Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Le Moyne College       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/2/2013 05:00 PM
                        Le Moyne v. Bentley - 11/2/2013                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:56.49    1:57.07   11  
     1) Pernsteiner, Megan E SO         2) Exley, Heather K SR            
     3) Clauss, Melissa H SO            4) McGahie, Kaitlin A FR          
       30.13    33.34    28.26    25.34                                    
  2 LeMoyne College-AD  'A'                                NT    1:58.04    4  
     1) Bingham, Amanda M SR            2) Connelly, Sarah E SR           
     3) Scorzelli, Allie K SR           4) O'Donnell, Tara K SO           
       30.96    33.70    28.76    24.62                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    2:00.42    2  
     1) Schlenker, Laura A FR           2) Lewis, Caroline P SR           
     3) Goodwin, Lindsey A SO           4) Suda, Amelia M SR              
       31.13    33.90    28.53    26.86                                    
  4 LeMoyne College-AD  'B'                                NT    2:04.26  
     1) Stopper, Amanda SR              2) Gilheney, Meghan K SO          
     3) Myers, Meghan P SO              4) Wilson, Julia A FR             
       31.51    35.48    29.92    27.35                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                             NT    2:14.83  
     1) Laurion, Kate M SR              2) Caher, Erin M SR               
     3) Culkin, Kelly L SO              4) Donovan, Mikaela M JR          
       36.24    37.59    30.78    30.22                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMoyne College-AD  'A'                                NT    1:38.05   11  
     1) Divaccaro, Ricky T JR           2) Verdi, Ben SO                  
     3) Gallivan, Timothy M SR          4) Olson, Tyler J SR              
       25.68    26.69    24.34    21.34                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:43.09    1:39.87    4  
     1) Bury, Sebastian F SO            2) Chan, Phillip K SR             
     3) Mouritsen, Andreas S JR         4) Sylvia, Steven T SR            
       26.38    27.82    24.16    21.51                                    
  3 LeMoyne College-AD  'B'                                NT    1:41.80    2  
     1) Buff, Timothy L FR              2) Stolarski, Phil G FR           
     3) Tarbrake, Daniel F SO           4) Lowe, Ronnie SO                
       26.77    29.26    23.53    22.24                                    
  4 Bentley University-NE  'B'                        1:45.41    1:42.37  
     1) Witty, Josh T JR                2) Koeber, Evan A FR              
     3) Liulakis, Alex M SO             4) Toselli, Nick A SO             
       26.27    28.74    24.91    22.45                                    
  5 LeMoyne College-AD  'C'                                NT    1:46.60  
     1) Mosconi, Chris D SO             2) Sanzari, Greg P SR             
     3) Cleare, Zarian SO               4) Bardo, Michael SO              
       26.64    31.60    25.05    23.31                                    
  6 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:51.01  
     1) Woods, Chris K SR               2) Gilpin, Ryan P SO              
     3) Zimmer, Jerrod W FR             4) Bartlett, Liam C FR            
       28.67    32.20    26.24    23.90                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Votapka, Katelyn M        SO LeMoyne-AD                NT   11:28.32    9  
      31.09   33.37   34.08   34.03   34.19   34.31   34.36   34.46
      34.73   34.66   35.14   34.76   34.91   34.86   35.31   35.19
      34.75   35.37   34.72   34.03                                
  2 Culkin, Kelly L           SO Bentley-NE          11:33.45   11:41.70    4  
      31.01   33.69   34.05   34.51   34.49   34.88   35.14   35.16
      35.12   35.50   35.04   35.58   35.60   35.87   35.94   36.02
      36.28   36.43   36.30   35.09                                
  3 Devoe, Ally T             SR Bentley-NE          11:57.04   12:04.30    3  
      31.21   34.32   34.99   35.51   36.06   36.56   36.78   37.05
      37.20   37.31   37.29   36.75   36.33   36.28   36.35   36.80
      36.62   36.94   36.93   37.02                                
  4 Giordano, Michelle E      SO Bentley-NE          12:02.40   12:06.56    2  
      32.46   35.31   35.93   36.58   36.88   37.12   37.39   37.25
      37.26   37.27   36.66   37.35   37.37   36.17   35.30   35.70
      36.36   36.46   36.43   35.31                                
  5 Steve, Kerry M            JR LeMoyne-AD                NT   12:12.93    1  
      30.90   34.14   34.91   35.26   35.93   36.00   36.28   36.42
      37.51   37.36   37.49   37.63   37.80   38.02   38.05   37.96
      37.93   38.01   37.76   37.57                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Davis L           FR Bentley-NE                NT   10:38.00    9  
      27.45   30.62   31.71   31.51   31.56   31.50   32.04   32.20
      32.29   31.82   31.57   32.27   31.96   32.24   32.46   32.59
      32.62   32.64   33.73   33.22                                
  2 Agen, Connor W            SR LeMoyne-AD                NT   10:42.17    4  
      28.34   31.13   31.47   31.81   31.54   32.13   31.85   32.30
      32.13   31.90   31.87   32.41   32.44   32.56   33.02   32.24
      33.82   34.33   33.31   31.57                                
  3 Karl, Owen M              SO Bentley-NE          10:49.69   10:50.78    3  
      27.91   30.06   30.48   31.21   31.67   31.86   32.40   32.93
      33.22   33.64   33.52   33.73   33.77   34.07   33.82   33.68
      33.68   33.25   33.07   32.81                                
  4 Diefenbach, Kevin D       SO Bentley-NE          11:05.43   11:18.98    2  
      29.02   31.75   32.23   32.54   32.71   33.14   33.47   33.99
      34.42   34.48   34.81   34.21   34.83   35.07   35.41   35.62
      35.65   35.24   35.37   35.02                                
  5 McVeigh, Sean P           SO LeMoyne-AD                NT   11:32.16    1  
      28.97   32.78   32.95   33.50   33.93 1:08.90   35.26   35.20
    1:11.58   35.79   36.10   36.14   36.09   35.29   36.53   35.79
    1:07.70   16.07                                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Tara K         SO LeMoyne-AD                NT    2:00.20    9  
      27.64   30.15   31.01   31.40                                
  2 Goodwin, Lindsey A        SO Bentley-NE                NT    2:06.69    4  
      28.17   31.46   33.75   33.31                                
  3 Exley, Heather K          SR Bentley-NE                NT    2:08.31    3  
      29.72   32.41   33.03   33.15                                
  4 Suda, Amelia M            SR Bentley-NE           2:11.86    2:12.34    2  
      29.22   32.96   35.07   35.09                                
  5 Clemmer, Kelly C          FR LeMoyne-AD                NT    2:18.87    1  
      31.95   34.87   36.36   35.69                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Davis L           FR Bentley-NE           1:49.08    1:50.42    9  
      25.75   27.75   28.35   28.57                                
  2 Mouritsen, Andreas S      JR Bentley-NE           1:52.69    1:50.46    4  
      25.19   27.10   28.92   29.25                                
  3 Lowe, Ronnie              SO LeMoyne-AD                NT    1:51.07    3  
      25.40   27.74   28.68   29.25                                
  4 Carey, C.J.               SO LeMoyne-AD                NT    1:54.68    2  
      25.43   27.74   29.88   31.63                                
  5 Toselli, Nick A           SO Bentley-NE           1:54.68    1:57.59    1  
      26.03   28.57   31.27   31.72                                
  6 Sanzari, Greg P           SR LeMoyne-AD                NT    2:00.23  
      26.91   29.68   31.54   32.10                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pernsteiner, Megan E      SO Bentley-NE           1:04.80    1:04.46    9  
      31.27   33.19                                                
  2 Lewis, Caroline P         SR Bentley-NE           1:04.85    1:04.64    4  
      31.58   33.06                                                
  3 Bingham, Amanda M         SR LeMoyne-AD                NT    1:06.70    3  
      32.83   33.87                                                
  4 Stopper, Amanda           SR LeMoyne-AD                NT    1:07.14    2  
      32.70   34.44                                                
  5 Schlenker, Laura A        FR Bentley-NE           1:09.26    1:07.55    1  
      32.23   35.32                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connolly, Tim P           SO Bentley-NE             56.39      56.01    9  
      27.44   28.57                                                
  2 Buff, Timothy L           FR LeMoyne-AD                NT      56.37    4  
      27.35   29.02                                                
  3 Witty, Josh T             JR Bentley-NE             57.16      56.54    3  
      27.17   29.37                                                
  4 Mosconi, Chris D          SO LeMoyne-AD                NT      57.18    2  
      27.95   29.23                                                
  5 Ahlemyer, Matthew C       FR Bentley-NE             58.71      59.74    1  
      28.90   30.84                                                
  6 Clark, Alex T             SO LeMoyne-AD                NT    1:06.67  
      31.38   35.29                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Exley, Heather K          SR Bentley-NE           1:12.06    1:12.27    9  
      34.14   38.13                                                
  2 Connelly, Sarah E         SR LeMoyne-AD                NT    1:15.95    4  
      35.47   40.48                                                
  3 Laurion, Kate M           SR Bentley-NE           1:20.47    1:19.54    3  
      37.29   42.25                                                
  4 Caher, Erin M             SR Bentley-NE           1:21.62    1:22.96    2  
      39.34   43.62                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verdi, Ben                SO LeMoyne-AD                NT    1:00.75    9  
      28.75   32.00                                                
  2 Chan, Phillip K           SR Bentley-NE                NT    1:04.21    4  
      29.70   34.51                                                
  3 Belanger, Peter B         SR Bentley-NE           1:05.90    1:04.92    3  
      30.11   34.81                                                
  4 Koeber, Evan A            FR Bentley-NE           1:05.89    1:05.01    2  
      29.65   35.36                                                
  5 Stolarski, Phil G         FR LeMoyne-AD                NT    1:05.93    1  
      30.58   35.35                                                
  6 Bardo, Michael            SO LeMoyne-AD                NT    1:06.48  
      31.15   35.33                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clauss, Melissa H         SO Bentley-NE           2:25.69    2:24.23    9  
      30.19   35.15   37.86   41.03                                
  2 Scorzelli, Allie K        SR LeMoyne-AD                NT    2:26.38    4  
      30.88   35.38   38.41   41.71                                
  3 Myers, Meghan P           SO LeMoyne-AD                NT    2:33.53    3  
      32.26   37.59   41.79   41.89                                
  4 Hellstern, Nicole A       FR Bentley-NE                NT    2:39.01    2  
      30.70   37.48   43.88   46.95                                
  5 Giordano, Michelle E      SO Bentley-NE           2:42.50    2:48.91    1  
      36.03   42.95   45.30   44.63                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarbrake, Daniel F        SO LeMoyne-AD                NT    1:59.41    9  
      25.91   29.87   31.20   32.43                                
  2 Witol, Dennis A           FR Bentley-NE           2:05.58    2:06.29    4  
      27.53   30.94   32.75   35.07                                
  3 Coleman, Gregory M        FR Bentley-NE           2:08.42    2:06.35    3  
      28.05   32.07   33.21   33.02                                
  4 Liulakis, Alex M          SO Bentley-NE                NT    2:09.59    2  
      26.21   30.78   34.12   38.48                                
  5 Cleare, Zarian            SO LeMoyne-AD                NT    2:18.02    1  
      27.05   32.09   35.12   43.76                                
  6 Eisloeffel, Henry J       FR LeMoyne-AD                NT    2:24.87  
      29.82   34.30   37.74   43.01                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGahie, Kaitlin A        FR Bentley-NE             25.58      25.80    9  
  2 O'Donnell, Tara K         SO LeMoyne-AD                NT      25.84    4  
  3 Goodwin, Lindsey A        SO Bentley-NE             26.77      26.10    3  
  4 Wilson, Julia A           FR LeMoyne-AD                NT      27.81    2  
  5 Koeber, Alison P          JR Bentley-NE             29.50      30.15    1  
  6 Clark, Samantha J         JR LeMoyne-AD                NT      30.79  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Tyler J            SR LeMoyne-AD                NT      22.18    9  
  2 Divaccaro, Ricky T        JR LeMoyne-AD                NT      22.57    3.5
  2 Bury, Sebastian F         SO Bentley-NE             22.62      22.57    3.5
  4 Sylvia, Steven T          SR Bentley-NE             22.65      22.59    2  
  5 Toselli, Nick A           SO Bentley-NE             22.71      23.56    1  
  6 Gallivan, Timothy M       SR LeMoyne-AD                NT      23.95  
 -- Bartlett, Liam C          FR Bentley-NE             23.39     X23.61  
 -- McSorley, Brandon R       FR Bentley-NE             23.46     X23.93  
 -- Zimmer, Jerrod W          FR Bentley-NE                NT     X24.87  
 -- Lowe, Stephen H           FR LeMoyne-AD                NT     X24.88  
 -- Kuchinskas, Joe P         JR LeMoyne-AD                NT     X25.05  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Nicola M         SO Bentley-NE                NT     202.60    9  
  2 Boyd, Melissa K           FR LeMoyne-AD                NT     173.60    4  
  3 Stone, Courtney G         SO Bentley-NE                NT     172.75    3  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Josh               SO LeMoyne-AD                NT     195.70    9  
  2 Cilia, Nicholas R         FR Bentley-NE                NT     111.85    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Tara K         SO LeMoyne-AD                NT      55.44    9  
      26.98   28.46                                                
  2 McGahie, Kaitlin A        FR Bentley-NE             56.15      55.92    4  
      27.10   28.82                                                
  3 Hellstern, Nicole A       FR Bentley-NE           1:00.16      58.81    3  
      28.07   30.74                                                
  4 Myers, Meghan P           SO LeMoyne-AD                NT    1:01.71    2  
      28.83   32.88                                                
  5 Koeber, Alison P          JR Bentley-NE           1:09.12    1:06.10    1  
      31.43   34.67                                                
  6 Clark, Samantha J         JR LeMoyne-AD                NT    1:08.34  
      32.61   35.73                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Tyler J            SR LeMoyne-AD                NT      49.51    9  
      23.84   25.67                                                
  2 Bury, Sebastian F         SO Bentley-NE             50.31      49.62    4  
      24.02   25.60                                                
  3 Lowe, Ronnie              SO LeMoyne-AD                NT      49.81    3  
      23.62   26.19                                                
  4 Sylvia, Steven T          SR Bentley-NE             50.26      50.15    2  
      24.04   26.11                                                
  5 Mouritsen, Andreas S      JR Bentley-NE             54.21      50.30    1  
      24.00   26.30                                                
  6 Divaccaro, Ricky T        JR LeMoyne-AD                NT      51.39  
      24.64   26.75                                                
 -- Bartlett, Liam C          FR Bentley-NE                NT     X52.35  
      24.34   28.01                                                
 -- Mason, Luke W             JR Bentley-NE             54.06     X53.22  
      25.29   27.93                                                
 -- Zimmer, Jerrod W          FR Bentley-NE             55.64     X54.32  
      26.34   27.98                                                
 -- Lowe, Stephen H           FR LeMoyne-AD                NT     X54.63  
      26.27   28.36                                                
 -- Battaglia, Alexandr E     SR LeMoyne-AD                NT   X1:01.49  
      28.17   33.32                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pernsteiner, Megan E      SO Bentley-NE           2:21.39    2:18.84    9  
      32.06   34.79   36.08   35.91                                
  2 Lewis, Caroline P         SR Bentley-NE           2:23.43    2:22.96    4  
      31.95   35.90   37.47   37.64                                
  3 Stopper, Amanda           SR LeMoyne-AD                NT    2:26.60    3  
      34.25   37.03   37.59   37.73                                
  4 Schlenker, Laura A        FR Bentley-NE           2:29.66    2:28.01    2  
      33.03   38.06   38.96   37.96                                
  5 Bingham, Amanda M         SR LeMoyne-AD                NT    2:29.51    1  
      34.22   37.36   39.38   38.55                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buff, Timothy L           FR LeMoyne-AD                NT    2:01.05    9  
      28.37   30.70   30.63   31.35                                
  2 Connolly, Tim P           SO Bentley-NE           2:06.97    2:04.07    4  
      28.41   31.12   32.69   31.85                                
  3 Witty, Josh T             JR Bentley-NE           2:05.28    2:08.70    3  
      28.47   31.22   33.27   35.74                                
  4 Ahlemyer, Matthew C       FR Bentley-NE           2:07.27    2:09.46    2  
      29.39   32.10   33.85   34.12                                
  5 Clark, Alex T             SO LeMoyne-AD                NT    2:24.71    1  
      32.84   35.21   37.42   39.24                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Exley, Heather K          SR Bentley-NE           2:38.86    2:39.04    9  
      37.16   40.99   40.77   40.12                                
  2 Connelly, Sarah E         SR LeMoyne-AD                NT    2:45.35    4  
      37.30   40.59   41.92   45.54                                
  3 Laurion, Kate M           SR Bentley-NE           2:54.72    2:55.27    2.5
      39.09   45.00   46.05   45.13                                
  3 Caher, Erin M             SR Bentley-NE           2:53.94    2:55.27    2.5
      39.91   44.48   46.19   44.69                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verdi, Ben                SO LeMoyne-AD                NT    2:17.02    9  
      31.68   34.91   35.39   35.04                                
  2 Witol, Dennis A           FR Bentley-NE           2:24.15    2:23.87    4  
      32.76   36.30   36.75   38.06                                
  3 Belanger, Peter B         SR Bentley-NE           2:27.63    2:26.11    3  
      31.23   36.24   38.39   40.25                                
  4 Liulakis, Alex M          SO Bentley-NE                NT    2:28.83    2  
      33.68   37.29   38.36   39.50                                
  5 Stolarski, Phil G         FR LeMoyne-AD                NT    2:30.38    1  
      32.21   37.71   39.85   40.61                                
  6 Sanzari, Greg P           SR LeMoyne-AD                NT    2:36.21  
      34.86   38.92   41.07   41.36                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Votapka, Katelyn M        SO LeMoyne-AD                NT    5:34.18    9  
      30.67   32.52   34.01   34.36   33.94   33.41   33.84   33.92
      34.26   33.25                                                
  2 Culkin, Kelly L           SO Bentley-NE           5:32.68    5:44.05    4  
      30.01   32.73   34.09   34.73   35.05   35.12   35.54   36.10
      35.28   35.40                                                
  3 Suda, Amelia M            SR Bentley-NE                NT    5:50.86    3  
      29.98   33.46   34.63   35.42   35.99   36.46   36.98   36.93
      36.93   34.08                                                
  4 Steve, Kerry M            JR LeMoyne-AD                NT    5:53.39    2  
      30.64   33.56   34.67   35.35   35.77   35.96   36.20   36.72
      37.37   37.15                                                
  5 Devoe, Ally T             SR Bentley-NE           5:56.32    6:00.73    1  
      31.25   34.89   35.65   36.56   36.82   36.97   37.40   37.44
      37.43   36.32                                                
  6 Clemmer, Kelly C          FR LeMoyne-AD                NT    6:13.92  
      33.54   36.66   37.68   37.78   37.92   38.36   39.14   38.33
      38.05   36.46                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Davis L           FR Bentley-NE           4:58.38    5:06.34    9  
      27.45   29.90   30.99   31.32   31.08   31.15   31.38   31.78
      30.92   30.37                                                
  2 Karl, Owen M              SO Bentley-NE           5:09.36    5:09.30    4  
      27.47   30.02   31.00   31.40   31.69   31.90   31.76   31.53
      30.99   31.54                                                
  3 Mosconi, Chris D          SO LeMoyne-AD                NT    5:10.31    3  
      27.69   30.49   31.24   31.42   31.55   31.92   31.52   32.07
      31.88   30.53                                                
  4 Agen, Connor W            SR LeMoyne-AD                NT    5:11.89    2  
      27.61   30.26   30.93   30.89   31.44   31.85   31.99   32.29
      32.70   31.93                                                
  5 Diefenbach, Kevin D       SO Bentley-NE           5:21.06    5:22.94    1  
      28.06   30.57   31.19   31.43   32.20   33.41   33.95   34.38
      34.25   33.50                                                
  6 Carey, C.J.               SO LeMoyne-AD                NT    5:27.02  
      27.56   30.49   31.71   32.48   33.06   33.91   34.36   34.98
      34.96   33.51                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clauss, Melissa H         SO Bentley-NE           1:02.58    1:03.48    9  
      29.16   34.32                                                
  2 Scorzelli, Allie K        SR LeMoyne-AD                NT    1:04.79    4  
      30.09   34.70                                                
  3 Goodwin, Lindsey A        SO Bentley-NE           1:06.19    1:05.81    3  
      30.85   34.96                                                
  4 Hellstern, Nicole A       FR Bentley-NE           1:07.38    1:07.69    2  
      30.64   37.05                                                
  5 Myers, Meghan P           SO LeMoyne-AD                NT    1:08.91    1  
      31.32   37.59                                                
  6 Lawler, Rachel I          SO LeMoyne-AD                NT    1:13.19  
      33.37   39.82                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tarbrake, Daniel F        SO LeMoyne-AD                NT      52.40    9  
      24.37   28.03                                                
  2 Coleman, Gregory M        FR Bentley-NE             56.26      55.15    4  
      25.91   29.24                                                
  3 Cleare, Zarian            SO LeMoyne-AD                NT      55.72    3  
      25.77   29.95                                                
  4 Belanger, Peter B         SR Bentley-NE                NT      57.19    2  
      25.95   31.24                                                
  5 Gallivan, Timothy M       SR LeMoyne-AD                NT      58.38    1  
      28.34   30.04                                                
  6 Koeber, Evan A            FR Bentley-NE                NT    1:01.10  
      26.92   34.18                                                
 -- Zimmer, Jerrod W          FR Bentley-NE             59.41     X59.61  
      27.60   32.01                                                
 -- Woods, Chris K            SR Bentley-NE                NT   X1:00.69  
      29.41   31.28                                                
 -- Eisloeffel, Henry J       FR LeMoyne-AD                NT   X1:01.48  
      28.02   33.46                                                
 -- Kuchinskas, Joe P         JR LeMoyne-AD                NT   X1:07.22  
      29.89   37.33                                                
 -- Battaglia, Alexandr E     SR LeMoyne-AD                NT   X1:13.13  
      34.27   38.86                                                
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Nicola M         SO Bentley-NE            264.15     289.90    9  
  2 Stone, Courtney G         SO Bentley-NE            221.40     212.65    4  
  3 Boyd, Melissa K           FR LeMoyne-AD                NT     202.85    3  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Josh               SO LeMoyne-AD                NT     304.05    9  
  2 Cilia, Nicholas R         FR Bentley-NE            157.05     173.80    4  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pernsteiner, Megan E      SO Bentley-NE           2:21.46    2:20.55    9  
      30.78   35.23   41.09   33.45                                
  2 Scorzelli, Allie K        SR LeMoyne-AD                NT    2:23.36    4  
      30.57   37.46   41.59   33.74                                
  3 Schlenker, Laura A        FR Bentley-NE                NT    2:26.56    3  
      32.67   37.76   42.30   33.83                                
  4 Lewis, Caroline P         SR Bentley-NE           2:30.37    2:30.02    2  
      32.68   37.80   45.55   33.99                                
  5 Stopper, Amanda           SR LeMoyne-AD                NT    2:31.22    1  
      33.70   37.91   46.39   33.22                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buff, Timothy L           FR LeMoyne-AD                NT    2:03.20    9  
      27.39   29.65   36.71   29.45                                
  2 Tarbrake, Daniel F        SO LeMoyne-AD                NT    2:04.86    4  
      26.11   31.54   38.15   29.06                                
  3 Witol, Dennis A           FR Bentley-NE           2:07.24    2:05.98    3  
      26.62   32.19   37.22   29.95                                
  4 Verdi, Ben                SO LeMoyne-AD                NT    2:06.04    2  
      27.46   33.73   35.41   29.44                                
  5 Liulakis, Alex M          SO Bentley-NE           2:08.07    2:07.64    1  
      26.70   31.76   38.92   30.26                                
  6 Coleman, Gregory M        FR Bentley-NE           2:08.34    2:08.39  
      27.16   33.60   39.22   28.41                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                        1:47.03    1:45.74   11  
     1) Clauss, Melissa H SO            2) Culkin, Kelly L SO             
     3) Hellstern, Nicole A FR          4) McGahie, Kaitlin A FR          
       27.07    26.93    26.07    25.67                                    
  2 Bentley University-NE  'B'                        1:51.13    1:55.63    4  
     1) Giordano, Michelle E SO         2) Devoe, Ally T SR               
     3) Laurion, Kate M SR              4) Suda, Amelia M SR              
       30.19    29.13    29.20    27.11                                    
 -- LeMoyne College-AD  'A'                                NT   X1:47.84  
     1) O'Donnell, Tara K SO            2) Myers, Meghan P SO             
     3) Votapka, Katelyn M SO           4) Wilson, Julia A FR             
       26.12    27.69    26.88    27.15                                    
 -- Bentley University-NE  'C'                        1:54.79   X1:58.29  
     1) Donovan, Mikaela M JR           2) Caher, Erin M SR               
     3) Exley, Heather K SR             4) Koeber, Alison P JR            
       31.37    29.18    27.97    29.77                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMoyne College-AD  'A'                                NT    1:29.49   11  
     1) Divaccaro, Ricky T JR           2) Lowe, Ronnie SO                
     3) Mosconi, Chris D SO             4) Olson, Tyler J SR              
       22.66    22.40    23.10    21.33                                    
  2 Bentley University-NE  'A'                        1:31.31    1:29.81    4  
     1) Bury, Sebastian F SO            2) Sylvia, Steven T SR            
     3) Mouritsen, Andreas S JR         4) Wilson, Davis L FR             
       22.47    22.10    22.59    22.65                                    
  3 Bentley University-NE  'B'                        1:34.75    1:30.44    2  
     1) Chan, Phillip K SR              2) Connolly, Tim P SO             
     3) Toselli, Nick A SO              4) Belanger, Peter B SR           
       22.96    22.57    22.45    22.46                                    
  4 LeMoyne College-AD  'B'                                NT    1:33.10  
     1) Stolarski, Phil G FR            2) Bardo, Michael SO              
     3) Gallivan, Timothy M SR          4) Cleare, Zarian SO              
       23.78    22.80    23.21    23.31                                    
  5 Bentley University-NE  'C'                             NT    1:33.13  
     1) Bartlett, Liam C FR             2) Zimmer, Jerrod W FR            
     3) McSorley, Brandon R FR          4) Mason, Luke W JR               
       23.79    23.11    23.08    23.15                                    
  6 LeMoyne College-AD  'C'                                NT    1:38.73  
     1) Carey, C.J. SO                  2) Sanzari, Greg P SR             
     3) Agen, Connor W SR               4) McVeigh, Sean P SO             
       24.09    24.35    24.92    25.37                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Bentley University                  197   2. LeMoyne College                      93
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. LeMoyne College                   155.5   2. Bentley University                132.5