Composite Calendar

September 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
30
31
at West Chester
Final
L, 51-9

at Southern N.H.
Final
L, 2-0
1
Caldwell
vs Mercy
Final
3 - 0

Southern N.H.
vs Wilmington (Del.)
Final
3 - 1

Southern N.H.
at Bentley
Final
1 - 3

vs Molloy
@ North Andover, Mass.
Final
L, 2-1

Wilmington (Del.)
vs Caldwell
Final
0 - 3

Mercy
at Bentley
Final
0 - 3

at Molloy
Final
W, 1-0
2
at Saint Anselm Shacklette Inv.
11:00 am
5th of 7

at Saint Anselm Shacklette Inv.
12:00 pm
4th of 7

Wilmington (Del.)
at Bentley
Final
0 - 3

Southern N.H.
vs Caldwell
Final
0 - 3

Wilmington (Del.)
vs Mercy
Final
3 - 0

Caldwell
at Bentley
Final
3 - 1

Mercy
vs Southern N.H.
Final
0 - 3
3
vs Dominican (N.Y.)
@ Rockville Centre, NY
Final
W, 2-1

vs Caldwell
@ North Andover, Mass.
Final
L, 2-1
4
Daemen
Final
W, 6-3
5
at Roger Williams
Final
W, 6-3
6
Franklin Pierce
Postponed

Merrimack
Final
L, 3-2
7
8
vs P.R.-Mayaguez
@ Winter Park, Fla. (Rollins College)
Cancelled

vs Edinboro
@ Manchester, N.H.
Final
L, 3-1

at Saint Rose
Final
W, 9-0

vs Eckerd
@ Winter Park, Fla. (Rollins College)
Cancelled

vs Nyack
@ Manchester, N.H.
Final
W, 3-0

at American Int'l
Final - 2OT
L, 2-1

Saint Anselm
Final
W, 50-14
9
at Ryan T. Lee Memorial
Day 1

vs Assumption
@ Manchester, N.H.
Final
W, 3-1

Adelphi
Final - PS Away
L, 3-2

New York Tech
Final
L, 1-0

at Le Moyne
Final
W, 5-4

at Saint Anselm
Final
L, 3-1

at Rollins
Cancelled
10
at Ryan T. Lee Memorial
2nd of 13
11
12
Assumption
Final
L, 1-0

at Franklin Pierce
Final
L, 2-1
13
at Merrimack
Final
L, 5-4

Merrimack
Final
W, 2-0
14
15
at UConn Invitational
TBA
16
vs Bruce Kirsh Cross Country Cup
1st of 5

vs Bruce Kirsh Cross Country Cup
10:00 am
4th of 6

at UConn Invitational
TBA

at Molloy
Final
L, 3-1

Assumption
Final
L, 2-1

at Assumption
Final
L, 5-1

New Haven
Final
W, 7-2

vs Georgian Court
@ Rockville Centre, NY
Final
W, 3-0

at Merrimack
Final
W, 17-7

Southern Conn. St.
Final - 2OT
T, 0-0
17
at UConn Invitational
TBA

Adelphi
Final
L, 8-1
18
at SNHU Div. II Penmen Invitational
Day 1

at Adelphi
Final
L, 3-1
19
at SNHU Div. II Penmen Invitational
3rd of 14

Southern N.H.
Postponed

Franklin Pierce
Final
W, 3-0
20
Stonehill
Final
L, 5-0

at Merrimack
Final
L, 2-0
21
American Int'l
Final
W, 3-2
22
vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA

vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA

St. Michael's
Final
W, 3-0
23
vs Trevecca Nazarene Div. II Showcase
9:00 am CT
8th of 17

vs Trevecca Div. II Showcase
8:00 am CT
9th of 16

vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA

vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA

LIU Post
Final
L, 3-1

at Saint Rose
Final - 2OT
L, 1-0

LIU Post
Final
W, 40-21
24
vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA

vs ITA East Regionals
@ Flushing, N.Y.
TBA
25
at J.R. Watkins Invitational
26
at J.R. Watkins Invitational

Adelphi
3:30 PM

at Saint Anselm
7:00 PM

at Southern Conn. St.
7:00 PM
27
at Salem St.
3:30 PM

at Saint Anselm
4:00 PM
28
29
Southern N.H.
7:00 PM
30
at St. Michael's
12:00 PM

at Pace
12:00 PM

American Int'l
12:00 PM

St. Michael's
1:00 PM

at Franklin Pierce
2:30 PM

Merrimack
3:00 PM