Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Bentley University Falcons
146 Northeast-10 Championships
80 CoSIDA Academic All-Americas
2014 NCAA Div. II Women's Basketball National Champs
2001 NCAA Div. II Field Hockey National Champs
Women's Basketball: NCAA Record 35 NCAA tournaments

Licensed to Bentley University    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/26/2019 07:39 PM
                     Wheaton v Bentley 102619 - 10/26/2019                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheaton College (Ma)-NE  'A'                           NT    1:49.29   11  
     1) Pet, Eva 21                     2) Eller, Madeline L 18           
     3) Deubner, Chloe W 20             4) Campbell, Hope C 18            
                  28.25       57.70 (29.45)     1:24.63 (26.93)     1:49.29 (24.66)
  2 Wheaton College (Ma)-NE  'B'                           NT    1:52.37    4  
     1) Shoulta, Leah M 18              2) Cloutier, Brooke D 18          
     3) Iizuka, Karen 20                4) Daley, Caitlin G 21            
                  29.65     1:00.37 (30.72)     1:27.44 (27.07)     1:52.37 (24.93)
  3 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:53.12    2  
     1) MacNeil, Paige K 21             2) Revelas, Ariana L 21           
     3) Mejiritski, Rona A 19           4) LaRovere, Emily J 20           
                  29.19     1:00.48 (31.29)     1:28.17 (27.69)     1:53.12 (24.95)
  4 Wheaton College (Ma)-NE  'C'                           NT   x1:56.60  
     1) Centola, Julia E 20             2) Bernardy, Elizabeth 21         
     3) Vitello, Katherine L 21         4) Lawler, Margaret 21            
                  30.11     1:02.66 (32.55)     1:30.56 (27.90)     1:56.60 (26.04)
  5 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:59.52  
     1) Ryan, Hanna L 19                2) Chen, Jennifer Y 17            
     3) Karadeniz, Selin 20             4) Adamo, Marissa A 18            
                  32.00     1:04.63 (32.63)     1:33.77 (29.14)     1:59.52 (25.75)
  6 Wheaton College (Ma)-NE  'D'                           NT   x1:59.85  
     1) Dadoly, Nika S 20               2) Curran, Maddi S 19             
     3) Hatzikos, Sophia A 21           4) Couto, Taylor J 18             
                  31.15     1:04.82 (33.67)     1:33.12 (28.30)     1:59.85 (26.73)
  7 Bentley University-NE  'C'                             NT   x2:01.93  
     1) Weiner, Emily R 22              2) Soucy, Grace E 18              
     3) Metivier, Kayla E 21            4) Lettieri, Sam H 20             
                  31.34     1:05.43 (34.09)     1:34.40 (28.97)     2:01.93 (27.53)
  8 Bentley University-NE  'D'                             NT   x2:11.16  
     1) Hill, Rachel E 20               2) Duarte, Isabella H 19          
     3) Cadogan, Courtney L 20          4) Blum, Alyssa 21                
                  35.61     1:14.18 (38.57)     1:44.64 (30.46)     2:11.16 (26.52)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:36.24   11  
     1) Chang, Oscar 19                 2) Zoda, Mark N 20                
     3) Homorodean, Paul A 20           4) Alkaya, Alper 22               
                  25.43       51.95 (26.52)     1:14.53 (22.58)     1:36.24 (21.71)
  2 Wheaton College (Ma)-NE  'A'                           NT    1:38.67    4  
     1) Koffman, Zach A 19              2) Matthews, Richard 19           
     3) Labree, Cam P 18                4) Roch, Daniel 21                
                  25.63       52.55 (26.92)     1:16.82 (24.27)     1:38.67 (21.85)
  3 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:39.44    2  
     1) Yoshihara, Jarod M 21           2) Lanza, Alec R 19               
     3) Trozenski, Sam D 21             4) Bennice, Clayton P 20          
                  26.61       53.90 (27.29)     1:17.97 (24.07)     1:39.44 (21.47)
  4 Bentley University-NE  'C'                             NT   x1:42.61  
     1) Riina, Michael J 20             2) Motisi, Michael S 18           
     3) Bandy, Matthew M 21             4) Koch, Alex H 18                
                  26.87       54.99 (28.12)     1:20.87 (25.88)     1:42.61 (21.74)
  5 Wheaton College (Ma)-NE  'B'                           NT    1:45.35  
     1) Domingos, Evan H 19             2) Caplan, Noah A 19              
     3) Gluz, Reilly J 18               4) Giberti, Jon 21                
                  28.03       55.98 (27.95)     1:22.77 (26.79)     1:45.35 (22.58)
  6 Bentley University-NE  'D'                             NT   x1:48.72  
     1) Looney, Ryan T 18               2) Bloom, Matt E 18               
     3) Aswad, Nicholas M 20            4) Lambert, Riley P 18            
                  27.55       58.23 (30.68)     1:25.87 (27.64)     1:48.72 (22.85)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Emily J            19 Bentlet-NE                NT   10:55.44    9  
                  28.40       59.28 (30.88)     1:30.81 (31.53)     2:02.98 (32.17)
        2:35.38 (32.40)     3:08.13 (32.75)     3:40.88 (32.75)     4:13.90 (33.02)
        4:46.97 (33.07)     5:20.05 (33.08)     5:53.39 (33.34)     6:26.89 (33.50)
        7:00.48 (33.59)     7:34.16 (33.68)     8:07.78 (33.62)     8:41.63 (33.85)
        9:15.32 (33.69)     9:49.25 (33.93)    10:22.69 (33.44)    10:55.44 (32.75)
  2 Genther, Caroline B       20 Wheaton MA-NE             NT   11:20.99    4  
                  30.39     1:03.53 (33.14)     1:37.02 (33.49)     2:11.07 (34.05)
        2:45.19 (34.12)     3:19.56 (34.37)     3:54.13 (34.57)     4:28.43 (34.30)
        5:02.72 (34.29)     5:36.99 (34.27)     6:11.27 (34.28)     6:45.71 (34.44)
        7:20.04 (34.33)     7:55.00 (34.96)     8:29.45 (34.45)     9:04.18 (34.73)
        9:39.27 (35.09)    10:13.99 (34.72)    10:48.03 (34.04)    11:20.99 (32.96)
  3 Ball, Julia A             20 Bentlet-NE                NT   11:31.07    3  
                  30.29     1:03.07 (32.78)     1:36.55 (33.48)     2:09.75 (33.20)
        2:43.27 (33.52)     3:16.98 (33.71)     3:51.37 (34.39)     4:26.06 (34.69)
        5:00.78 (34.72)     5:35.84 (35.06)     6:10.97 (35.13)     6:45.94 (34.97)
        7:21.42 (35.48)     7:56.96 (35.54)     8:32.48 (35.52)     9:08.26 (35.78)
        9:44.17 (35.91)    10:20.15 (35.98)    10:56.58 (36.43)    11:31.07 (34.49)
  4 Flesher, Emma L           19 Wheaton MA-NE             NT   11:36.24    2  
                  30.35     1:03.81 (33.46)     1:38.70 (34.89)     2:13.96 (35.26)
        2:49.23 (35.27)     3:24.76 (35.53)     4:00.09 (35.33)     4:35.50 (35.41)
        5:10.80 (35.30)     5:46.54 (35.74)     6:22.18 (35.64)     6:57.53 (35.35)
        7:32.83 (35.30)     8:08.02 (35.19)     8:42.93 (34.91)     9:17.87 (34.94)
        9:53.10 (35.23)    10:27.88 (34.78)    11:02.53 (34.65)    11:36.24 (33.71)
  5 Reynolds, Nora E          21 Bentlet-NE                NT   11:41.28    1  
                  31.69     1:05.85 (34.16)     1:40.69 (34.84)     2:15.66 (34.97)
        2:50.91 (35.25)     3:26.34 (35.43)     4:01.93 (35.59)     4:37.40 (35.47)
        5:12.65 (35.25)     5:48.14 (35.49)     6:23.32 (35.18)     6:58.39 (35.07)
        7:33.62 (35.23)     8:09.18 (35.56)     8:44.38 (35.20)     9:20.11 (35.73)
        9:55.67 (35.56)    10:31.25 (35.58)    11:06.47 (35.22)    11:41.28 (34.81)
  6 Shoemaker, Amanda N       19 Bentlet-NE                NT  x11:46.00  
                  30.81     1:04.77 (33.96)     1:39.45 (34.68)     2:14.46 (35.01)
        2:49.94 (35.48)     3:25.43 (35.49)     4:01.33 (35.90)     4:37.18 (35.85)
        5:12.80 (35.62)     5:48.59 (35.79)     6:24.72 (36.13)     7:00.81 (36.09)
        7:36.79 (35.98)     8:12.28 (35.49)     8:48.14 (35.86)     9:24.01 (35.87)
        9:59.72 (35.71)    10:35.63 (35.91)    11:11.40 (35.77)    11:46.00 (34.60)
  7 Mulder, Sarah A           20 Wheaton MA-NE             NT   12:21.32  
                  32.61     1:07.72 (35.11)     1:43.93 (36.21)     2:20.37 (36.44)
        2:57.57 (37.20)     3:34.73 (37.16)     4:12.23 (37.50)     4:49.66 (37.43)
        5:27.23 (37.57)     6:04.89 (37.66)     6:42.73 (37.84)     7:20.39 (37.66)
        7:58.14 (37.75)     8:35.62 (37.48)     9:13.27 (37.65)     9:51.08 (37.81)
       10:28.66 (37.58)    11:06.50 (37.84)    11:44.08 (37.58)    12:21.32 (37.24)
  8 Connolly, Shannon         21 Wheaton MA-NE             NT  x12:21.58  
                  31.34     1:06.03 (34.69)     1:42.12 (36.09)     2:19.12 (37.00)
        2:56.93 (37.81)     3:34.95 (38.02)     4:12.86 (37.91)     4:50.74 (37.88)
        5:28.43 (37.69)     6:06.02 (37.59)     6:43.84 (37.82)     7:21.52 (37.68)
        7:59.00 (37.48)     8:36.73 (37.73)     9:14.90 (38.17)     9:52.32 (37.42)
       10:29.81 (37.49)    11:06.87 (37.06)    11:44.64 (37.77)    12:21.58 (36.94)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sausto, Daniel J          21 Bentlet-NE                NT    9:55.66    9  
                  27.86       56.71 (28.85)     1:25.50 (28.79)     1:55.09 (29.59)
        2:24.73 (29.64)     2:54.42 (29.69)     3:24.25 (29.83)     3:54.36 (30.11)
        4:24.78 (30.42)     4:55.19 (30.41)     5:25.33 (30.14)     5:55.20 (29.87)
        6:25.37 (30.17)     6:55.60 (30.23)     7:25.98 (30.38)     7:56.28 (30.30)
        8:26.78 (30.50)     8:57.23 (30.45)     9:27.23 (30.00)     9:55.66 (28.43)
  2 Fales, Tanner R           20 Bentlet-NE                NT   10:19.57    4  
                  27.43       56.94 (29.51)     1:27.16 (30.22)     1:58.01 (30.85)
        2:28.67 (30.66)     2:59.91 (31.24)     3:31.29 (31.38)     4:02.53 (31.24)
        4:33.91 (31.38)     5:05.45 (31.54)     5:36.68 (31.23)     6:08.19 (31.51)
        6:39.85 (31.66)     7:11.49 (31.64)     7:43.00 (31.51)     8:14.49 (31.49)
        8:46.14 (31.65)     9:17.54 (31.40)     9:48.94 (31.40)    10:19.57 (30.63)
  3 Parkinson, Colton J       18 Wheaton MA-NE             NT   10:46.17    3  
                  27.03       56.92 (29.89)     1:27.60 (30.68)     1:58.91 (31.31)
        2:30.77 (31.86)     3:02.78 (32.01)     3:35.16 (32.38)     4:07.88 (32.72)
        4:40.64 (32.76)     5:13.84 (33.20)     5:47.06 (33.22)     6:20.49 (33.43)
        6:53.90 (33.41)     7:27.24 (33.34)     8:00.72 (33.48)     8:34.53 (33.81)
        9:08.07 (33.54)     9:41.67 (33.60)    10:14.62 (32.95)    10:46.17 (31.55)
  4 Fay, Timothy A            21 Bentlet-NE                NT   11:02.03    2  
                  28.47     1:00.02 (31.55)     1:32.60 (32.58)     2:05.85 (33.25)
        2:39.24 (33.39)     3:12.48 (33.24)     3:46.02 (33.54)     4:19.72 (33.70)
        4:53.23 (33.51)     5:26.96 (33.73)     6:00.85 (33.89)     6:34.43 (33.58)
        7:08.05 (33.62)     7:42.27 (34.22)     8:16.34 (34.07)     8:49.91 (33.57)
        9:24.02 (34.11)     9:57.12 (33.10)    10:30.69 (33.57)    11:02.03 (31.34)
  5 Ragas, Trevor L           21 Wheaton MA-NE             NT   11:18.46    1  
                  28.15       59.53 (31.38)     1:32.30 (32.77)     2:05.32 (33.02)
        2:39.25 (33.93)     3:12.97 (33.72)     3:46.70 (33.73)     4:20.60 (33.90)
        4:54.54 (33.94)     5:29.07 (34.53)     6:04.12 (35.05)     6:39.40 (35.28)
        7:15.22 (35.82)     7:50.52 (35.30)     8:26.16 (35.64)     9:01.26 (35.10)
        9:36.06 (34.80)    10:10.70 (34.64)    10:45.30 (34.60)    11:18.46 (33.16)
  6 Eakman, Troy C            19 Wheaton MA-NE             NT   11:35.33  
                  29.49     1:02.37 (32.88)     1:37.17 (34.80)     2:12.24 (35.07)
        2:48.19 (35.95)     3:23.54 (35.35)     3:59.50 (35.96)     4:35.42 (35.92)
        5:11.52 (36.10)     5:47.70 (36.18)     6:24.31 (36.61)     7:00.19 (35.88)
        7:36.79 (36.60)     8:13.03 (36.24)     8:48.72 (35.69)     9:23.71 (34.99)
        9:58.04 (34.33)    10:31.98 (33.94)    11:04.14 (32.16)    11:35.33 (31.19)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slowe, Lucy C             19 Bentlet-NE           1:58.71    1:56.73    9  
                  27.16       56.34 (29.18)     1:26.62 (30.28)     1:56.73 (30.11)
  2 Foley, Kayleigh M         19 Wheaton MA-NE             NT    2:00.76    4  
                  28.08       58.01 (29.93)     1:29.50 (31.49)     2:00.76 (31.26)
  3 Guldemond, Lea G          22 Bentlet-NE           2:03.43    2:00.94    3  
                  28.00       58.33 (30.33)     1:29.39 (31.06)     2:00.94 (31.55)
  4 Daley, Caitlin G          21 Wheaton MA-NE             NT    2:02.98    2  
                  28.19       58.79 (30.60)     1:30.59 (31.80)     2:02.98 (32.39)
  5 Adamo, Marissa A          18 Bentlet-NE           2:07.02    2:04.40    1  
                  28.24       59.21 (30.97)     1:31.34 (32.13)     2:04.40 (33.06)
  6 Lawler, Margaret          21 Wheaton MA-NE             NT    2:07.47  
                  29.31     1:02.05 (32.74)     1:34.94 (32.89)     2:07.47 (32.53)
  7 Ryan, Hanna L             19 Bentlet-NE           2:08.75   x2:08.13  
                  29.19     1:01.41 (32.22)     1:35.25 (33.84)     2:08.13 (32.88)
  8 Couto, Taylor J           18 Wheaton MA-NE             NT   x2:08.17  
                  29.79     1:02.18 (32.39)     1:35.28 (33.10)     2:08.17 (32.89)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoda, Mark N              20 Bentlet-NE           1:48.96    1:44.12    9  
                  23.78       50.11 (26.33)     1:17.18 (27.07)     1:44.12 (26.94)
  2 Vizental, Anthony         18 Bentlet-NE           1:47.43    1:46.62    4  
                  24.49       50.75 (26.26)     1:18.56 (27.81)     1:46.62 (28.06)
  3 Bennice, Clayton P        20 Bentlet-NE           1:54.44    1:48.12    3  
                  24.39       51.37 (26.98)     1:19.41 (28.04)     1:48.12 (28.71)
  4 Roch, Daniel              21 Wheaton MA-NE             NT    1:50.22    2  
                  24.96       52.43 (27.47)     1:21.36 (28.93)     1:50.22 (28.86)
  5 Bosworth, Ethan           19 Wheaton MA-NE             NT    1:51.34    1  
                  25.01       53.06 (28.05)     1:22.00 (28.94)     1:51.34 (29.34)
  6 Motisi, Michael S         18 Bentlet-NE           1:54.87   x1:52.53  
                  25.24       53.37 (28.13)     1:23.36 (29.99)     1:52.53 (29.17)
  7 Corcino, Dalwin F         18 Wheaton MA-NE             NT    1:59.68  
                  25.93       54.57 (28.64)     1:26.87 (32.30)     1:59.68 (32.81)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deubner, Chloe W          20 Wheaton MA-NE             NT    1:00.53    9  
                  28.87     1:00.53 (31.66)                                        
  2 Pet, Eva                  21 Wheaton MA-NE             NT    1:01.71    4  
                  30.03     1:01.71 (31.68)                                        
  3 Sweet, Emily J            19 Bentlet-NE           1:03.51    1:02.06    3  
                  30.57     1:02.06 (31.49)                                        
  4 MacNeil, Paige K          21 Bentlet-NE                NT    1:02.69    2  
                  30.09     1:02.69 (32.60)                                        
  5 Shoulta, Leah M           18 Wheaton MA-NE             NT    1:03.91    1  
                  31.26     1:03.91 (32.65)                                        
  6 Love, Jessica             19 Wheaton MA-NE             NT   x1:04.13  
                  31.01     1:04.13 (33.12)                                        
  7 Weiner, Emily R           22 Bentlet-NE           1:10.03    1:08.03  
                  32.58     1:08.03 (35.45)                                        
  8 Blum, Alyssa              21 Bentlet-NE                NT   x1:08.19  
                  32.61     1:08.19 (35.58)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koffman, Zach A           19 Wheaton MA-NE             NT      54.78    9  
                  27.00       54.78 (27.78)                                        
  2 Chang, Oscar              19 Bentlet-NE             54.90      55.15    4  
                  26.76       55.15 (28.39)                                        
  3 Yoshihara, Jarod M        21 Bentlet-NE             56.26      55.71    3  
                  27.43       55.71 (28.28)                                        
  4 Looney, Ryan T            18 Bentlet-NE                NT      58.04    2  
                  28.48       58.04 (29.56)                                        
  5 Wilhite, Carter           20 Wheaton MA-NE             NT    1:02.93    1  
                  30.51     1:02.93 (32.42)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eller, Madeline L         18 Wheaton MA-NE             NT    1:07.22    9  
                  31.45     1:07.22 (35.77)                                        
  2 Cloutier, Brooke D        18 Wheaton MA-NE             NT    1:08.40    4  
                  31.88     1:08.40 (36.52)                                        
  3 Revelas, Ariana L         21 Bentlet-NE           1:11.95    1:09.32    3  
                  32.79     1:09.32 (36.53)                                        
  4 Chen, Jennifer Y          17 Bentlet-NE                NT    1:11.75    2  
                  34.38     1:11.75 (37.37)                                        
  5 Bernardy, Elizabeth       21 Wheaton MA-NE             NT    1:12.30    1  
                  34.16     1:12.30 (38.14)                                        
  6 Karadeniz, Selin          20 Bentlet-NE                NT    1:12.94  
                  34.58     1:12.94 (38.36)                                        
  7 Kean, Erin M              21 Wheaton MA-NE             NT   x1:13.43  
                  34.36     1:13.43 (39.07)                                        
  8 Soucy, Grace E            18 Bentlet-NE                NT   x1:16.22  
                  35.93     1:16.22 (40.29)                                        
  9 Lettieri, Sam H           20 Bentlet-NE                NT   x1:18.97  
                  36.27     1:18.97 (42.70)                                        
 -- Curran, Maddi S           19 Wheaton MA-NE             NT   X1:14.81  
                  35.43     1:14.81 (39.38)                                        
 -- Simeone, Megan G          18 Wheaton MA-NE             NT   X1:17.65  
                  36.52     1:17.65 (41.13)                                        
 -- Duarte, Isabella H        19 Bentlet-NE                NT   X1:22.56  
                  39.85     1:22.56 (42.71)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        20 Bentlet-NE                NT      59.83    9  
                  28.85       59.83 (30.98)                                        
  2 Lanza, Alec R             19 Bentlet-NE                NT    1:01.14    4  
                  28.68     1:01.14 (32.46)                                        
  3 Matthews, Richard         19 Wheaton MA-NE             NT    1:01.15    3  
                  28.23     1:01.15 (32.92)                                        
  4 Eisenhut, Tanner D        18 Bentlet-NE           1:02.34    1:02.02    2  
                  29.31     1:02.02 (32.71)                                        
  5 Caplan, Noah A            19 Wheaton MA-NE             NT    1:03.19    1  
                  29.42     1:03.19 (33.77)                                        
  6 Trozenski, Sam D          21 Bentlet-NE                NT   x1:03.48  
                  29.33     1:03.48 (34.15)                                        
  7 Halstead, Austin M        19 Wheaton MA-NE             NT    1:03.73  
                  29.20     1:03.73 (34.53)                                        
  8 Vogt, Chett H             19 Wheaton MA-NE             NT   x1:08.26  
                  31.82     1:08.26 (36.44)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mejiritski, Rona A        19 Bentlet-NE                NT    2:12.91    9  
                  30.26     1:03.88 (33.62)     1:38.41 (34.53)     2:12.91 (34.50)
  2 Metivier, Kayla E         21 Bentlet-NE                NT    2:19.17    4  
                  31.46     1:06.63 (35.17)     1:42.75 (36.12)     2:19.17 (36.42)
  3 Vitello, Katherine L      21 Wheaton MA-NE             NT    2:22.40    3  
                  31.85     1:07.44 (35.59)     1:44.58 (37.14)     2:22.40 (37.82)
  4 Iizuka, Karen             20 Wheaton MA-NE             NT    2:24.34    2  
                  31.92     1:08.45 (36.53)     1:46.23 (37.78)     2:24.34 (38.11)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vizental, Anthony         18 Bentlet-NE                NT    1:59.51    9  
                  27.26       57.45 (30.19)     1:28.48 (31.03)     1:59.51 (31.03)
  2 D'Annolfo, Andrew S       20 Bentlet-NE                NT    2:01.11    4  
                  27.08       58.44 (31.36)     1:29.77 (31.33)     2:01.11 (31.34)
  3 Bandy, Matthew M          21 Bentlet-NE                NT    2:07.00    3  
                  28.23       59.58 (31.35)     1:33.16 (33.58)     2:07.00 (33.84)
  4 Riina, Michael J          20 Bentlet-NE                NT   x2:09.54  
                  27.86     1:00.08 (32.22)     1:34.27 (34.19)     2:09.54 (35.27)
  5 Parkinson, Colton J       18 Wheaton MA-NE             NT    2:11.37    2  
                  27.79       59.43 (31.64)     1:34.53 (35.10)     2:11.37 (36.84)
  6 Gluz, Reilly J            18 Wheaton MA-NE             NT    2:29.67    1  
                  30.73     1:07.41 (36.68)     1:47.56 (40.15)     2:29.67 (42.11)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Hope C          18 Wheaton MA-NE             NT      24.96    9  
  2 Galvin, Kate H            18 Bentlet-NE             25.31      25.02    4  
  3 Slowe, Lucy C             19 Bentlet-NE             25.16      25.27    3  
  4 Cloutier, Brooke D        18 Wheaton MA-NE             NT      26.05    2  
  5 LaRovere, Emily J         20 Bentlet-NE             26.31      26.15    1  
  6 Lawler, Margaret          21 Wheaton MA-NE             NT      26.57  
  7 Connolly, Shannon         21 Wheaton MA-NE             NT     x27.13  
 -- Blum, Alyssa              21 Bentlet-NE                NT     X27.11  
 -- Molesworth, Laura E       18 Wheaton MA-NE             NT     X27.29  
 -- Cadogan, Courtney L       20 Bentlet-NE                NT     X28.46  
 -- Lenskold, Emma            19 Wheaton MA-NE             NT     X28.95  
 -- Morley, Elise L           19 Wheaton MA-NE             NT     X29.18  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoda, Mark N              20 Bentlet-NE             21.70      21.76    9  
  2 Alkaya, Alper             22 Bentlet-NE             23.99      22.09    4  
  3 Bosworth, Ethan           19 Wheaton MA-NE             NT      22.60    3  
  4 Bennice, Clayton P        20 Bentlet-NE             22.75      22.61    2  
  5 Koch, Alex H              18 Bentlet-NE             22.95     x22.70  
  6 Giberti, Jon              21 Wheaton MA-NE             NT      23.31    1  
  7 Labree, Cam P             18 Wheaton MA-NE             NT      23.49  
  8 Corcino, Dalwin F         18 Wheaton MA-NE             NT     x24.30  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Logozzo, Caroline N       21 Bentlet-NE            218.32     222.53    9  
  2 Morrison, Maddy S         21 Wheaton MA-NE             NP     213.83    4  
  3 Huminski, Mary R          18 Bentlet-NE            175.80     210.45    3  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glick, Jeremy C           19 Bentlet-NE            188.92     214.73    9  
  2 Busser, Owen P            19 Bentlet-NE            179.32     191.70    4  
  3 Long, Connor M            19 Bentlet-NE            150.52     176.25    3  
  4 Parisi, Sean M            21 Bentlet-NE            135.14    x150.00  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            18 Bentlet-NE             55.99      54.13    9  
                  26.44       54.13 (27.69)                                        
  2 Campbell, Hope C          18 Wheaton MA-NE             NT      55.47    4  
                  26.83       55.47 (28.64)                                        
  3 Daley, Caitlin G          21 Wheaton MA-NE             NT      56.14    3  
                  26.74       56.14 (29.40)                                        
  4 LaRovere, Emily J         20 Bentlet-NE             57.96      56.82    2  
                  27.60       56.82 (29.22)                                        
  5 Foley, Kayleigh M         19 Wheaton MA-NE             NT      57.73    1  
                  27.83       57.73 (29.90)                                        
  6 Ryan, Hanna L             19 Bentlet-NE           1:02.07      58.72  
                  28.04       58.72 (30.68)                                        
  7 Connolly, Shannon         21 Wheaton MA-NE             NT     x59.14  
                  28.39       59.14 (30.75)                                        
 -- Molesworth, Laura E       18 Wheaton MA-NE             NT   X1:00.95  
                  28.98     1:00.95 (31.97)                                        
 -- Simeone, Megan G          18 Wheaton MA-NE             NT   X1:03.11  
                  30.07     1:03.11 (33.04)                                        
 -- Morley, Elise L           19 Wheaton MA-NE             NT   X1:05.71  
                  31.99     1:05.71 (33.72)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        20 Bentlet-NE             54.32      48.03    9  
                  23.18       48.03 (24.85)                                        
  2 Roch, Daniel              21 Wheaton MA-NE             NT      48.59    4  
                  23.39       48.59 (25.20)                                        
  3 Bosworth, Ethan           19 Wheaton MA-NE             NT      49.55    3  
                  24.01       49.55 (25.54)                                        
  4 Koch, Alex H              18 Bentlet-NE             51.19      49.86    2  
                  23.75       49.86 (26.11)                                        
  5 Fales, Tanner R           20 Bentlet-NE                NT      50.23    1  
                  24.44       50.23 (25.79)                                        
  6 Lambert, Riley P          18 Bentlet-NE             50.78     x51.20  
                  24.14       51.20 (27.06)                                        
  7 Giberti, Jon              21 Wheaton MA-NE             NT      53.30  
                  25.30       53.30 (28.00)                                        
  8 Domingos, Evan H          19 Wheaton MA-NE             NT     x54.42  
                  25.59       54.42 (28.83)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet, Emily J            19 Bentlet-NE                NT    2:10.51    9  
                  31.23     1:03.80 (32.57)     1:37.25 (33.45)     2:10.51 (33.26)
  2 MacNeil, Paige K          21 Bentlet-NE                NT    2:13.32    4  
                  31.52     1:04.47 (32.95)     1:38.60 (34.13)     2:13.32 (34.72)
  3 Pet, Eva                  21 Wheaton MA-NE             NT    2:15.88    3  
                  31.04     1:04.73 (33.69)     1:40.27 (35.54)     2:15.88 (35.61)
  4 Metivier, Kayla E         21 Bentlet-NE                NT    2:17.91    2  
                  33.09     1:07.60 (34.51)     1:42.94 (35.34)     2:17.91 (34.97)
  5 Dadoly, Nika S            20 Wheaton MA-NE             NT    2:18.17    1  
                  32.12     1:06.70 (34.58)     1:42.57 (35.87)     2:18.17 (35.60)
  6 Shoulta, Leah M           18 Wheaton MA-NE             NT    2:18.40  
                  33.82     1:08.41 (34.59)     1:43.90 (35.49)     2:18.40 (34.50)
  7 Vitello, Katherine L      21 Wheaton MA-NE             NT   x2:19.65  
                  33.82     1:09.26 (35.44)     1:44.73 (35.47)     2:19.65 (34.92)
  8 Hill, Rachel E            20 Bentlet-NE                NT   x2:37.76  
                  37.14     1:17.23 (40.09)     1:58.05 (40.82)     2:37.76 (39.71)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jarod M        21 Bentlet-NE                NT    2:00.12    9  
                  28.60       59.01 (30.41)     1:29.27 (30.26)     2:00.12 (30.85)
  2 Chang, Oscar              19 Bentlet-NE                NT    2:04.94    4  
                  30.17     1:02.38 (32.21)     1:35.02 (32.64)     2:04.94 (29.92)
  3 Parkinson, Colton J       18 Wheaton MA-NE             NT    2:05.06    3  
                  29.50     1:00.93 (31.43)     1:32.94 (32.01)     2:05.06 (32.12)
  4 Riina, Michael J          20 Bentlet-NE                NT    2:05.24    2  
                  30.10     1:01.98 (31.88)     1:34.13 (32.15)     2:05.24 (31.11)
  5 Looney, Ryan T            18 Bentlet-NE                NT   x2:06.78  
                  30.11     1:02.71 (32.60)     1:35.39 (32.68)     2:06.78 (31.39)
  6 Eakman, Troy C            19 Wheaton MA-NE             NT    2:13.39    1  
                  31.46     1:05.06 (33.60)     1:39.42 (34.36)     2:13.39 (33.97)
  7 Ragas, Trevor L           21 Wheaton MA-NE             NT    2:17.52  
                  31.10     1:05.84 (34.74)     1:42.30 (36.46)     2:17.52 (35.22)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eller, Madeline L         18 Wheaton MA-NE             NT    2:28.49    9  
                  33.60     1:11.86 (38.26)     1:50.82 (38.96)     2:28.49 (37.67)
  2 Revelas, Ariana L         21 Bentlet-NE                NT    2:29.25    4  
                  33.69     1:11.72 (38.03)     1:49.97 (38.25)     2:29.25 (39.28)
  3 Karadeniz, Selin          20 Bentlet-NE                NT    2:33.73    3  
                  34.71     1:13.81 (39.10)     1:53.75 (39.94)     2:33.73 (39.98)
  4 Chen, Jennifer Y          17 Bentlet-NE                NT    2:37.41    2  
                  36.61     1:17.01 (40.40)     1:58.45 (41.44)     2:37.41 (38.96)
  5 Kean, Erin M              21 Wheaton MA-NE             NT    2:38.60    1  
                  36.48     1:16.71 (40.23)     1:57.84 (41.13)     2:38.60 (40.76)
  6 Curran, Maddi S           19 Wheaton MA-NE             NT    2:40.22  
                  36.74     1:17.65 (40.91)     1:58.94 (41.29)     2:40.22 (41.28)
  7 Bernardy, Elizabeth       21 Wheaton MA-NE             NT   x2:42.87  
                  36.61     1:18.53 (41.92)     2:01.90 (43.37)     2:42.87 (40.97)
  8 Lettieri, Sam H           20 Bentlet-NE                NT   x2:52.49  
                  37.54     1:20.91 (43.37)     2:06.70 (45.79)     2:52.49 (45.79)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanza, Alec R             19 Bentlet-NE                NT    2:14.58    9  
                  31.10     1:05.48 (34.38)     1:40.00 (34.52)     2:14.58 (34.58)
  2 Eisenhut, Tanner D        18 Bentlet-NE                NT    2:16.11    4  
                  31.07     1:05.48 (34.41)     1:40.81 (35.33)     2:16.11 (35.30)
  3 Bandy, Matthew M          21 Bentlet-NE                NT    2:18.12    3  
                  31.88     1:06.65 (34.77)     1:42.26 (35.61)     2:18.12 (35.86)
  4 Matthews, Richard         19 Wheaton MA-NE             NT    2:18.96    2  
                  31.51     1:07.22 (35.71)     1:43.02 (35.80)     2:18.96 (35.94)
  5 Motisi, Michael S         18 Bentlet-NE                NT   x2:21.57  
                  31.41     1:07.66 (36.25)     1:44.93 (37.27)     2:21.57 (36.64)
  6 Caplan, Noah A            19 Wheaton MA-NE             NT    2:25.31    1  
                  31.88     1:08.42 (36.54)     1:46.72 (38.30)     2:25.31 (38.59)
  7 Halstead, Austin M        19 Wheaton MA-NE             NT    2:25.65  
                  32.72     1:09.11 (36.39)     1:46.62 (37.51)     2:25.65 (39.03)
  8 Vogt, Chett H             19 Wheaton MA-NE             NT   x2:41.41  
                  35.54     1:17.03 (41.49)     1:59.82 (42.79)     2:41.41 (41.59)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mejiritski, Rona A        19 Bentlet-NE                NT    5:23.06    9  
                  29.28     1:00.80 (31.52)     1:32.85 (32.05)     2:05.20 (32.35)
        2:38.16 (32.96)     3:11.21 (33.05)     3:44.36 (33.15)     4:17.64 (33.28)
        4:50.75 (33.11)     5:23.06 (32.31)                                        
  2 Foley, Kayleigh M         19 Wheaton MA-NE             NT    5:29.35    4  
                  30.01     1:02.13 (32.12)     1:35.46 (33.33)     2:08.76 (33.30)
        2:42.37 (33.61)     3:16.00 (33.63)     3:49.62 (33.62)     4:23.33 (33.71)
        4:56.60 (33.27)     5:29.35 (32.75)                                        
  3 Guldemond, Lea G          22 Bentlet-NE                NT    5:31.85    3  
                  30.10     1:02.45 (32.35)     1:35.32 (32.87)     2:08.93 (33.61)
        2:42.85 (33.92)     3:16.59 (33.74)     3:50.75 (34.16)     4:24.92 (34.17)
        4:58.98 (34.06)     5:31.85 (32.87)                                        
  4 Ball, Julia A             20 Bentlet-NE                NT    5:35.61    2  
                  29.32     1:01.96 (32.64)     1:35.86 (33.90)     2:09.94 (34.08)
        2:44.04 (34.10)     3:18.99 (34.95)     3:53.82 (34.83)     4:28.79 (34.97)
        5:03.13 (34.34)     5:35.61 (32.48)                                        
  5 Genther, Caroline B       20 Wheaton MA-NE             NT    5:36.39    1  
                  30.38     1:03.17 (32.79)     1:36.95 (33.78)     2:11.14 (34.19)
        2:46.22 (35.08)     3:21.33 (35.11)     3:56.11 (34.78)     4:30.44 (34.33)
        5:04.09 (33.65)     5:36.39 (32.30)                                        
  6 Flesher, Emma L           19 Wheaton MA-NE             NT    5:40.83  
                  30.53     1:04.53 (34.00)     1:39.18 (34.65)     2:14.15 (34.97)
        2:49.16 (35.01)     3:23.80 (34.64)     3:58.51 (34.71)     4:33.12 (34.61)
        5:07.74 (34.62)     5:40.83 (33.09)                                        
  7 Shoemaker, Amanda N       19 Bentlet-NE           5:51.79   x5:41.49  
                  30.45     1:04.32 (33.87)     1:39.01 (34.69)     2:14.61 (35.60)
        2:49.70 (35.09)     3:25.09 (35.39)     4:00.29 (35.20)     4:34.85 (34.56)
        5:09.14 (34.29)     5:41.49 (32.35)                                        
  8 Couto, Taylor J           18 Wheaton MA-NE             NT   x5:42.92  
                  31.35     1:05.04 (33.69)     1:39.66 (34.62)     2:14.33 (34.67)
        2:49.20 (34.87)     3:24.27 (35.07)     3:59.35 (35.08)     4:34.48 (35.13)
        5:09.53 (35.05)     5:42.92 (33.39)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sausto, Daniel J          21 Bentlet-NE           4:56.93    4:52.76    9  
                  27.00       55.91 (28.91)     1:24.99 (29.08)     1:54.54 (29.55)
        2:24.28 (29.74)     2:54.07 (29.79)     3:24.00 (29.93)     3:54.08 (30.08)
        4:24.18 (30.10)     4:52.76 (28.58)                                        
  2 Fales, Tanner R           20 Bentlet-NE           5:05.79    4:57.56    4  
                  26.70       56.29 (29.59)     1:25.82 (29.53)     1:55.65 (29.83)
        2:25.85 (30.20)     2:56.25 (30.40)     3:26.92 (30.67)     3:57.76 (30.84)
        4:28.38 (30.62)     4:57.56 (29.18)                                        
  3 D'Annolfo, Andrew S       20 Bentlet-NE                NT    4:57.77    3  
                  27.10       56.75 (29.65)     1:26.41 (29.66)     1:56.36 (29.95)
        2:26.47 (30.11)     2:56.52 (30.05)     3:26.71 (30.19)     3:57.49 (30.78)
        4:28.05 (30.56)     4:57.77 (29.72)                                        
  4 Koffman, Zach A           19 Wheaton MA-NE             NT    5:07.23    2  
                  26.59       56.24 (29.65)     1:26.60 (30.36)     1:57.64 (31.04)
        2:29.15 (31.51)     3:00.27 (31.12)     3:32.71 (32.44)     4:05.14 (32.43)
        4:36.47 (31.33)     5:07.23 (30.76)                                        
  5 Fay, Timothy A            21 Bentlet-NE           5:32.05   x5:22.32  
                  28.11       59.62 (31.51)     1:32.30 (32.68)     2:05.37 (33.07)
        2:37.94 (32.57)     3:11.05 (33.11)     3:44.15 (33.10)     4:17.03 (32.88)
        4:49.80 (32.77)     5:22.32 (32.52)                                        
  6 Ragas, Trevor L           21 Wheaton MA-NE             NT    5:27.07    1  
                  28.02       59.35 (31.33)     1:32.21 (32.86)     2:05.66 (33.45)
        2:39.26 (33.60)     3:13.29 (34.03)     3:47.43 (34.14)     4:21.76 (34.33)
        4:54.95 (33.19)     5:27.07 (32.12)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            18 Bentlet-NE                NT    1:00.86    9  
                  29.15     1:00.86 (31.71)                                        
  2 Deubner, Chloe W          20 Wheaton MA-NE             NT    1:01.70    4  
                  28.21     1:01.70 (33.49)                                        
  3 MacNeil, Paige K          21 Bentlet-NE                NT    1:01.83    3  
                  28.85     1:01.83 (32.98)                                        
  4 Iizuka, Karen             20 Wheaton MA-NE             NT    1:02.93    2  
                  29.45     1:02.93 (33.48)                                        
  5 Hatzikos, Sophia A        21 Wheaton MA-NE             NT    1:03.39    1  
                  29.59     1:03.39 (33.80)                                        
  6 Vitello, Katherine L      21 Wheaton MA-NE             NT   x1:03.54  
                  30.00     1:03.54 (33.54)                                        
  7 Metivier, Kayla E         21 Bentlet-NE                NT    1:04.17  
                  30.40     1:04.17 (33.77)                                        
  8 Reynolds, Nora E          21 Bentlet-NE           1:08.63   x1:07.31  
                  31.60     1:07.31 (35.71)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Homorodean, Paul A        20 Bentlet-NE                NT      51.32    9  
                  24.37       51.32 (26.95)                                        
  2 Chang, Oscar              19 Bentlet-NE                NT      54.46    4  
                  25.27       54.46 (29.19)                                        
  3 Matthews, Richard         19 Wheaton MA-NE             NT      55.93    3  
                  25.44       55.93 (30.49)                                        
  4 Labree, Cam P             18 Wheaton MA-NE             NT      57.09    2  
                  26.72       57.09 (30.37)                                        
  5 Aswad, Nicholas M         20 Bentlet-NE           1:02.72    1:00.25    1  
                  28.38     1:00.25 (31.87)                                        
  6 Domingos, Evan H          19 Wheaton MA-NE             NT    1:00.45  
                  27.23     1:00.45 (33.22)                                        
  7 Bloom, Matt E             18 Bentlet-NE                NT   x1:02.80  
                  29.37     1:02.80 (33.43)                                        
  8 Gluz, Reilly J            18 Wheaton MA-NE             NT   x1:04.47  
                  30.36     1:04.47 (34.11)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Maddy S         21 Wheaton MA-NE             NP     233.85    9  
  2 Huminski, Mary R          18 Bentlet-NE            187.05     208.95    4  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glick, Jeremy C           19 Bentlet-NE            217.58     205.65    9  
  2 Busser, Owen P            19 Bentlet-NE            201.00     181.65    4  
  3 Long, Connor M            19 Bentlet-NE            170.86     168.08    3  
  4 Parisi, Sean M            21 Bentlet-NE            172.28    x145.50  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eller, Madeline L         18 Wheaton MA-NE             NT    2:16.91    9  
                  31.48     1:07.14 (35.66)     1:44.83 (37.69)     2:16.91 (32.08)
  2 Revelas, Ariana L         21 Bentlet-NE           2:21.47    2:17.66    4  
                  30.87     1:08.24 (37.37)     1:45.56 (37.32)     2:17.66 (32.10)
  3 Karadeniz, Selin          20 Bentlet-NE           2:19.58    2:19.83    3  
                  30.27     1:07.17 (36.90)     1:46.87 (39.70)     2:19.83 (32.96)
  4 Chen, Jennifer Y          17 Bentlet-NE           2:21.27    2:19.86    2  
                  30.34     1:07.59 (37.25)     1:48.04 (40.45)     2:19.86 (31.82)
  5 Mejiritski, Rona A        19 Bentlet-NE           2:21.65   x2:21.29  
                  29.74     1:06.82 (37.08)     1:48.61 (41.79)     2:21.29 (32.68)
  6 Pet, Eva                  21 Wheaton MA-NE             NT    2:24.49    1  
                  30.17     1:06.19 (36.02)     1:51.19 (45.00)     2:24.49 (33.30)
  7 Kean, Erin M              21 Wheaton MA-NE             NT    2:26.20  
                  32.44     1:09.86 (37.42)     1:51.56 (41.70)     2:26.20 (34.64)
  8 Iizuka, Karen             20 Wheaton MA-NE             NT   x2:29.27  
                  31.28     1:09.74 (38.46)     1:52.87 (43.13)     2:29.27 (36.40)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koffman, Zach A           19 Wheaton MA-NE             NT    2:06.65    9  
                  25.93       58.20 (32.27)     1:37.81 (39.61)     2:06.65 (28.84)
  2 Caplan, Noah A            19 Wheaton MA-NE             NT    2:16.83    4  
                  29.44     1:06.49 (37.05)     1:44.32 (37.83)     2:16.83 (32.51)
  3 Eakman, Troy C            19 Wheaton MA-NE             NT    2:17.12    3  
                  29.40     1:04.61 (35.21)     1:46.17 (41.56)     2:17.12 (30.95)
 -- Vizental, Anthony         18 Bentlet-NE           2:02.35   X1:59.93  
                  26.17       59.03 (32.86)     1:32.93 (33.90)     1:59.93 (27.00)
 -- Lanza, Alec R             19 Bentlet-NE           2:03.82   X2:01.71  
                  26.55       59.26 (32.71)     1:32.98 (33.72)     2:01.71 (28.73)
 -- Eisenhut, Tanner D        18 Bentlet-NE           2:04.70   X2:05.14  
                  26.92     1:00.50 (33.58)     1:36.03 (35.53)     2:05.14 (29.11)
 -- Motisi, Michael S         18 Bentlet-NE           2:04.53   X2:05.39  
                  26.76       59.69 (32.93)     1:35.29 (35.60)     2:05.39 (30.10)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bentley University-NE  'A'                             NT    1:39.30   11  
     1) Slowe, Lucy C 19                2) Guldemond, Lea G 22            
     3) LaRovere, Emily J 20            4) Galvin, Kate H 18              
                  25.01       50.00 (24.99)     1:14.80 (24.80)     1:39.30 (24.50)
  2 Wheaton College (Ma)-NE  'A'                           NT    1:39.67    4  
     1) Deubner, Chloe W 20             2) Cloutier, Brooke D 18          
     3) Daley, Caitlin G 21             4) Campbell, Hope C 18            
                  25.29       50.54 (25.25)     1:15.39 (24.85)     1:39.67 (24.28)
  3 Wheaton College (Ma)-NE  'B'                           NT    1:45.46    2  
     1) Connolly, Shannon 21            2) Foley, Kayleigh M 19           
     3) Shoulta, Leah M 18              4) Lawler, Margaret 21            
                  26.71       53.34 (26.63)     1:20.02 (26.68)     1:45.46 (25.44)
  4 Bentley University-NE  'B'                             NT    1:45.78  
     1) Ball, Julia A 20                2) Adamo, Marissa A 18            
     3) Ryan, Hanna L 19                4) Sweet, Emily J 19              
                  26.71       53.44 (26.73)     1:19.93 (26.49)     1:45.78 (25.85)
  5 Wheaton College (Ma)-NE  'C'                           NT   x1:48.53  
     1) Hatzikos, Sophia A 21           2) Dadoly, Nika S 20              
     3) Couto, Taylor J 18              4) Molesworth, Laura E 18         
                  26.69       53.55 (26.86)     1:21.15 (27.60)     1:48.53 (27.38)
  6 Bentley University-NE  'C'                             NT   x1:50.65  
     1) Reynolds, Nora E 21             2) Blum, Alyssa 21                
     3) Cadogan, Courtney L 20          4) Lettieri, Sam H 20             
                  27.64       54.42 (26.78)     1:22.55 (28.13)     1:50.65 (28.10)
  7 Wheaton College (Ma)-NE  'D'                           NT   x1:56.35  
     1) Simeone, Megan G 18             2) Lenskold, Emma 19              
     3) Morley, Elise L 19              4) Mulder, Sarah A 20             
                  28.33       57.16 (28.83)     1:26.82 (29.66)     1:56.35 (29.53)
 -- Bentley University-NE  'D'                             NT         DQ  
     1) Duarte, Isabella H 19           2) Soucy, Grace E 18              
     3) Weiner, Emily R 22              4) Shoemaker, Amanda N 19         
                  28.86       57.21 (28.35)     1:25.82 (28.61)          DQ (26.93)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheaton College (Ma)-NE  'A'                           NT    1:29.91   11  
     1) Bosworth, Ethan 19              2) Giberti, Jon 21                
     3) Labree, Cam P 18                4) Roch, Daniel 21                
                  22.52       45.49 (22.97)     1:08.58 (23.09)     1:29.91 (21.33)
  2 Wheaton College (Ma)-NE  'B'                           NT    1:35.31    4  
     1) Corcino, Dalwin F 18            2) Domingos, Evan H 19            
     3) Halstead, Austin M 19           4) Parkinson, Colton J 18         
                  24.41       49.23 (24.82)     1:11.83 (22.60)     1:35.31 (23.48)
  3 Wheaton College (Ma)-NE  'C'                           NT   x1:38.56  
     1) Vogt, Chett H 19                2) Wilhite, Carter 20             
     3) Ragas, Trevor L 21              4) Eakman, Troy C 19              
                  24.78       50.16 (25.38)     1:13.99 (23.83)     1:38.56 (24.57)
 -- Bentley University-NE  'A'                        1:29.06   X1:26.78  
     1) Alkaya, Alper 22                2) Koch, Alex H 18                
     3) Bennice, Clayton P 20           4) Zoda, Mark N 20                
                  22.29       44.13 (21.84)     1:05.60 (21.47)     1:26.78 (21.18)
 -- Bentley University-NE  'B'                             NT   X1:31.16  
     1) Fales, Tanner R 20              2) Trozenski, Sam D 21            
     3) Yoshihara, Jarod M 21           4) Vizental, Anthony 18           
                  23.43       45.95 (22.52)     1:08.81 (22.86)     1:31.16 (22.35)
 -- Bentley University-NE  'D'                             NT   X1:37.41  
     1) Riina, Michael J 20             2) Bandy, Matthew M 21            
     3) Aswad, Nicholas M 20            4) Looney, Ryan T 18              
                  24.26       48.65 (24.39)     1:14.53 (25.88)     1:37.41 (22.88)
 -- Bentley University-NE  'C'                             NT   X1:37.59  
     1) Sausto, Daniel J 21             2) Fay, Timothy A 21              
     3) Bloom, Matt E 18                4) Lambert, Riley P 18            
                  24.81       49.47 (24.66)     1:15.17 (25.70)     1:37.59 (22.42)