Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Keene State College    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/22/2011 06:10 PM
                         Keene vs Bentley - 1/22/2011                          
                        KEENE STATE SWIMMING AND DIVING                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 meet record: # 1:52.28   1/23/2010 Keene State College, KSC                   
                         J Whitaker, M Wilson, K TRUTOR, K Umbarger        
        Pool:   1:52.82   12/7/2009 Bentley University                         
                         M Drogosz, J Hodsdon, A Kaduboski, S Boretti      
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'A'                              NT    1:50.16#        11  
     1) Wissmann, Lianna K              2) Whitaker, Jill L               
     3) O'Leary, Maureen C              4) Umbarger, Kaila J              
  2 Bentley University-NE  'A'                  1:54.35    1:53.54          4  
     1) Drogosz, Monika SO              2) Hodsdon, Jessica N SO          
     3) Shin, Amy FR                    4) Murphy, Molly H JR             
  3 Bentley University-NE  'B'                       NT    2:01.08          2  
     1) Dooley, Taryn A SO              2) Campbell, Erin L FR            
     3) Exley, Heather k FR             4) Temple, Sarah E SR             
  4 Keene State-NE  'B'                              NT    2:02.22        
     1) Kline, Bridget B                2) Wilson, Meghan E               
     3) Fitzhenry, Emma C               4) Metivier, Molly                
  5 Bentley University-NE  'C'                       NT   x2:14.65        
     1) Barlow, Kelsey L JR             2) Brewster, Larissa A SR         
     3) Caher, Erin m FR                4) Suda, Amelia M FR              
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 meet record: # 1:38.09   1/23/2010 Keene State College, KSC                   
                         C Larrimore, D ROSE, D Collis, C Pennoyer         
        Pool:   1:37.74   2/19/2005 Brandeis                                   
                         Pai,Macek,Goldman,Paquette                        
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keene State-NE  'A'                         1:36.05    1:37.83#        11  
     1) Larrimore, Cody R               2) Hyde, Jared R                  
     3) Pennoyer, Connor D              4) Harris, Austin N               
  2 Keene State-NE  'B'                              NT    1:40.38          4  
     1) Churchill, Justin J             2) Marois, Marc C                 
     3) Collis, D J J                   4) Black, James V                 
  3 Bentley University-NE  'A'                  1:39.78    1:44.79          2  
     1) Go, George L SO                 2) Brown, Keron C SO              
     3) Curran, Dave T JR               4) Sylvia, Steven T FR            
  4 Keene State-NE  'C'                              NT   x1:45.07        
     1) Norris, Jimmy F                 2) Watters, Ian M                 
     3) Oliveira, Daniel J              4) Pozzetta, Lucas R              
  5 Bentley University-NE  'B'                       NT    1:48.11        
     1) Ryan, Pat S JR                  2) Frantel, Joseph M JR           
     3) Simoneau, Michael E SO          4) Argiros, Chris C JR            
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 11:00.01   1/31/2004 Megan Humphries                           
        Pool:   10:39.00   2/19/2005 Sarah Barber, Eastern Conn                
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nolan, Chelsea M       Keene St.-NE        11:07.83   11:17.39          9  
  2 Laidley, Jess M        Keene St.-NE        11:09.14   11:19.21          4  
  3 Boretti, Susie L    JR Bentley-NE          11:12.35   11:27.54          3  
  4 Lewis, Caroline P   FR Bentley-NE          11:40.44   11:42.45          2  
  5 DeVoe, Ally T       FR Bentley-NE          11:53.78   12:00.64          1  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 10:08.13   1/23/2010 Daniel Morse, KSC                         
        Pool:    9:52.71  10/20/2005 Dnny Shupe, Southern Conn                 
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oliveira, Daniel J     Keene St.-NE              NT   10:20.73          9  
  2 Culkin, Michael A   SO Bentley-NE          10:49.26   10:53.08          4  
  3 Stricker, Erik E    JR Bentley-NE          11:03.41   10:57.61          3  
  4 Luciano, Patrick M     Keene St.-NE        10:20.50   10:59.40          2  
  5 Smolik, Taylor R    JR Bentley-NE                NT   11:53.29          1  
  6 Duz, Filip J           Keene St.-NE        12:13.20   12:06.75        
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 1:58.86   1/26/2008 Liza Connolly                              
        Pool:   1:57.49   2/19/2005 Lindsay Devereaux, Bridgewater             
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Power, Kellen m     FR Bentley-NE           2:00.78    2:00.80          9  
  2 O'Leary, Maureen C     Keene St.-NE         1:58.27    2:01.76          4  
  3 Murray, Stephanie      Keene St.-NE         2:00.43    2:02.66          3  
  4 Exley, Heather k    FR Bentley-NE           2:03.56    2:02.77          2  
  5 Mazza, Kelly A      SO Bentley-NE           2:07.64    2:09.32          1  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 1:48.89    2/1/2003 Adam Lord                                  
        Pool:   1:44.48   2/19/2005 Matt Zilinski, Norwich                     
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pozzetta, Lucas R      Keene St.-NE         1:46.62    1:49.47          9  
  2 Black, James V         Keene St.-NE              NT    1:49.91          4  
  3 Harris, Austin N       Keene St.-NE         1:49.96    1:50.16          3  
  4 Champagne, Tyler S  SO Bentley-NE           1:52.06    1:54.51          2  
  5 Frantel, Joseph M   JR Bentley-NE                NT    1:56.22          1  
  6 Simoneau, Michael   SO Bentley-NE           1:57.49    2:00.24        
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 meet record: # 1:01.23   1/26/2008 Kristine Trutor                            
        Pool:     59.76   2/19/2004 Brienne Milton, Colby-Sawyer               
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wissmann, Lianna K     Keene St.-NE         1:01.54    1:02.04          9  
  2 Drogosz, Monika     SO Bentley-NE           1:02.68    1:03.82          4  
  3 Rutigliano, Nicole     Keene St.-NE         1:06.60    1:05.46          3  
  4 Dooley, Taryn A     SO Bentley-NE           1:03.54    1:05.75          2  
  5 Kline, Bridget B       Keene St.-NE         1:05.82    1:07.96          1  
  6 Leahy, Andrea M     SO Bentley-NE           1:06.49    1:09.34        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 meet record: # 53.97   1/24/2009 Colin Daly, KSC                              
        Pool:   53.44   2/21/2003 Adam Lord, Bentley                           
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R        Keene St.-NE              NT      56.04          9  
  2 Churchill, Justin      Keene St.-NE           55.69      56.33          4  
  3 Go, George L        SO Bentley-NE             56.63      58.55          3  
  4 Curran, Dave T      JR Bentley-NE             58.87      59.00          2  
  5 Norris, Jimmy F        Keene St.-NE           58.60      59.35          1  
  6 Ryan, Pat S         JR Bentley-NE           1:00.25    1:01.39        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 meet record: # 1:07.06   1/23/2010 Jessica N Hodsdon, Bentley                 
        Pool:   1:07.41   12/7/2009 Jessica N Hodsdon, Bentley                 
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whitaker, Jill L       Keene St.-NE         1:07.11    1:06.44#         9  
  2 Hodsdon, Jessica N  SO Bentley-NE           1:07.10    1:08.14          4  
  3 Boretti, Susie L    JR Bentley-NE           1:13.81    1:13.59          3  
  4 Wilson, Meghan E       Keene St.-NE         1:13.42    1:14.11          2  
  5 Campbell, Erin L    FR Bentley-NE           1:09.75    1:14.97          1  
  6 Cremin, Sheila A       Keene St.-NE         1:16.54    1:17.40        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 meet record: # 1:00.67   1/23/2010 Domingo R Rose, KSC                        
        Pool:     59.87   12/7/2009 Austin T Mizzell, SCSU -                   
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marois, Marc C         Keene St.-NE         1:02.71    1:04.19          9  
  2 Watters, Ian M         Keene St.-NE         1:04.64    1:07.73          4  
  3 Belanger, Peter B   FR Bentley-NE           1:08.74    1:09.29          3  
  4 Brown, Keron C      SO Bentley-NE           1:08.76    1:09.62          2  
  5 Stricker, Erik E    JR Bentley-NE           1:08.51    1:09.68          1  
  6 Avery, Chris L         Keene St.-NE         1:11.13    1:10.05        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 meet record: # 2:10.35   1/23/2010 Anne V Kaduboski, Bentley                  
        Pool:   2:05.09   12/7/2009 Anne V Kaduboski, Bentley                  
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaduboski, Anne V   SR Bentley-NE           2:06.21    2:08.48#         9  
  2 O'Leary, Maureen C     Keene St.-NE         2:11.76    2:18.05          4  
  3 Laidley, Jess M        Keene St.-NE         2:25.68    2:27.28          3  
  4 Murphy, Molly H     JR Bentley-NE           2:36.00    2:30.74          2  
  5 Fitzhenry, Emma C      Keene St.-NE         2:28.79    2:34.50          1  
  6 Brewster, Larissa   SR Bentley-NE           2:41.38    2:45.77        
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 meet record: # 2:01.25   1/31/2004 Sean Osit                                  
        Pool:   1:55.87   2/24/2002 Marshall Goldman, Brandeis Univ            
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collis, D J J          Keene St.-NE         2:04.56    2:03.71          9  
  2 Oliveira, Daniel J     Keene St.-NE         2:00.91    2:05.69          4  
  3 Tallcouch, Tyler C     Keene St.-NE         2:05.42    2:08.64          3  
  4 Culkin, Michael A   SO Bentley-NE           2:08.21    2:11.47          2  
  5 DeMeule, Ben W      SO Bentley-NE           2:36.81    2:32.85          1  
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 24.54   1/23/2010 Kaila Umbarger, KSC                          
        Pool:   24.89   2/16/2001 Rachel Gaidys, Norwich                       
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Umbarger, Kaila J      Keene St.-NE           23.63      24.65          9  
  2 Power, Kellen m     FR Bentley-NE             25.68      25.74          4  
  3 Shin, Amy           FR Bentley-NE             25.72      25.97          3  
  4 Metivier, Molly        Keene St.-NE           26.39      26.84          2  
  5 Wissmann, Lianna K     Keene St.-NE              NT      26.89          1  
  6 Temple, Sarah E     SR Bentley-NE             26.64      26.93        
 -- Merrill, Adrianna   FR Bentley-NE             28.10     X29.14        
 -- Pflanz, Lauren M    SO Bentley-NE             29.41     X30.28        
 -- Ylonen, Kelsey G    JR Bentley-NE             30.67     X30.36        
 -- Sikora, Karen A     JR Bentley-NE             34.98     X33.13        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 21.82   1/23/2010 Cody R Larrimore, KSC                        
        Pool:   21.50   2/18/2005 Chris Pai, Brandeis                          
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larrimore, Cody R      Keene St.-NE           21.06      21.38#         9  
  2 Pennoyer, Connor D     Keene St.-NE           21.74      21.67#         4  
  3 Black, James V         Keene St.-NE           21.49      22.43          3  
  4 Ouellette, Egen J   SR Bentley-NE             22.31      22.75          2  
  5 Sylvia, Steven T    FR Bentley-NE             22.46      23.03          1  
  6 Frantel, Joseph M   JR Bentley-NE             23.39      23.93        
 -- Argiros, Chris C    JR Bentley-NE             24.18     X24.67        
 -- Thompson, Nathan D     Keene St.-NE           24.66     X24.98        
 -- Duz, Filip J           Keene St.-NE           24.82     X25.22        
 -- Avery, Chris L         Keene St.-NE              NT     X25.39        
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
 meet record: # 248.55   1/31/2004 Katrina Kaufman                             
        Pool:   285.95  11/16/2002 Jade Li, Bentley                            
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mathews, Abby J     SO Bentley-NE            249.95     230.15          9  
  2 Travers, Emily B    SR Bentley-NE            327.70     229.65          4  
  3 D'Aleo, Shelly E    SO Bentley-NE            320.90     229.30          3  
  4 Battis, Rachael L      Keene St.-NE          179.15     189.00          2  
  5 Beam, Amber L          Keene St.-NE          147.70     186.40          1  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
 meet record: # 261.10   1/27/2001 Matt Cupps                                  
        Pool:   340.45  10/28/2007 Brandon Birchak, St Rose                    
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Jon Z      SR Bentley-NE            260.70     251.60          9  
  2 Walsh, Michael S    JR Bentley-NE            267.70     225.05          4  
  3 Peabody, Derek A       Keene St.-NE          352.10     220.45          3  
  4 Tuller, Josh D         Keene St.-NE          320.55     216.65          2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 54.45   1/27/2001 Lisa Wandeloski                              
        Pool:   52.96  10/26/2008 Kristen E Frost, Southern                    
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Umbarger, Kaila J      Keene St.-NE           52.76      53.85#         9  
  2 Drogosz, Monika     SO Bentley-NE             56.60      56.83          4  
  3 Shin, Amy           FR Bentley-NE             56.55      56.84          3  
  4 Metivier, Molly        Keene St.-NE              NT      59.71          2  
  5 Mazza, Kelly A      SO Bentley-NE             58.90    1:00.24          1  
  6 Nolan, Chelsea M       Keene St.-NE           59.91    1:00.57        
 -- Phelps, Rose K      FR Bentley-NE           1:02.93   X1:03.48        
 -- Heinonen, Elizabet  SR Bentley-NE           1:04.89   X1:05.67        
 -- Petricca, Jaime L   JR Bentley-NE                NT   X1:14.58        
 -- Barlow, Kelsey L    JR Bentley-NE           1:13.43   X1:15.22        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 48.81   1/26/2008 Cody Larrimore                               
        Pool:   46.68  11/20/2005 Matt Kavanagh, St. Rose                      
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pennoyer, Connor D     Keene St.-NE           47.12      47.63#         9  
  2 Harris, Austin N       Keene St.-NE           49.02      48.83          4  
  3 Ouellette, Egen J   SR Bentley-NE             49.11      51.06          3  
  4 Sylvia, Steven T    FR Bentley-NE             49.25      51.17          2  
  5 Simoneau, Michael   SO Bentley-NE             50.87      52.50          1  
  6 Thompson, Nathan D     Keene St.-NE           53.65      53.30        
 -- Hollingsworth, Hun     Keene St.-NE              NT     X52.25        
 -- Tallcouch, Tyler C     Keene St.-NE              NT     X53.09        
 -- Duz, Filip J           Keene St.-NE           55.15     X56.32        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 meet record: # 2:13.65   1/23/2010 Kristine L Trutor, KSC                     
        Pool:   2:08.32   11/7/2008 Katie O'Donnell, LeMoyne                   
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaduboski, Anne V   SR Bentley-NE           2:06.95    2:10.11#         9  
  2 Murray, Stephanie      Keene St.-NE         2:13.96    2:13.84          4  
  3 Wissmann, Lianna K     Keene St.-NE         2:17.53    2:16.04          3  
  4 Kline, Bridget B       Keene St.-NE         2:21.58    2:21.71          2  
  5 Dooley, Taryn A     SO Bentley-NE           2:19.66    2:22.69          1  
  6 Lewis, Caroline P   FR Bentley-NE           2:22.67    2:22.87        
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 meet record: # 1:57.03   1/24/2009 Harrison Hollingsworth, KSC                
        Pool:   1:53.25  11/18/2001 Ben Michaelson, Southern Conn              
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ledwith, Drew R        Keene St.-NE              NT    1:58.13          9  
  2 Churchill, Justin      Keene St.-NE         2:00.10    2:02.19          4  
  3 Norris, Jimmy F        Keene St.-NE         2:07.57    2:08.33          3  
  4 Curran, Dave T      JR Bentley-NE           2:10.89    2:10.80          2  
  5 Ryan, Pat S         JR Bentley-NE           2:15.62    2:15.06          1  
  6 Argiros, Chris C    JR Bentley-NE           2:17.76    2:16.74        
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 meet record: # 2:31.17   1/23/2010 Jessica N Hodsdon, Bentley                 
        Pool:   2:24.52   12/7/2009 Jennifer M O'Neil, SCSU -                  
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whitaker, Jill L       Keene St.-NE         2:26.66    2:28.02#         9  
  2 Hodsdon, Jessica N  SO Bentley-NE           2:31.16    2:33.40          4  
  3 Campbell, Erin L    FR Bentley-NE           2:31.39    2:37.79          3  
  4 Murphy, Molly H     JR Bentley-NE           2:38.81    2:40.07          2  
  5 Wilson, Meghan E       Keene St.-NE         2:43.18    2:41.51          1  
  6 Cremin, Sheila A       Keene St.-NE         2:47.68    2:51.63        
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 meet record: # 2:15.20   1/23/2010 Domingo R Rose, KSC                        
        Pool:   2:08.87   12/7/2009 Austin T Mizzell, SCSU -                   
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marois, Marc C         Keene St.-NE         2:15.80    2:19.98          9  
  2 Tallcouch, Tyler C     Keene St.-NE         2:26.57    2:30.78          4  
  3 Stricker, Erik E    JR Bentley-NE           2:29.42    2:31.36          3  
  4 Belanger, Peter B   FR Bentley-NE           2:33.01    2:33.25          2  
  5 Hollingsworth, Hun     Keene St.-NE         2:34.96    2:34.87          1  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 5:20.62   1/26/2008 Jackie Foster                              
        Pool:   4:52.99  10/26/2008 Kristen E Frost, Southern                  
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Exley, Heather k    FR Bentley-NE           5:28.84    5:27.17          9  
  2 Power, Kellen m     FR Bentley-NE           5:22.76    5:30.68          4  
  3 Nolan, Chelsea M       Keene St.-NE         5:22.94    5:33.88          3  
  4 Boretti, Susie L    JR Bentley-NE           5:26.86    5:35.02          2  
  5 Laidley, Jess M        Keene St.-NE         5:32.54    5:38.66          1  
  6 Rutigliano, Nicole     Keene St.-NE              NT    5:50.01        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 meet record: # 4:57.29   1/24/2009 Daniel Morse, KSC                          
        Pool:   4:42.09   2/18/2005 Matt Zilinski, Norwich-                    
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morse, Daniel A        Keene St.-NE         4:49.41    4:52.83#         9  
  2 Luciano, Patrick M     Keene St.-NE         5:00.64    5:03.06          4  
  3 Champagne, Tyler S  SO Bentley-NE           5:02.73    5:12.26          3  
  4 Watters, Ian M         Keene St.-NE              NT    5:20.55          2  
  5 Smolik, Taylor R    JR Bentley-NE           5:35.16    5:39.57          1  
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 meet record: # 59.69   1/23/2010 Kaila Umbarger, KSC                          
        Pool:   58.92   2/19/2005 Lindsey Devereaux, Bridgewater St            
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Umbarger, Kaila J      Keene St.-NE              NT      58.82#         9  
  2 Kaduboski, Anne V   SR Bentley-NE             58.22      59.22#         4  
  3 O'Leary, Maureen C     Keene St.-NE           57.80      59.41#         3  
  4 Shin, Amy           FR Bentley-NE           1:02.71    1:03.91          2  
  5 Fitzhenry, Emma C      Keene St.-NE         1:11.02    1:07.91          1  
  6 Dooley, Taryn A     SO Bentley-NE           1:08.27    1:10.54        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 meet record: # 53.19   1/24/2009 Connor Pennoyer, KSC                         
        Pool:   51.44   2/18/2004 Chris Pai, Brandeis                          
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ouellette, Egen J   SR Bentley-NE             53.96      55.08          9  
  2 Go, George L        SO Bentley-NE             55.54      58.00          4  
  3 Brown, Keron C      SO Bentley-NE             57.28      58.74          3  
 -- Larrimore, Cody R      Keene St.-NE           50.16     X52.38#       
 -- Collis, D J J          Keene St.-NE           53.46     X53.64        
 -- Hyde, Jared R          Keene St.-NE              NT     X55.13        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
 meet record: # 263.95   1/27/2001 Jade Li                                     
        Pool:   280.00  11/21/2004 Kim Grant, Southern CT                      
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Travers, Emily B    SR Bentley-NE            249.37     227.50          9  
  2 Mathews, Abby J     SO Bentley-NE            222.74     210.35          4  
  3 Battis, Rachael L      Keene St.-NE          167.65     185.00          3  
  4 D'Aleo, Shelly E    SO Bentley-NE            197.00     172.60          2  
  5 Beam, Amber L          Keene St.-NE          114.25     132.00          1  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
 meet record: # 293.70   1/27/2001 Matt Cupps                                  
        Pool:   344.70  10/29/2006 Brendan Birchak, St Rose                    
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Michael S    JR Bentley-NE            258.12     243.90          9  
 -- Peabody, Derek A       Keene St.-NE          281.35    X187.65        
 -- Tuller, Josh D         Keene St.-NE          259.20    X241.17        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
 meet record: # 2:15.47   1/23/2010 Jessica N Hodsdon, Bentley                 
        Pool:   2:11.49  11/18/2008 Angela Chui, Brandeis                      
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whitaker, Jill L       Keene St.-NE              NT    2:15.63          9  
  2 Murray, Stephanie      Keene St.-NE         2:19.96    2:18.57          4  
  3 Exley, Heather k    FR Bentley-NE           2:21.89    2:22.32          3  
  4 Campbell, Erin L    FR Bentley-NE           2:16.78    2:24.03          2  
  5 Suda, Amelia M      FR Bentley-NE           2:28.62    2:27.72          1  
  6 Rutigliano, Nicole     Keene St.-NE              NT    2:32.78        
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
 meet record: # 2:02.69   1/23/2010 Ray Estrada, KSC                           
        Pool:   1:55.21  11/18/2001 Ben Michaelson, Southern Conn              
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curran, Dave T      JR Bentley-NE           2:11.12    2:14.18          9  
  2 Belanger, Peter B   FR Bentley-NE           2:10.47    2:15.15          4  
  3 DeMeule, Ben W      SO Bentley-NE           2:32.62    2:29.35          3  
 -- Ledwith, Drew R        Keene St.-NE              NT   X2:01.94#       
 -- Morse, Daniel A        Keene St.-NE              NT   X2:05.11        
 -- Pozzetta, Lucas R      Keene St.-NE         2:00.74   X2:05.51        
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 meet record: # 3:42.82   1/23/2010 Keene State College, KSC                   
                         M O'Leary, A Paddock, J Foster, K Umbarger        
        Pool:   3:41.51   2/22/2004 Bentley College                            
                         B Tulley, S Lantz, R Osit, K Anelauskas           
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                  3:42.21    3:43.88         11  
     1) Power, Kellen m FR              2) Drogosz, Monika SO             
     3) Hodsdon, Jessica N SO           4) Kaduboski, Anne V SR           
  2 Bentley University-NE  'B'                       NT    3:55.99          4  
     1) Boretti, Susie L JR             2) Mazza, Kelly A SO              
     3) Murphy, Molly H JR              4) Temple, Sarah E SR             
  3 Keene State-NE  'A'                         3:41.17    3:57.26          2  
     1) Murray, Stephanie L             2) Metivier, Molly                
     3) Nolan, Chelsea M                4) Laidley, Jess M                
  4 Keene State-NE  'B'                              NT    4:10.01        
     1) Cremin, Sheila A                2) Kline, Bridget B               
     3) Rutigliano, Nicole R            4) Fitzhenry, Emma C              
 -- Bentley University-NE  'C'                       NT         DQ        
     1) Heinonen, Elizabeth R SR        2) Leahy, Andrea M SO             
     3) Phelps, Rose K FR               4) Pflanz, Lauren M SO            
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 meet record: # 3:19.58   1/26/2008 Keene State                                
                         Germane, Pennoyer, Balinski, Fedele               
        Pool:   3:10.41   2/20/2005 Brandeis University                        
                         C Pai, M Christian, H Grossman, L RoseFigura      
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'B'                       NT    3:25.62         11  
     1) Brown, Keron C SO               2) Champagne, Tyler S SO          
     3) Culkin, Michael A SO            4) Go, George L SO                
  2 Bentley University-NE  'C'                       NT    3:34.72          4  
     1) Smolik, Taylor R JR             2) Stricker, Erik E JR            
     3) DeMeule, Ben W SO               4) Argiros, Chris C JR            
  3 Bentley University-NE  'A'                  3:17.66   x3:42.25        
     1) Frantel, Joseph M JR            2) Simoneau, Michael E SO         
     3) Sylvia, Steven T FR             4) Ouellette, Egen J SR           
 -- Keene State-NE  'B'                              NT   X3:19.70        
     1) Larrimore, Cody R               2) Hyde, Jared R                  
     3) Ledwith, Drew R                 4) Thompson, Nathan D             
 -- Keene State-NE  'A'                         3:11.87   X3:20.10        
     1) Harris, Austin N                2) Churchill, Justin J            
     3) Collis, D J J                   4) Pennoyer, Connor D             
 -- Keene State-NE  'C'                              NT   X3:23.85        
     1) Black, James V                  2) Pozzetta, Lucas R              
     3) Morse, Daniel A                 4) Luciano, Patrick M