentley-NE                NT    1:50.33    4  
       25.50    53.63  1:22.01  1:50.33                                    
  3 Gregg, Jordan W           20 Saint Rose-AD        1:45.57    1:50.57    3  
       26.15    55.25  1:23.17  1:50.57                                    
  4 Bury, Sebastian F         20 Bentley-NE                NT    1:51.89    2  
       24.47    52.11  1:21.78  1:51.89                                    
  5 Mason, Luke               21 Bentley-NE                NT    1:58.53    1  
       26.55    56.58  1:27.54  1:58.53                                    
  6 Langin, Andrew P          22 Bentley-NE                NT    2:06.67  
       30.29  1:03.64  1:35.37  2:06.67                                    
  7 Smith, Richard            18 Saint Rose-AD        2:09.20    2:08.92  
       29.26  1:01.91  1:35.84  2:08.92                                    
  8 Holloman, Cole            19 Saint Rose-AD        2:15.48    2:13.48  
       28.12  1:00.71  1:36.39  2:13.48                                    
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beckford, Kiersten B      21 Saint Rose-AD             NT      25.86    9  
  2 Hellstern, Nicole A       19 Bentley-NE                NT      25.92    4  
  3 McGahie, Kate A           19 Bentley-NE                NT      26.88    3  
  4 Stanton, Caitlin M        21 Saint Rose-AD             NT      26.97    2  
  5 Wisniewski, Becky         21 Saint Rose-AD          27.55      27.73    1  
  6 Donovan, Mikaela M        21 Bentley-NE                NT      29.87  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeSouza, Luciano          19 Saint Rose-AD          21.95      21.69    9  
  2 Bartlett, Liam C          18 Bentley-NE                NT      22.67    4  
  3 Wilson, Timothy W         20 Saint Rose-AD          22.66      23.03    3  
  4 Faria, Rene A             21 Bentley-NE                NT      23.04    2  
  5 Vukas, Chris M            18 Bentley-NE                NT      23.10    1  
  6 Boains, Jonny D           18 Bentley-NE                NT      23.50  
  7 Bednar, Neil C            20 Saint Rose-AD          22.87      23.51  
  8 Vesic, Chris              18 Saint Rose-AD          23.80      23.66  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niemiec, Emily S          17 Bentley-NE                NT    2:17.09    9  
       29.96  1:03.94  1:44.78  2:17.09                                    
  2 Reinhardt, Olivia         19 Saint Rose-AD        2:10.29    2:18.83    4  
       29.83  1:05.47  1:46.70  2:18.83                                    
  3 Fournier, Catherine       19 Saint Rose-AD             NT    2:19.30    3  
       30.39  1:06.03  1:46.14  2:19.30                                    
  4 Walsh, Shannon            19 Saint Rose-AD             NT    2:24.34    2  
       31.14  1:09.85  1:50.01  2:24.34                                    
  5 Simoneau, Kaitlyn R       21 Bentley-NE                NT    2:28.48    1  
       32.28  1:11.36  1:54.14  2:28.48                                    
  6 Schlenker, Laura A        19 Bentley-NE                NT    2:30.03  
       33.71  1:11.28  1:55.98  2:30.03                                    
  7 Moss, Bridgette L         21 Saint Rose-AD        2:35.50    2:42.68  
       35.86  1:17.67  2:05.13  2:42.68                                    
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRae, Elie               19 Saint Rose-AD        1:59.68    2:00.56    9  
       25.48    57.36  1:31.22  2:00.56                                    
  2 Frandsen, Garret          18 Saint Rose-AD        2:06.93    2:04.42    4  
       27.10    58.65  1:35.32  2:04.42                                    
  3 Witol, Dennis A           19 Bentley-NE                NT    2:07.53    3  
       27.26  1:00.26  1:36.96  2:07.53                                    
  4 Ahlmeyer, Matt C          19 Bentley-NE                NT    2:10.65    2  
       27.25    58.56  1:38.72  2:10.65                                    
  5 Coleman, Gregory M        19 Bentley-NE                NT    2:11.20    1  
       28.68  1:02.34  1:41.58  2:11.20                                    
  6 Mulvey-Hudson, Connor L   21 Bentley-NE                NT    2:12.33  
       28.15  1:03.75  1:40.33  2:12.33                                    
  7 Spylios, Dominick         21 Saint Rose-AD             NT    2:19.64  
       28.71  1:03.26  1:46.83  2:19.64                                    
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Paige E            21 Bentley-NE                NP     234.40    9  
  2 Gaunt, Victoria           21 Saint Rose-AD         192.75     189.00    4  
  3 Planz, Megan              21 Saint Rose-AD         199.00     184.95    3  
  4 Ducharme, Kayla           18 Bentley-NE                NP     169.65    2  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridge, Colton W          20 Bentley-NE                NP     262.35    9  
  2 Genender, David           21 Saint Rose-AD         250.00     249.20    4  
  3 Cilia, Nick R             19 Bentley-NE                NP     198.10    3  
  4 Shanahan, Ryan T          21 Bentley-NE                NP     165.20    2  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buglino, Nikki            20 Saint Rose-AD        1:01.78    1:03.15    9  
       29.46  1:03.15                                                      
  2 Reinhardt, Olivia         19 Saint Rose-AD             NT    1:03.83    4  
       30.23  1:03.83                                                      
  3 Stanton, Caitlin M        21 Saint Rose-AD             NT    1:04.67    3  
       30.39  1:04.67                                                      
  4 Hellstern, Nicole A       19 Bentley-NE                NT    1:05.62    2  
       30.49  1:05.62                                                      
  5 Clauss, Melissa H         20 Bentley-NE                NT    1:06.11    1  
       30.26  1:06.11                                                      
  6 Culkin, Kelly L           20 Bentley-NE                NT    1:06.12  
       30.80  1:06.12                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gregg, Jordan W           20 Saint Rose-AD          55.24      55.19    9  
       25.47    55.19                                                      
  2 Gulitti, Nick             18 Saint Rose-AD          56.28      56.25    4  
       26.19    56.25                                                      
  3 Coleman, Gregory M        19 Bentley-NE                NT      57.17    3  
       26.31    57.17                                                      
  4 Zimmer, Jerrod W          19 Bentley-NE                NT      57.41    2  
       26.99    57.41                                                      
  5 Romero, Jorge A           21 Saint Rose-AD          58.41      57.59    1  
       27.09    57.59                                                      
  6 Ahlmeyer, Matt C          19 Bentley-NE                NT      57.69  
       26.91    57.69                                                      
  7 McCarthy, Colin M         19 Bentley-NE                NT      57.79  
       26.23    57.79                                                      
  8 Spylios, Dominick         21 Saint Rose-AD        1:01.21    1:01.15  
       28.37  1:01.15                                                      
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beckford, Kiersten B      21 Saint Rose-AD          54.07      55.86    9  
       26.98    55.86                                                      
  2 McGahie, Kate A           19 Bentley-NE                NT      56.07    4  
       27.09    56.07                                                      
  3 Chen, Jessica             17 Bentley-NE                NT      56.81    3  
       27.60    56.81                                                      
  4 Leombruno, Rachel         19 Saint Rose-AD          56.01      57.67    2  
       27.93    57.67                                                      
  5 Simoneau, Kaitlyn R       21 Bentley-NE                NT    1:00.57    1  
       29.18  1:00.57                                                      
  6 Noble, Stephanie          20 Saint Rose-AD        1:01.97    1:04.72  
       30.78  1:04.72                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeSouza, Luciano          19 Saint Rose-AD          46.99      47.91    9  
       22.49    47.91                                                      
  2 Bury, Sebastian F         20 Bentley-NE                NT      50.06    4  
       23.52    50.06                                                      
  3 Wilson, Timothy W         20 Saint Rose-AD          48.92      50.34    3  
       24.51    50.34                                                      
  4 Boains, Jonny D           18 Bentley-NE                NT      51.32    2  
       24.31    51.32                                                      
  5 Faria, Rene A             21 Bentley-NE                NT      51.87    1  
       24.74    51.87                                                      
  6 Mason, Luke               21 Bentley-NE                NT      51.91  
       25.15    51.91                                                      
  7 Bednar, Neil C            20 Saint Rose-AD          50.34      52.10  
       24.68    52.10                                                      
  7 Vesic, Chris              18 Saint Rose-AD          53.00      52.10  
       25.13    52.10                                                      
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMillen, Jessica         18 Saint Rose-AD             NT    1:01.86    9  
       30.36  1:01.86                                                      
  2 Wisniewski, Becky         21 Saint Rose-AD             NT    1:05.04    4  
       31.81  1:05.04                                                      
  3 Buglino, Nikki            20 Saint Rose-AD        1:00.06    1:06.00    3  
       31.97  1:06.00                                                      
  4 Schlenker, Laura A        19 Bentley-NE                NT    1:09.21    2  
       33.31  1:09.21                                                      
  5 Goodwin, Lindsey A        20 Bentley-NE                NT    1:11.87    1  
       34.46  1:11.87                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Eric M            21 Saint Rose-AD          51.15      53.27    9  
       26.08    53.27                                                      
  2 Connolly, Timothy P       20 Bentley-NE                NT      56.15    4  
       27.42    56.15                                                      
  3 Vukas, Chris M            18 Bentley-NE                NT      56.30    3  
       27.31    56.30                                                      
  4 Witty, Josh T             21 Bentley-NE                NT      57.10    2  
       27.68    57.10                                                      
  5 Gulitti, Nick             18 Saint Rose-AD          56.72      59.24    1  
       28.54    59.24                                                      
  6 Amoroso, Cam P            21 Bentley-NE                NT    1:04.43  
       30.59  1:04.43                                                      
  7 Smith, Richard            18 Saint Rose-AD        1:08.01    1:07.26  
       32.49  1:07.26                                                      
  8 Holloman, Cole            19 Saint Rose-AD             NT    1:10.17  
       33.77  1:10.17                                                      
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beckford, Gabriana        18 Saint Rose-AD        5:23.41    5:21.57    9  
       29.71  1:01.86  1:34.18  2:06.91  2:39.62  3:12.20  3:44.79  4:17.38
     4:49.92  5:21.57                                                      
  2 Edwards, Nadine K         21 Bentley-NE                NT    5:32.54    4  
       30.11  1:02.77  1:36.31  2:09.69  2:43.27  3:16.98  3:50.52  4:24.37
     4:58.47  5:32.54                                                      
  3 Hall, Samantha C          20 Saint Rose-AD             NT    5:36.21    3  
       30.12  1:03.07  1:37.09  2:11.35  2:45.27  3:19.39  3:53.55  4:28.15
     5:02.43  5:36.21                                                      
  4 Keddy, McKenzie           19 Saint Rose-AD             NT    5:44.25    2  
       30.91  1:04.89  1:39.80  2:14.48  2:49.43  3:24.27  3:59.53  4:34.79
     5:10.02  5:44.25                                                      
  5 Giordano, Michelle E      20 Bentley-NE                NT    6:00.55    1  
       32.83  1:08.17  1:44.00  2:20.24  2:56.90  3:33.54  4:10.35  4:47.48
     5:24.76  6:00.55                                                      
  6 Noble, Stephanie          20 Saint Rose-AD        6:10.00    6:18.65  
       33.65  1:10.48  1:48.85  2:27.36  3:06.07  3:44.64  4:23.75  5:02.23
     5:40.99  6:18.65                                                      
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conley, Michael S         18 Saint Rose-AD        4:53.18    4:57.52    9  
       26.21    55.48  1:25.51  1:55.79  2:25.70  2:56.31  3:26.74  3:57.40
     4:27.86  4:57.52                                                      
  2 Duguay, Tylor             18 Saint Rose-AD        5:06.16    5:02.97    4  
       26.68    55.95  1:26.08  1:56.73  2:27.47  2:58.55  3:29.78  4:01.12
     4:32.44  5:02.97                                                      
  3 Karam, Aidan J            18 Bentley-NE                NT    5:07.79    3  
       27.38    58.53  1:30.13  2:02.49  2:33.58  3:05.39  3:36.75  4:07.83
     4:38.28  5:07.79                                                      
  4 Frandsen, Garret          18 Saint Rose-AD             NT    5:09.27    2  
       27.95    59.02  1:31.10  2:03.04  2:34.33  3:05.22  3:35.99  4:07.42
     4:38.40  5:09.27                                                      
  5 Wilson, Davis L           20 Bentley-NE                NT    5:12.74    1  
       27.81    58.56  1:30.27  2:02.39  2:34.56  3:06.34  3:38.28  4:10.05
     4:42.15  5:12.74                                                      
  6 Witol, Dennis A           19 Bentley-NE                NT    5:25.54  
       28.46    59.42  1:31.74  2:04.81  2:37.96  3:11.42  3:45.27  4:19.09
     4:52.51  5:25.54                                                      
  7 Nickerson, Andrew W       19 Bentley-NE                NT    5:31.96  
       29.26  1:01.36  1:34.57  2:08.23  2:42.50  3:16.37  3:50.52  4:24.56
     4:58.33  5:31.96                                                      
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilde, Paige E            21 Bentley-NE                NP     233.60    9  
  2 Planz, Megan              21 Saint Rose-AD         222.75     193.30    4  
  3 Gaunt, Victoria           21 Saint Rose-AD         150.39     145.90    3  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bridge, Colton W          20 Bentley-NE                NP     248.50    9  
  2 Genender, David           21 Saint Rose-AD         241.25     214.80    4  
  3 Cilia, Nick R             19 Bentley-NE                NP     183.00    3  
  4 Shanahan, Ryan T          21 Bentley-NE                NP     143.70    2  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Shannon            19 Saint Rose-AD             NT    1:10.86    9  
       33.49  1:10.86                                                      
  2 Niemiec, Emily S          17 Bentley-NE                NT    1:13.22    4  
       34.37  1:13.22                                                      
  3 Koeber, Ali P             21 Bentley-NE                NT    1:27.11    3  
       40.91  1:27.11                                                      
 -- Fournier, Catherine       19 Saint Rose-AD             NT   X1:12.12  
       33.86  1:12.12                                                      
 -- Moss, Bridgette L         21 Saint Rose-AD        1:18.97   X1:22.49  
       38.45  1:22.49                                                      
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRae, Elie               19 Saint Rose-AD          59.35      59.24    9  
       27.90    59.24                                                      
  2 Mulvey-Hudson, Connor L   21 Bentley-NE                NT    1:03.45    4  
       29.78  1:03.45                                                      
  3 Zimmer, Jerrod W          19 Bentley-NE                NT    1:09.26    3  
       33.06  1:09.26                                                      
  4 Gilpin, Ryan P            20 Bentley-NE                NT    1:10.31    2  
       33.00  1:10.31                                                      
  5 Ferrara, Ian R            18 Bentley-NE                NT    1:12.76    1  
       34.31  1:12.76                                                      
 -- Gulitti, Nick             18 Saint Rose-AD             NT   X1:06.00  
       31.02  1:06.00                                                      
 -- Holloman, Cole            19 Saint Rose-AD             NT   X1:21.11  
       38.29  1:21.11                                                      
 -- Smith, Richard            18 Saint Rose-AD             NT   X1:28.51  
       41.19  1:28.51                                                      
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:46.72   11  
     1) Hellstern, Nicole A 19          2) Simoneau, Kaitlyn R 21         
     3) Goodwin, Lindsey A 20           4) Chen, Jessica 17               
       27.09    54.22  1:20.46  1:46.72                                    
  2 The College of Saint Rose-AD  'B'                      NT    1:50.50    4  
     1) Hall, Samantha C 20             2) Keddy, McKenzie 19             
     3) Fournier, Catherine 19          4) Wisniewski, Becky 21           
       27.96    55.95  1:22.71  1:50.50                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:55.55    1  
     1) Clauss, Melissa H 20            2) Donovan, Mikaela M 21          
     3) Culkin, Kelly L 20              4) Koeber, Ali P 21               
       27.77    57.05  1:25.20  1:55.55                                    
 -- The College of Saint Rose-AD  'A'                 1:39.86   X1:45.54  
     1) Beckford, Gabriana 18           2) Buglino, Nikki 20              
     3) Leombruno, Rachel 19            4) Stanton, Caitlin M 21          
       26.25    52.83  1:19.59  1:45.54                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:30.41   11  
     1) Bartlett, Liam C 18             2) Wilson, Davis L 20             
     3) Vukas, Chris M 18               4) Bury, Sebastian F 20           
       22.48    45.17  1:07.89  1:30.41                                    
  2 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:31.91    4  
     1) Boains, Jonny D 18              2) Mason, Luke 21                 
     3) Karam, Aidan J 18               4) Connolly, Timothy P 20         
       23.42    46.53  1:09.30  1:31.91                                    
  3 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:38.48    1  
     1) McCarthy, Colin M 19            2) Amoroso, Cam P 21              
     3) Regan, Brian P 20               4) McSorley, Brandon R 19         
       24.07    49.73  1:14.41  1:38.48                                    
 -- The College of Saint Rose-AD  'A'                 1:02.69   X1:30.99  
     1) Gregg, Jordan W 20              2) Vesic, Chris 18                
     3) Bednar, Neil C 20               4) Conley, Michael S 18           
       22.84    45.76  1:08.95  1:30.99                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. The College of Saint Rose           142   2. Bentley University                   91
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. The College of Saint Rose           131   2. Bentley University                  108